مهلت ۵۴ روزه سازمان بورس به کارگزاری‌ها برای تأمین حداقل سرمایه

به گزارشبورسنا به نقل از مهر، نوید خالقی، سرپرست اداره امور کارگزاران سازمان بورس با اشاره به مهلت ۵۴ روزه و غیرقابل تمدید سازمان بورس به شرکت‌های کارگزاری برای تأمین حداقل سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی گفت: حدود ۵۵ درصد از شرکت‌های کارگزاری حداقل سرمایه لازم را احراز کرده‌اند. حدود ۲۵ درصد از شرکت‌های کارگزاری اقدامات اولیه برای افزایش سرمایه را انجام داده‌اند. حدود ۲۰ درصد از شرکت‌های کارگزاری نیز اقدام خاصی برای افزایش سرمایه انجام نداده‌اند.

شرکت‌های کارگزاری که در مهلت تعیین شده نتوانند سرمایه ثبت و پرداخت شده خود را به ۱۰۰ میلیارد تومان برسانند، محدودیت‌های مشخصی از همان تاریخ تا زمان انطباق شرایط خود با دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری، بر فعالیت آن‌ها اعمال می‌شود.

جزئیات این محدودیت به این صورت است که از زمان شروع اعمال محدودیت تا ۶ ماه، ممنوعیت پذیرش مشتری جدید، ممنوعیت اخذ مجوز شعبه، نمایندگی، دفتر پذیرش، تالار اختصاصی و اتاق معاملات جدید؛ ممنوعیت اخذ مجوز ایستگاه معاملاتی نامک و برخط گروهی جدید؛ در دستور کار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Next Post

صفر تا ۱۰۰ نوبت دهی و دریافت خودروهای داخلی/تحویل بخشی از خودروها نیز از روز یکشنب

ج آوریل 21 , 2023
بورسنا: در هفته‌ای که گذشت جزئیات نوبت دهی خودروهای داخلی و فرآیند تحویل بخشی از خودروها شروع شد. در این گزارش به برخی از نکات مهمی که متقاضیان باید از آن اطلاع داشته باشند پرداخته شده است.

خبرهای دلخواه شما