Wednesday 16 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 718
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
165 بازدید

مراسم معارفه معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد؛ خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه آزاد از شیوع کرونا!/مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد لغو شد!

بورسنا: رییس دانشگاه آزاد گفت: اگرچه شیوع ویروس کرونا ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت مستقیم به دانشگاه آزاد وارد کرد، اما با همت مدیران زیرساخت های لازم برای حرکت رو به جلوی دانشگاه فراهم شده است. به گزارش بورسنا به نقل از سایت دانشگاه آزاد، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تکریم و اسلامی که در سازمان مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه اساساً […]


بورسنا: رییس دانشگاه آزاد گفت: اگرچه شیوع ویروس کرونا ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت مستقیم به دانشگاه آزاد وارد کرد، اما با همت مدیران زیرساخت های لازم برای حرکت رو به جلوی دانشگاه فراهم شده است.

به گزارش بورسنا به نقل از سایت دانشگاه آزاد، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تکریم و اسلامی که در سازمان مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه اساساً پیشرفت علمی در کشور به عنوان یکی از نقاط اصلی و محورهای سه گانه اقتدار کشور مورد توجه قرار می گیرد، گفت: از آنجا که جمهوری اسلامی ایران سه محور درهم تنیده «فرهنگ»، «اقتصاد» و «علم» را به عنوان اصول اقتدار می شناسد، نظام علمی و تحولات آن بیش از گذشته مورد توجه جامعه و حتی دشمنان این مرز و بوم قرار می گیرد. در این میان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بخش بزرگی از نظام یکپارچه آموزش عالی کشور مورد توجه همگان است.

وی ادامه داد: تحولات در دانشگاه آزاد اسلامی می تواند منشأ تحولات بزرگی در کشور باشد، همانطور که اگر این دانشگاه عملکرد نامناسبی داشته باشد، تأثیر منفی آن در جامعه مشهود است. دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت ویژه ای برخوردار است که دانشگاه های نخبگانی از آن بی بهره اند و آن گستردگی و اجتماعی بودن دانشگاه آزاد اسلامی است، چرا که بیش از ۴۰ درصد آموزش عالی کشور به صورت شبکه ای در دانشگاه آزاد اسلامی کنار یکدیگر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بحمدالله در دو سال اخیر گام های مؤثر و بزرگی در جهت تحول و پیشرفت برداشته است، گفت: اگرچه در شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور، سختی شرایط به دانشگاه آزاد اسلامی نیز دیکته شده، اما بلاشک اگر همت همکاران دلسوز و متعهد نبود، دانشگاه آزاد اسلامی نیز با مشکلاتی عدیده مواجه می شد. وقتی در دانشگاه آزاد اسلامی شروع به کار کردیم، با مجاهدت عزیزانی که با نیت خدمت به خلق و رضایت خداوند وارد این عرصه شده بودند، توانستیم شرایط را سر و سامان بخشیم و نه تنها از کاهش تعداد دانشجو ضرر و زیانی متوجه دانشگاه نشد، بلکه شرایط سخت پشت سر گذاشته شد و در سال ۹۸ با افزایش بیش از صد هزار نفری دانشجو در مقطع کارشناسی روبرو شدیم.

خسارات مستقیم به دانشگاه آزاد

طهرانچی خاطرنشان کرد: اگرچه شیوع ویروس کرونا ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت مستقیم به دانشگاه آزاد اسلامی وارد کرد، اما با همت مدیران در حوزه های مختلف از جمله مدیریت بودجه و مدیریت یکپارچه اطلاعات، فراهم آوری زیرساخت های لازم برای حرکت رو به جلوی دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده و… امروز به آینده روشن دانشگاه آزاد اسلامی امیدوار هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه برای ادامه حرکت روی به جلوی این دانشگاه، لازم است سیاست های جدیدی با توجه به شرایط فعلی تعریف شود، گفت: در گذشته، بسیاری از تصمیماتی که باید در سطح استان ها گرفته می شد، در مرکز مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نهایی می شد. در آغاز مدیریت جدید دانشگاه، تقریباً همان تمرکزگرایی و مدیریت مرکزی وجود داشت، اما نگاه ما در دوره جدید مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، عبور از تمرکزگرایی به سمت مدیریت استانی است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شرایط فعلی، نظام آموزش عالی را ۱۰ سال جلوتر برده است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نبود و ناچار به سازگاری با شرایط جدید بود. برای محقق شدن این سازگاری، چند برنامه به صورت موازی در دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار قرار گرفته است؛ اجرای نظام هوشمند و یکپارچه داده در دانشگاه، ایجاد یک مرکز ویژه برای هیأت های امنای استانی در حوزه ریاست، تقویت معاونت توسعه مدیریت و منابع و… از جمله این برنامه هاست.

طهرانچی با بیان اینکه مسئله هیأت های امنای استانی در وزارت علوم و وزارت بهداشت در یک مرکز ویژه اداره می شود، تصریح کرد: وجود چنین مرکزی در دانشگاه آزاد اسلامی نیز ضروری به نظر می رسید، چرا که هم باید ۳۱ هیأت امنای استانی به صورت مستقل عمل کنند و هم لازم بود که این ۳۱ هیأت امنا در یک دفتر ویژه وحدت عمل داشته باشند. از این رو از حضور دکتر مشکینی به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در هیأت های امنای استانی بهره مند خواهیم شد و دکتر فداکار که دارای تجارب ارزشمندی در مدیریت حوزه های اداری و مالی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، وزارت ارشاد و دانشگاه پیام نور است نیز به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع، به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی خواهد پیوست.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز مانند تمامی کشور – و حتی دنیا – دچار مشکلات مالی هستند. امیدواریم با همت افراد با تجربه و متعهد که در حوزه های مرتبط از توانمندی های بالایی برخوردارند، بتوانیم از حقوق آنها دفاع کنیم و با چابکی، سختی ها را پشت سر بگذاریم.

طهرانچی در پایان تأکید کرد: این جلسه به منظور تقویت حوزه توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی و آشنایی با رویکردهای جدید این حوزه تشکیل شده است.

مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد لغو شد
بورسنا: بنا بر اعلام مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی،کلیه مصاحبه‌های دوره دکتری تخصصی که زمانبندی آن تا پیش از این اطلاع‌رسانی شده بود،لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

بر اساس اعلام این مرکز، زمان و چگونگی برگزاری مصاحبه دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی به زودی اعلام خواهد شد.

بورسنا به نقل از روابط عمومی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:”ضمن عذرخواهی از داوطلبان دوره دکتری تخصصی سال ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی از آنجایی که سامانه نرم‌افزاری مصاحبه مجازی این دوره با اختلال مواجه شد و به جهت حفظ سلامت داوطلبان در زمان شیوع ویروس کرونا مقررگردید شیوه برگزاری مصاحبه تغییر یابد لذا ضمن اعلام لغو کلیه مصاحبه‌های این دوره که زمانبندی آن تا پیش از این اطلاعیه اطلاع‌رسانی شده بود به آگاهی داوطلبان عزیز می‌رساند زمان وچگونگی برگزاری مصاحبه‌های دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی به زودی اعلام می‌شود.”

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات