Wednesday 5 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 318
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
127 بازدید

چرا کوچک‌سازی دولت از طریق گسترش تعاونی‌ها به سرانجام نمی رسد!؟/موازی کاریها در معاونت تعاون وزارتخانه واتاق تعاون!

بورسنا: یک نماینده مجلس با بیان اینکه یکی از راه‌های کوچک شدن دولت، سپردن کارها به تعاونی‌هاست، گفت: باید معاونت تعاون وزارت کار و اتاق تعاون در یک سازمان یا وزارتخانه تجمیع شوند. به گزارش بورسنا، شهباز حسن پور بیگلری در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه یکی از راهکارهای کوچک شدن دولت ایجاد تعاونی‌ها و سپردن برخی کارها به آنهاست، اظهار داشت: یکی از […]بورسنا: یک نماینده مجلس با بیان اینکه یکی از راه‌های کوچک شدن دولت، سپردن کارها به تعاونی‌هاست، گفت: باید معاونت تعاون وزارت کار و اتاق تعاون در یک سازمان یا وزارتخانه تجمیع شوند.

به گزارش بورسنا، شهباز حسن پور بیگلری در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه یکی از راهکارهای کوچک شدن دولت ایجاد تعاونی‌ها و سپردن برخی کارها به آنهاست، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که امروز بر سر راه ایجاد تعاونی‌ها وجود دارد این است که دو نهاد تحت عنوان معاونت تعاون در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتاق تعاون داریم که باید این دو در یک سازمان یا وزارتخانه تجمیع شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه توجه به تعاونی‌ها منجر به تحول در اقتصاد کشور، اشتغالزایی، سرمایه گذاری و صادرات می‌شود، ادامه داد: با توجه به فعالیت‌های معاونت تعاون وزارت تعاون و قانون گذاری‌هایی که مجلس داشته به نظر می‌رسد زمینه‌های لازم برای تشکیل و فراگیر شدن تعاونی‌ها در کشور فراهم شده است.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: وزارت تعاون و اتاق تعاون باید زیرساخت‌های لازم برای ایجاد تعاونی‌ها را فراهم کنند؛ پرداخت تسهیلات فراگیر و گسترش تعاونی‌های خاص مانند جوانان، تحصیل‌کردگان و یا زنان و هدف گذاری مناسب برای آنها می‌تواند ظرفیت خوبی در کشور برای تحول در اقتصاد فراهم کند.

وی تصریح کرد: اگر از تعاونی‌ها به نحو احسن حمایت شود و اشتغال زایی پایدار در آنها ایجاد شود می‌توان از ظرفیت آنها در مواقع خاص نیز استفاده کرد؛ به عنوان مثال در دوران شیوع کرونا ما تجربه استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها را داشتیم که باید این الگو را ضمن گسترش، تقویت کنیم.

حسن پور گفت: دولت و وزارت تعاون نیز باید با ایجاد سامانه‌های هوشمند در جهت معرفی تعاونی‌های موفق قدم بردارند تا از این طریق بتوان الگوسازی مناسبی انجام داد و سرمایه‌گذاران و مردم را به سمت ایجاد تعاونی‌ها سوق داد.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس افزود: یکی از اقدامات مناسبی که در برخی از شهرها رخ داده، تشکیل تعاونی‌های مسکن بود که توانسته اند با همکاری مردم و مدیریت مناسب مسکن مناسبی را تولید و عرضه کنند که باعث رضایتمندی مردم شده است که می‌توان این الگو را به سایر حوزه‌ها تعمیم داد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات