Monday 17 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

خبر خوش برای سرمایه‌گذاران صنعت برق حرارتی؛ حواله‌ نفتی و ارزی در اختیار سرمایه‌گذاران نیروگاهی قرار می‌گیرد

بورسنا: مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه از هفته آینده تمامی قراردادهای بیع‌متقابل نیروگاهی با دستور وزیر نیرو اصلاح شده و برای آن‌ها سوخت صرفه‌جویی شده در نظر گرفته خواهد شد، گفت: بر اساس تصمیمات جدید صورت گرفته ماهانه هشت میلیون دلار از محل سوخت صرفه‌جویی شده امکان بازپرداخت سرمایه‌گذاری وجود دارد. به‌گزارش بورسنا به نقل از دانانیوز، “محسن طرزطلب” در […]


بورسنا: مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه از هفته آینده تمامی قراردادهای بیع‌متقابل نیروگاهی با دستور وزیر نیرو اصلاح شده و برای آن‌ها سوخت صرفه‌جویی شده در نظر گرفته خواهد شد، گفت: بر اساس تصمیمات جدید صورت گرفته ماهانه هشت میلیون دلار از محل سوخت صرفه‌جویی شده امکان بازپرداخت سرمایه‌گذاری وجود دارد.

به‌گزارش بورسنا به نقل از دانانیوز، “محسن طرزطلب” در آئین افتتاح نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی ارومیه با اعلام این خبر افزود:‌ ساخت واحدهای بخار این چنینی در قالب قراردادهای بیع‌متقابل در دستور کار قرار گرفته و مکانیزم بازگشت‌ سرمایه آن‌ها از محل سوخت صرفه‌جویی خواهد بود؛ بدین صورت که سرمایه‌گذار اقدام به احداث بخش بخار نیروگاه و تبدیل واحدهای گازی موجود به سیکل‌ترکیبی کرده و پس از بهره‌برداری واحد‌ها، هزینه سرمایه‌گذاری در قالب سوخت صرفه‌جویی شده پرداخت می‌شود.
وی یادآور شد: از سال گذشته پیگیر اصلاح طرح‌های بیع‌متقابل و بازپرداخت تعهدات موجود در این بخش از محل سوخت صرفه‌جویی بوده‌ایم که پیرو پیگیری‌های صورت گرفته تمیهداتی در بودجه سال ۹۹ برای بازپرداخت سوخت صرفه‌جویی شده به سرمایه‌گذار پیش‌بینی شده است.

بورسنا: طرزطلب با اشاره به تدوین و تصویب آیین‌نامه این بخش در دولت، ادامه داد:‌ این مهم تاکنون در نیروگاه‌ پرند به سرانجام رسیده و گزارش مربوط به اندازه‌گیری سوخت صرفه‌جویی در این نیروگاه به تایید سازمان برنامه و بودجه رسیده و در اختیار وزارت نفت نیز قرار گرفته است. این وزارتخانه نیز گزارش مربوطه را در اختیار شرکت ملی نفت قرار داده تا سوخت صرفه‌جویی شده در اختیار سرمایه‌گذار قرار بگیرد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی تاکید کرد:‌ در حال حاضر برای هر واحد بخار به قیمت روز، ماهانه هشت میلیون دلار از محل سوخت صرفه‌جویی شده امکان بازپرداخت سرمایه‌گذاری صورت گرفته وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس برای نیروگاه پرند ۲۵ میلیون دلار بابت سه ماه صرفه‌جویی سوخت صورت گرفته در نظر گرفته شده است که طبق مصوبه دولت بایستی نفت خام در اختیار سرمایه‌گذار قرار بگیرد.
طرزطلب با تاکید بر اینکه از هفته آینده تمامی قراردادهای بیع‌متقابل با دستور وزیر نیرو اصلاح شده و برای آن‌ها سوخت صرفه‌جویی شده در نظر گرفته خواهد شد، ادامه داد: این طرح‌ها جزو پروژه‌های استثنایی در کشور است؛ چرا که اصل و فرع سرمایه این پروژه‌ها دو ساله بازگردانده می‌شود؛ از این جهت هیچ پروژه‌ای در کشور این امکان را ندارد که فردی سرمایه‌گذاری ارزی کرده باشد و دولت دو ساله بتواند سرمایه‌ را بازگرداند.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات صورت گرفته در زمینه طرح‌های بیع‌متقابل، طبیعتا هر سرمایه‌گذاری که بتواند پروژه خود را زودتر به اتمام برساند ما متعهد هستیم که نفت خام در اختیار سرمایه‌گذار قرار بدهیم.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات