Sunday 9 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

لغو محدودیت استفاده از ارز صادراتی برای واردات/ تغییرات جدید در “سامانه جامع تجارت”برای تهاتر ارزی

بورسنا:دولت رسما اجازه واردات در مقابل صادرات را صادر کرده و مفاد بخشنامه تیرماه بانک مرکزی در حوزه محدودیت سقف ۳۰ درصدی در استفاده ارز صادراتی برای واردات برداشته شده و تغییرات در حال انجام است. به گزارش بورسنا به نقل از مهر، محدودیت‌های استفاده از ارز صادراتی برای واردات رسماً از سوی دولت لغو شده است. محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور لغو این […]


بورسنا:دولت رسما اجازه واردات در مقابل صادرات را صادر کرده و مفاد بخشنامه تیرماه بانک مرکزی در حوزه محدودیت سقف ۳۰ درصدی در استفاده ارز صادراتی برای واردات برداشته شده و تغییرات در حال انجام است.

به گزارش بورسنا به نقل از مهر، محدودیت‌های استفاده از ارز صادراتی برای واردات رسماً از سوی دولت لغو شده است. محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور لغو این محدودیت را ابلاغ کرده و بر اساس آن، اگر تا پیش از این صادرکنندگان اجازه داشتند تا تنها ۳۰ درصد از ارز حاصل از صادرات خود را برای واردات کالاها و مواد اولیه مورد نیاز تولید خود، استفاده کنند؛ اکنون هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و آنها می‌توانند بدون محدودیت، از ارز حاصل از صادرات خود برای آن دسته از کالاها و مواد اولیه مورد نیاز تولید که ثبت‌سفارش آنها از سوی دولت آزاد بوده و البته در فهرست مشخصی که به زودی ابلاغ خواهد شد، قرار دارند، استفاده کنند.

همچنین صادرکنندگان می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را به سایر واردکنندگان واگذار نموده و در واقع، باز هم خرید و فروش‌های کوتاژهای صادراتی از سر گرفته می‌شود؛ این در حالی است که ارز خریداری شده از بخش صادرات نیز با نرخ توافقی رد و بدل شده و از سوی دیگر، کالاهایی باید با آن وارد کشور شوند که فهرست آنها از سوی دولت تعیین و مورد تائید دستگاه‌های ذیربط بوده است.

اما همین امر سبب شده تا برخی تغییرات نیز در سامانه‌های مرتبط با تجارت خارجی کشور ایجاد شود. سامانه جامع تجارت در اطلاعیه‌ای، از افزوده شدن فیلد «حالت ثبت‌سفارش» به اطلاعات پرونده در این سامانه خبر داده است. بر این اساس، اعلام شده که «به منظور انطباق صحیح شرایط پرونده‌های ثبت‌سفارش با حالت‌های مختلف مقررات واردات کالا و در نتیجه افزایش شفافیت و کاهش احتمال بروز اشتباه در زمان بررسی درخواست‌های مجوز ارزی توسط سازمان‌های مجوزدهنده، فیلد اطلاعاتی جدیدی تحت عنوان «حالت ثبت سفارش» در سامانه جامع تجارت ایجاد گردیده است.»

بر این اساس تجار و فعالان اقتصادی می‌بایست از این پس در زمان ایجاد پرونده، این فیلد را هم تکمیل کنند؛ ضمن اینکه خبرها حکایت از آن دارد که به زودی امکان ثبت سفارش از محل ارز صادرات خود یا غیر نیز به این سامانه اضافه خواهد شد که نوید خوبی برای فعالان اقتصادی در استفاده از مکانیزم مؤثر واردات در مقابل صادرات است.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات