Sunday 16 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 1342
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
224 بازدید

دکتر بهروز نقویان: علیرغم‌غفلت و بی مهریها در ایران، محبوبیت و کاربرد هوش مصنوعی در جهان به سرعت در حال افزایش است!

بورسنا:شبیه سازی هوش طبیعی در ماشین هایی است که برای یادگیری و تقلید از عملکرد انسان برنامه ریزی شده است. این ماشین ها قادر به یادگیری با تجربه و انجام کارهای شبیه به انسان هستند. به گزارش بورسنا، ☆دکتر بهروز نقویان– هوش مصنوعی در جهان امروز بسیار محبوب شده است. متاسفم که بعنوان مدیر پژوهشکده فناوری پیشرفته و هوش مصنوعی اعلام کنم کشور ما شاید […]


بورسنا:شبیه سازی هوش طبیعی در ماشین هایی است که برای یادگیری و تقلید از عملکرد انسان برنامه ریزی شده است. این ماشین ها قادر به یادگیری با تجربه و انجام کارهای شبیه به انسان هستند.

به گزارش بورسنا، ☆دکتر بهروز نقویان– هوش مصنوعی در جهان امروز بسیار محبوب شده است. متاسفم که بعنوان مدیر پژوهشکده فناوری پیشرفته و هوش مصنوعی اعلام کنم کشور ما شاید ۵ درصد از این توان و ابزار در قوای مجریه ، مقننه و قضاییه و سازمانهای استراتژیک نه تنها بکار نمی گیرند بلکه دانش و توان متخصصین رابدلیل عدم اطلاع مدیران سهوی یا عمدی استفاده نمی کنندو این در حالیست آینده کشور بدون این ابزار بدون برنامه خواهد بود در حالیکه ضریب نفوذ اینترنت ۹۸ درصد است و علت ۹۹ درصد مشکلات گرانی ، تورم ، فساد و بیکاری با هوش مصنوعی قابل حل می باشد.

شبیه سازی هوش طبیعی در ماشین هایی است که برای یادگیری و تقلید از عملکرد انسان برنامه ریزی شده است. این ماشین ها قادر به یادگیری با تجربه و انجام کارهای شبیه به انسان هستند. با ادامه رشد فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، تأثیر زیادی در کیفیت زندگی ما خواهند داشت. شکی در این واقعیت نیست که فناوری زندگی ما را بهتر کرده است. از پخش دلخواه موسیقی ، برنامه های نقشه های راهنما ، بانکداری تلفن همراه گرفته تا پیشگیری از تقلب
مزایای هوش مصنوعی
کاهش خطای انسانی
موجود ۲۴ × ۷
در کارهای تکراری کمک می کند
کمک دیجیتال
تصمیمات سریعتر
تصمیم گیرنده منطقی
برنامه های پزشکی وغیره
امنیت را بهبود می بخشد
ارتباطات کارآمد
کاهش خطای انسانی

در یک مدل هوش مصنوعی ، همه تصمیمات پس از استفاده از مجموعه خاصی از الگوریتم ها ، از اطلاعات جمع آوری شده قبلی گرفته می شوند. از این رو ، خطاها کاهش یافته و احتمال دقت فقط با درجه دقت بیشتری افزایش می یابد. در صورت انجام هر کاری توسط انسان ، همیشه احتمال خطا وجود دارد. ما تحت الگوریتم ها و برنامه ها نیستیم و بنابراین می توان از هوش مصنوعی برای جلوگیری از چنین خطاهای انسانی استفاده کرد.

در حالی که یک انسان متوسط ​​۶-۸ ساعت در روز کار می کند ، هوش مصنوعی موفق می شود که ماشین ها بدون وقفه و کسالت کار کنند. همانطور که ممکن است بدانید ، انسان توانایی کار طولانی مدت را ندارد ، بدن ما به استراحت نیاز دارد. یک سیستم مجهز به هوش مصنوعی نیازی به وقفه در این بین نخواهد داشت و بهترین کار برای کارهایی است که نیاز به تمرکز ۲۴/۷ دارند.

هوش مصنوعی می تواند به طور موثری وظایف پیش پا افتاده انسان را به طور خودکار انجام دهد و باعث خلاقیت روزافزون آنها شود – درست از ارسال نامه تشکر یا تأیید اسناد و مدارک برای رفع اشکال یا پاسخ دادن به سوالات یک کار تکراری مانند تهیه غذا در رستوران یا کارخانه می تواند به هم ریخته باشد زیرا انسان برای مدت طولانی خسته یا بی علاقه است. چنین وظایفی به راحتی و با کمک هوش مصنوعی قابل انجام است.

بسیاری از سازمان های بسیار پیشرفته از دستیارهای دیجیتال برای تعامل با کاربران به منظور صرفه جویی در منابع انسانی استفاده می کنند. این دستیارهای دیجیتال همچنین در بسیاری از وب سایت ها برای پاسخگویی به سوالات کاربر و ایجاد یک رابط کاربری روان مورد استفاده قرار می گیرند. Chatbots نمونه ای عالی از همین مورد می باشد.
هوش مصنوعی ، در کنار سایر فناوری ها ، می تواند باعث شود ماشین ها سریعتر از یک انسان عادی تصمیم بگیرند تا سریعتر اقدامات را انجام دهند. این بدان دلیل است که انسان در حالی که تصمیم می گیرد ، بسیاری از عوامل را از نظر عاطفی و عملی در مقایسه با دستگاه های مجهز به هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل می کند که نتایج برنامه ریزی شده را به سرعت ارائه می دهند.

ما به عنوان انسان ممکن است از نظر فنی تا حد زیادی تکامل یافته باشیم ، اما وقتی صحبت از تصمیم گیری می شود ، باز هم اجازه می دهیم احساسات ما را تسخیر کنند. در موقعیت های خاص ، تصمیم گیری سریع ، کارآمد و منطقی مهم است ، بدون اینکه اجازه دهیم احساسات مان طرز فکر ما را کنترل کند. تصمیم گیری مبتنی بر هوش مصنوعی با کمک الگوریتم ها کنترل می شود و بنابراین ، هیچ زمینه ای برای تصمیم گیری احساسی وجود ندارد. این اطمینان می دهد که کارایی تحت تأثیر قرار نمی گیرد و بهره وری را افزایش می دهد.
یکی از بزرگترین مزایای هوش مصنوعی استفاده از آن در صنعت پزشکی است. پزشکان اکنون با کمک برنامه های پزشکی ساخته شده برای AI می توانند خطرات سلامتی بیماران خود را ارزیابی کنند. از جراحی رادیولوژی برای کار بر روی تومورها استفاده می شود به گونه ای که به بافت های اطراف آسیب نرساند و آسیب دیگری ایجاد نکند. متخصصان پزشکی آموزش دیده اند تا از AI برای جراحی استفاده کنند. آنها همچنین می توانند در شناسایی و نظارت موثر بر انواع اختلالات عصبی و تحریک عملکردهای مغزی کمک کنند.

با پیشرفت در فناوری ، احتمال استفاده از آن به دلایل غلط مانند کلاهبرداری و سرقت هویت وجود دارد. اما در صورت استفاده صحیح ، هوش مصنوعی می تواند در سالم نگه داشتن امنیت ما بسیار مفید باشد. برای کمک به حفاظت از جان و مال ما در حال توسعه است. یکی از زمینه های عمده ای که در آن می توانیم پیاده سازی هوش مصنوعی را در امنیت ببینیم ، امنیت سایبری است. هوش مصنوعی روشی را که قادر به ایمن سازی خود در برابر تهدیدات سایبری هستیم به طور کامل تغییر داده است.
وقتی فقط چند سال پیش به زندگی نگاه می کنیم ، افرادی که به یک زبان صحبت نمی کنند بدون کمک مترجم انسانی که می تواند هر دو زبان را بفهمد و صحبت کند ، قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر نبودند. با کمک هوش مصنوعی ، چنین مشکلی وجود ندارد. پردازش زبان طبیعی یا NLP به سیستم اجازه می دهد تا کلمات را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کند ، واسطه را حذف می کند. ترجمه گوگل تا حد زیادی پیشرفت کرده است و حتی نمونه صوتی نحوه تلفظ یک کلمه / جمله به زبان دیگر را ارائه می دهد.
هوش مصنوعی با طیف گسترده ای از موارد استفاده احتمالی ، واقعاً توانایی تبدیل بسیاری از صنایع را دارد. وجه اشتراک همه این صنایع مختلف و موارد استفاده این است که همه آنها داده محور هستند. از آنجا که هوش مصنوعی در هسته اصلی خود یک سیستم پردازش داده کارآمد است ، در همه جا پتانسیل زیادی برای بهینه سازی وجود دارد. هوش مصنوعی به ربات ها کمک می کند تا با ربات های کارآمد ، سریعتر نوآوری کنند. ربات ها در هوش مصنوعی کاربردهای مختلفی را در عمودی و صنایع به خصوص در صنایع تولیدی و بسته بندی پیدا کرده اند. در اینجا چند کاربرد روبات در AI معرفی می شود:

مونتاژ
هوش مصنوعی همراه با سیستم های پیشرفته بینایی می تواند به اصلاح دوره در زمان واقعی کمک کند
همچنین به روبات ها کمک می کند تا یاد بگیرند که کدام مسیر برای یک فرآیند خاص در حین کار بهتر است
خدمات مشتری
ربات های دارای هوش مصنوعی در ظرفیت خدمات مشتری در صنایع خرده فروشی و مهمان نوازی استفاده می شوند
این روبات ها از پردازش زبان طبیعی برای تعامل هوشمندانه و مانند یک انسان با مشتری استفاده می کنند
این سیستم ها بیشتر با انسان تعامل دارند ، بیشتر با کمک یادگیری ماشین یاد می گیرند

صرفه جویی در حرکات خاصی که یک ربات انجام می دهد کمک می کند و به طور مداوم آنها را تصفیه می کند ، نصب و انتقال سیستم های رباتیک را به راحتی انجام می دهد
امروزه سیستم های رباتیک به عنوان سیستم های منبع باز با قابلیت هوش مصنوعی به فروش می رسند.
به این ترتیب ، کاربران می توانند بر اساس یک برنامه خاص ، به روبات ها آموزش دهند که کارهای سفارشی انجام دهند
به عنوان مثال: کشاورزی در مقیاس کوچک

هوش مصنوعی چیست
بورسنا: بهترین کاربردهای مورد استفاده در هوش مصنوعی
پیش بینی های مجهز به هوش مصنوعی Google (به عنوان مثال: Google Maps)
برنامه های اشتراک گذاری سواری (به عنوان مثال: Uber ، Lyft)
خلبان اتوماتیک AI در پروازهای تجاری
فیلترهای هرزنامه در ایمیل ها
جستجوگرها و ابزارهای دزدی ادبی
تشخیص چهره
توصیه های جستجو
ویژگی های صدا به متن
دستیاران شخصی هوشمند (به عنوان مثال: سیری ، الکسا)
محافظت و پیشگیری از تقلب.

☆ دکتر بهروز نقویان، پژوهشگر و متخصص هوش مصنوعی که مدیریت پژوهشکده فناوری پیشرفته و هوش مصنوعی وابسته به پژوهشکاه فرهنگ و هنر را نیز برعهده دارد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 1.00
[ 1 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات