Monday 17 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 217
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
144 بازدید

سهم سفته‌بازی در اقتصاد ایران؛ سفته بازی خوب، بد، زشت!؟

سهم سفته‌بازی در اقتصاد ایران چقدر است؟بورسنا: یک کارشناس اقتصادی معتقد است: سفته‌بازی اصلا اتفاق بدی نیست و لازمه اقتصاد است و شفافیت می‌آورد، اما باید پلت‌فرم‌هایی وجود داشته باشد که مردم آن‌جا سود کنند. به گزارش بورسنا، سیامک قاسمی درگفتگو با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که سهم سفته‌بازی را در اقتصاد ایران چقدر است؟ اظهار داشت: می‌شود یک‌سری شاخص‌ها پیدا کرد. برای […]سهم سفته‌بازی در اقتصاد ایران چقدر است؟
بورسنا: یک کارشناس اقتصادی معتقد است: سفته‌بازی اصلا اتفاق بدی نیست و لازمه اقتصاد است و شفافیت می‌آورد، اما باید پلت‌فرم‌هایی وجود داشته باشد که مردم آن‌جا سود کنند.

به گزارش بورسنا، سیامک قاسمی درگفتگو با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که سهم سفته‌بازی را در اقتصاد ایران چقدر است؟ اظهار داشت: می‌شود یک‌سری شاخص‌ها پیدا کرد. برای مثال، نسبت ورودی سرمایه به بعضی از بازارها را به نسبت GDP مقایسه کنید. در بازارهای بین‌المللی هم این سهم وجود دارد، زیرا ورودی ارز در بازارهای مختلف شفاف است.

وی افزود: شما در خیلی از بازارها مثل بازار ارز و طلا واقعا نمی‌دانید چقدر سرمایه در حوزه سفته‌بازی وجود دارد یا چقدر ارز در گاوصندوق‌های مردم وجود دارد. هیچ‌کس هنوز این موضوع را در اقتصاد ایران نمی‌داند.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: چندی پیش محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت ۲۰ میلیارد دلار ارز در خانه‌هاست، اما با این حال هیچ‌کس این عدد را نمی‌داند.

قاسمی متذکر شد: مساله این‌جاست که سفته‌بازی اصلا اتفاق بدی نیست و لازمه اقتصاد است و شفافیت می‌آورد، اما باید پلت‌فرم‌هایی وجود داشته باشد که مردم آن‌جا سود کنند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر تنها پلت‌فرم رسمی دولتی و حکومتی در اقتصاد ایران برای سفته‌بازی، بازار بورس است. ما بازار دیگری نداریم. سفته‌بازی در بازار مسکن وجود دارد، اما به‌طور طبیعی توسط دولت عرضه نمی‌شود. بازار ارز که اصلا قاچاق محسوب می‌شود و بازار طلا نیز داستان خود را دارد.

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: بازار بورس محل خوبی برای سفته‌بازی است. اما نکته این‌جاست که اگر یک کارهایی در بازار بورس صورت نگیرد و فقط در بازار ثانویه گسترش پیدا کند، اگر شاخص ۲۰ برابر هم شود، یک شغل در شرکت‌ها ایجاد نمی‌شود و فقط متورم می‌شود.

مشروح گفت‌وگو با سیامک قاسمی را (اینجا) بخوانید.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات