Monday 17 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 610
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
159 بازدید

افتتاح ۸۷ پروژه گردشگری با سرمایه‌گذاری ۱۰۶۷ میلیارد تومانی با حضور مجازی رئیس جمهوری

بورسنا: ۸۷ پروژه گردشگری از ۱۵ استان کشور به صورت متمرکز پیش از ظهر پنجشنبه ۳ مهرماه ۹۹ با حضور دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری و دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به صورت آن‌لاین افتتاح شد. به گزارش بورسنا به نقل از میراث‌آریا، در این مراسم که دکتر روحانی از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به صورت ویدئوکنفرانس حضور داشت، ۸۷ پروژه […]


بورسنا: ۸۷ پروژه گردشگری از ۱۵ استان کشور به صورت متمرکز پیش از ظهر پنجشنبه ۳ مهرماه ۹۹ با حضور دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری و دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به صورت آن‌لاین افتتاح شد.

به گزارش بورسنا به نقل از میراث‌آریا، در این مراسم که دکتر روحانی از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به صورت ویدئوکنفرانس حضور داشت، ۸۷ پروژه تاسیسات اقامتی، گردشگری، تفریحی و پذیرایی شامل ۱۲ هتل و هتل‌آپارتمان، ۱۷ مجتمع گردشگری و اقامتی، ۲۳ واحد پذیرایی و سفره‌خانه سنتی، پنج مرکز تفریحی و گردشگری و ۳۰ واحد بوم‌گردی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۶۷ میلیارد تومان افتتاح شد.
این ۸۷ پروژه متعلق به ۱۵ استان گیلان، تهران، خراسان رضوی، یزد، فارس، مازندران، اردبیل، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، قزوین، مرکزی و گلستان بود و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۵۱۱ اتاق و ۱۷۰۵ تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه خواهد شد و برای ۱۷۴۶ نفر اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.
در این مراسم همچنین افتتاح هتل آپارتمان ستیا تهران  با ۲۰ اتاق ، ۶۰ تخت‌خواب و حجم سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد تومان با دستور ریاست محترم جمهوری و توسط وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انجام شد.
با حمایت رییس‌جمهوری اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری صورت گرفته است / افزایش ۵۰ درصدی مراکز اقامتی 
دکتر مونسان با تبریک هفته دفاع مقدس به اقدامات انجام شده در وزارت متبوعش اشاره کرد و گفت: «با حمایت رییس‌جمهور اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری صورت گرفت. قبل از دولت تدبیر و امید تعداد هتل‌های کشور ۹۹۸ عدد بود که ۴۹۷ هتل در این دولت به مجموعه‌های کشور اضافه شد و ۵۰ درصد رشد را در این حوزه شاهد بودیم. بیش از ۲ هزار واحد بوم‌گردی نیز با تدبیر رییس جمهور محترم تاسیس و موجب آبادی روستاها و اشتغالزایی خوبی در این مناطق شد. تعداد تخت‌های اقامتی نیز قبل از دولت تدبیر و امید ۲۱۹ هزار و ۵۰۵ تخت بود که صد هزار و ۶۸۶ تخت اضافه شد و ۴۶ درصد رشد در تخت‌های اقامتی ایجاد شده است.»
او به ۴ میلیون و ۸۰۰هزار نفر گردشگر ورودی در سال ۹۲ اشاره کرد و افزود: «در سال ۹۸ علی‌رغم دو ماه پایانی سال که به دلیل شیوع کرونا از دست دادیم، تعداد گردشگران ورودی با رشد ۸۰ درصدی به هشت میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسید.»
بورسنا: دکتر مونسان تعداد پروژه‌های در حال اجرا در حوزه گردشگری را تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۷۸۳ پروژه اعلام کرد و افزود: «در دولت تدبیر و امید این تعداد به ۲ هزار و ۴۱۷ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۱۳۷ هزار میلیارد تومان رسیده است که نویدبخش آینده خوبی در حوزه گردشگری است.»
رشد ۵۶ درصدی تعداد موزه‌ها در دولت تدبیر و امید
دکتر مونسان با اشاره به کارهای انجام شده در حوزه میراث‌فرهنگی افزود: «تا قبل از این دولت، تعداد موزه‌های کشور ۴۵۷ موزه بود که در این دولت ۲۵۴ موزه به مجموعه موزه‌های کشور اضافه شد و رشد ۵۶ درصدی را در این مقوله شاهد بودیم. همچنین در حوزه ثبت جهانی آثار ملموس و ناملموس ۲۵ مورد بود که ۱۳ طرح در این دولت ثبت جهانی شد و به معنای رشد ۵۲ درصدی است.»
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به ثبت جهانی اورامانات اشاره کرد و گفت: «در حال حاضر نماینده یونسکو در دو استان کردستان و  و کرمانشاه در حال بازدید از این منطقه است که پس از این بازدید منطقه اورامانات با ۴۰۰ هزار هکتار اراضی ثبت جهانی خواهد شد.»
او در ادامه در خصوص پروژه‌هایی که امروز با دستور رییس‌جمهور افتتاح خواهند شد گفت: «۸۷ پروژه گردشگری، تفریحی و پذیرایی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۶۷ میلیارد تومان شامل ۱۲ هتل و هتل‌آپارتمان، ۱۷ مجتمع گردشگری و اقامتی، ۲۳ واحد پذیرایی و سفره‌خانه سنتی، ۵ مرکز تفریحی و گردشگری و ۳۰ واحد بوم‌گردی با حجم سرمایه‌گذاری هزار و ۶۷ میلیارد تومان با دستور جنابعالی در ۱۵ استان گیلان، تهران، خراسان رضوی، یزد، فارس، مازندران، اردبیل، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، قزوین، مرکزی و گلستان افتتاح می‌شود.»
دکتر مونسان در پایان به پروژه‌های در دست احداث وزارتخانه در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: «تا پایان دولت نیز چند هتل پنج ستاره افتتاح می‌شود. همچنین بیش از ۶۰۰ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ده هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید. تشکر ویژه دارم از شما بابت حمایت‌هایی که در طول این مدت از این وزارتخانه داشتید.»
روحانی: خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح‌های زیادی از سوی این وزارتخانه هستیم
بورسنا: در ادامه دکتر روحانی با ابراز تشکر از تلاش‌های صورت‌گرفته در وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: «ساخت هتل‌ها، اضافه شدن تعداد تخت‌ها با احداث واحدهای بوم‌گردی و افزایش تعداد موزه‌ها نشانگر اقدامات خوبی است که صورت گرفته است.»
او به اهمیت مقوله صنایع‌دستی از منظر اجتماعی و اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: «صنایع‌دستی از این منظر که معرف هنر و فرهنگ ایرانی است برای ما بسیار حائز اهمیت است. خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح‌های زیادی از سوی این وزارتخانه هستیم.»
دکتر روحانی در ادامه پروژه‌های فوق‌الذکر را با نام خدا و توسل به ارواح طیبه پیامبر و ائمه هدای به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.
خواندن کتاب‌ها و تاریخ جای دیدن آثار زیبا و سحرانگیز را در قطب‌های گردشگری نخواهد گرفت
روحانی با ابراز خوشحالی از اینکه در بیست و پنجمین هفته افتتاح پروژه‌های ملی شاهد بهره‌برداری از طرح‌های متنوعی در حوزه میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هستیم بیان کرد: «ما باید از میراث‌فرهنگی که مربوط به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی محافظت کنیم و آن‌ها را به خوبی در جهان معرفی کنیم. باید از مردم جهان دعوت کنیم تا این آثار بزرگ را ببینند و بدانند این ملت دارای چه سوابق بزرگی بوده است.»
او افزود: «هر چقدر کتاب‌ها و تاریخ را بخوانیم جای دیدن آثار زیبا و سحرانگیز در قطب‌های گردشگری را نخواهد گرفت. هر کس که به ایران می‌آید و به قطب‌های گردشگری ما اصفهان، شیراز، یزد، تبریز و دیگر شهرها سر می‌زند، مسحور تمدن ایران عزیز و بزرگ می‌شود.»
رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «جهانیان می‌بیند که این ملت دارای بیش از ۷هزار سال تاریخ و تمدن هستند و این تمدن در آثار تاریخی‌اش آشکار و هویدا است.»

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات