ربات انسان‌نمای ایرانی به مسابقات جهانی ربوکاپ هلند اعزام می‌شود

 بورسنا: سرپرست تیم اعزامی رباتیک دانشگاه خاتم، از اعزام ربات انسان نمای ایرانی به مسابقات جهانی ربوکاپ هلند در تیرماه جاری خبر داد.

به گزارش بورسنا به نقل ازایرنا، عبدالله شمیسا (سه شنبه) در نشست مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۴ هلند و بازدید از ربات انسان نمای پپر/ pepper اظهار داشت: این نشست به مناسبت مسابقات جهانی ربوکاپ هلند که قرار است برگزار شود تشکیل شده است و دانشگاه خاتم با رویکرد جدید یک دهه خود، تلاش دارد نسل جدید را با نسل جدید از دانشگاه ها و فعالیت های به روز جامعه آشنا کند.

وی افزود: رویکرد دانشگاه خاتم و دانشگاه های دیگر در زمینه ربات، داشتن نقش موثرتری در فناوری و ارتباط با صنعت، توسعه و تعامل به وجود آمده ست که این امر نیاز به سرمایه‌گذاری‌هایی در این راستا در زمینه ساختارسازی و تشکیل تیم‌های پیشرو دارد. گروه رباتیک دانشگاه از سال ۹۷ شروع به فعالیت کرده است. در سال ۲۰۲۱ نیز در این مسابقات شرکت داشتیم و امسال نیز در این مسابقات شرکت مجدد خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید

شمیسا با تاکید بر اهمیت مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۴ هلند گفت: این مسابقات جهانی در ۱۵ لیگ برگزار می شود و بیش از ۵۰ هزار شرکت کننده و ۳۰۰ تیم از کشورهای مختلف در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۴ حضور دارند. ترویج فناوری های نوین رباتیک و هوش مصنوعی و ایجاد بستری برای تبادل دانش و تجربه بین محققان و دانشجویان از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.

ربات پپر/ Pepper رباتی انسان نما در سطح جهان و یک ربات اجتماعی است و طراحی شده تا با انسان ها تعامل کند و قادر به تشخیص چهره، احساسات و برقراری ارتباط با کاربران از طریق صدا و حرکات است. با تمام محدودیت های ربات از نظر سخت افزاری، نرم افزاری و پردازشی، این ربات تناسب اندامی شبیه انسان دارد.
براساس این گزارش مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۴ هلند در روزهای ۲۷ تا ۳۱ تیرماه (۱۷ تا ۲۱ جولای) و با حضور بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی فنی از ۴۵ کشور جهان برگزار می شود.

خبرهای دلخواه شما