Wednesday 16 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 1013
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
215 بازدید

شرکت‌های دانش بنیان و فناور برای ثبت پتنت در کشورهایی همچون امریکا، اروپا، چین، کره و … به” کانون پتنت” مراجعه کنند

بورسنا: مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه با اجرای یک برنامه آمارثبت پتنت در ایام کرونا کاهش پیدا نکرده است، گفت: این ثبت پتنت در راستای صادرات در کشورهای خارجی است. به گزارش بورسنا، مهدی ضیغمی با بیان اینکه مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری به عنوان یکی از بازوهای معاونت علمی در راستای حمایت از ثبت اختراع شرکت‌های دانش […]


بورسنا: مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه با اجرای یک برنامه آمارثبت پتنت در ایام کرونا کاهش پیدا نکرده است، گفت: این ثبت پتنت در راستای صادرات در کشورهای خارجی است.

به گزارش بورسنا، مهدی ضیغمی با بیان اینکه مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری به عنوان یکی از بازوهای معاونت علمی در راستای حمایت از ثبت اختراع شرکت‌های دانش بنیان و فناور در کشورهای خارجی در گفتگو با مهر اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان و فناور برای ثبت پتنت در کشورهایی همچون امریکا، اروپا، چین، کره و … به این کانون مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه این ثبت پتنت برای صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان به عنوان یک تاییدیه علمی است، گفت: شرکت‌های دانش بنیان و فناور در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، الکترونیک، مکانیک، فناوری نانو، اقدام به ثبت پتنت می‌کنند.

مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری با تاکید بر اینکه این ثبت پتنت می‌تواند یک اصالت فناوری در شرکت‌های دانش بنیان و فناوری باشد، عنوان کرد: این ثبت پتنت در توسعه بازار این شرکت‌ها تاثیرات زیادی دارد و در بازاریابی آنها در خارج از کشور می‌تواند مفید باشد.

ضیغمی با بیان اینکه همچنین اولویت ثبت پتنت با کسانی است که زودتر اقدام می‌کنند، گفت: ما در این کانون یک برنامه‌ای تحت عنوان «برنامه فعال» را در سطح دانشگاه‌های بزرگ و مادر در تهران به صورت فعال برای افزایش تعداد ثبت پتنت ها و عدم کاهش آن اجرایی کردیم.

وی ادامه داد: این برنامه در راستای شناسایی افراد نخبه در دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

بورسنا: مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری افزود: در این برنامه فعال بر اساس سوابق افراد مقالات افراد و کارهای تخصصی‌شان بررسی و کمک می‌کنیم تا به مرحله ثبت پتنت برسند؛ در ابتدای کار از دانشگاه‌های امیرکبیر، شریف، تهران شروع کردیم که به صورت پایلوت بود.

وی با تاکید بر اینکه اگر این برنامه اجرایی نمی‌شد قطعاً آمار ثبت پتنت کاهش پیدا می‌کرد، گفت: با اجرای این برنامه از بهمن ماه سال گذشته و برگزاری وبینارها در خصوص معرفی کانون و روند ثبت پتنت از کاهش ثبت پتنت جلوگیری کردیم.

به گفته مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری، البته که تاثیر مجازی شدن دانشگاه‌ها و کرونا در روند ثبت پتنت تاثیر گذار است اما با اجرای چنین برنامه‌هایی سعی در عدم کاهش این میزان داریم.

ضیغمی گفت: اگر این برنامه را فعال نمی‌کردیم استقبال از ثبت پتنت کم می‌شد اما با توجه به ارتباطاتی که در دانشگاه‌ها داشتیم توانستیم این درخواست را عملاً افزایش دهیم.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات