Wednesday 5 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 664
تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
143 بازدید

“لطفا بنشینید”نیمکت هزار قطعه در لندن!

بورسنا: گروهی از معماران مشهور بریتانیایی با استفاده از هزاران تخته چوبی، یک اثر هنری بسیار شگفت انگیز در کلانشهر لندن ساخته‌اند که به شکل سه دایره موج‌دار به عنوان نیمکت‌هایی برای بازدیدکنندگان عمل می‌کند. به گزارش بورسنا به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، این اثر هنری جالب که “لطفا بنشینید” نام گرفت، در یکی از بزرگ‌ترین محله‌های کلانشهر لندن، که مخصوص پیاده‌روی ساکنان […]


بورسنا: گروهی از معماران مشهور بریتانیایی با استفاده از هزاران تخته چوبی، یک اثر هنری بسیار شگفت انگیز در کلانشهر لندن ساخته‌اند که به شکل سه دایره موج‌دار به عنوان نیمکت‌هایی برای بازدیدکنندگان عمل می‌کند.

به گزارش بورسنا به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، این اثر هنری جالب که “لطفا بنشینید” نام گرفت، در یکی از بزرگ‌ترین محله‌های کلانشهر لندن، که مخصوص پیاده‌روی ساکنان شهر است، احداث شده است و علاوه ‌بر این‌که اثری هنری و بسیار زیبا برای محله به شمار می‌رود به عنوان محلی برای نشستن بازدیدکنندگان عمل می‌کند.

اثر هنری “لطفا بنشینید” که نمایشی فیزیکی از ریتم تغییرات اجتماعی است، از سه دایره موج‌دار ساخته شده است. معماران بریتانیایی برای ساخت این اثر هنری از بیش از هزار تخته چوبی بهره گرفتند و این تخته‌های چوبی را به میله‌های فلزی به شکل موج‌دار متصل کردند.

سازه چوبی فضایی برابر با ۱۵.۵ متر را به خود اختصاص داده است و ارتفاع آن به ۳.۴ متر می‌رسد. هدف معماران از ایجاد سازه‌ای با ارتفاع زیاد این بود که مردم به‌راحتی بتوانند از زیر موج‌های سازه عبور کنند و خود را به دایره مرکزی برسانند. در ساخت اثر هنری “لطفا بنشینید” از تعداد هزار و ۱۵۱ تخته چوبی بازیافتی استفاده شد که این تخته‌ها همانند روبان‌هایی خمیده، دایره‌هایی با اندازه‌های متفاوت ایجاد گردد.

از آن‌جا که اثر هنری جدید لندن در محل پیاده‌روی عابران احداث شده است، در نتیجه روزانه میزبان تعداد زیادی از ساکنان این شهر است به همین دلیل معماران در ساخت آن تمام نیازهای عابران را در نظر گرفته‌اند. آن‌ها در طراحی “لطفا بنشینید” فضاهای متفاوتی را به نشستن، دراز کشیدن و حتی قدم زدن عابران اختصاص داده‌اند.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات