Sunday 11 April 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کمالا هریس( Kamala Harris )؛ اولین زن رنگین پوستی که تاریخ سازی می کند!

بورسنا: خانم کامالا هریس،( Kamala Harris) سناتوری از کالیفرنیا و دادستان سابق است، او اولین زن سیاه پوست و اولین شخص از نژاد آسیایی است که به دومین دفتر عالی کشور ایالات متحده آمریکاانتخاب شده است.در پروسه زندگی هریس از نخستین روزهای کودکی ، به کامالا هریس آموخته شد که راه عدالت نژادی طولانی است. به گزارش بورسنا به نقل از دانانیوز، مقاله ای که […]


بورسنا: خانم کامالا هریس،( Kamala Harris) سناتوری از کالیفرنیا و دادستان سابق است، او اولین زن سیاه پوست و اولین شخص از نژاد آسیایی است که به دومین دفتر عالی کشور ایالات متحده آمریکاانتخاب شده است.در پروسه زندگی هریس از نخستین روزهای کودکی ، به کامالا هریس آموخته شد که راه عدالت نژادی طولانی است.

به گزارش بورسنا به نقل از دانانیوز، مقاله ای که ملاحظه می کنیدحاصل تلاش و ترجمه خانم دکتر فائزه توكلى، مورخ و پژوهشگر زنان و مدیرمسئول فصلنامه «پژواک زنان در تاریخ » است که ضمن سپاس فراوان ازاین بانوی اندیشمند و فرزانه، متن مقاله درادامه می خوانیم:

بدنبال پيروزى جو بايدن و نخستين معاون زن رياست جمهورى خانم «کمالا هریس »اولین زن رنگین پوست تاریخ جدیدی در آمريكا رقم خواهد خورد. خانم هريس يكى از اهرمهاى بسيار موثر در پيروزى جو بايدن مى باشد زيرا از دو سوژه سياهپوستان و زنان براى ضريب نفوذ و جلب آراى مردمى بخوبى بهره برد . در اين مقاله به ابعاد تاثير گذارى شخصيت هريس اشاره مى شود .

خانم هریس ، دختر یک مادر هندی و پدری جامائیکایی ، بیش از هر زنی ، در رهبری این کشور رشد کرده است.
خانم کامالا هریس ، سناتوری از کالیفرنیا و دادستان سابق است، او اولین زن سیاه پوست و اولین شخص از نژاد آسیایی است که به دومین دفتر عالی کشور ایالات متحده آمریکاانتخاب شده است.در پروسه زندگی هریس از نخستین روزهای کودکی ، به کامالا هریس آموخته شد که راه عدالت نژادی طولانی است.
او اغلب درمورد مبارزات درباره کسانی که قبل از او آمده بودند صحبت می کرد .در مورد والدینش ، مهاجرانی که به جنگ حقوق مدنی در ایالات متحده کشیده شده اند وبه نیاکانش که راه را هموار کرده اند.
خانم هریس در جریان کارازار انتخاباتی هنگامی که اندکی قبل از انتخابات در تگزاس روی صحنه رفت ، از تک بودن در نقش خودو اینکه تنها نیست سخن گفت.

وی به مخاطبان عمدتا سیاه پوستان در فورت ورث گفت: “بله ، خواهران، گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد ما تنها باشیم و در اتاق قدم می زنیم.” اما چیزی که همه ما می دانیم این است که ما هرگز به تنهایی در آن اتاق ها راه نمی رویم – همه با هم در آن اتاق هستیم.”

خانم هریس بدنبال مبارزات نژادی و جنسیتی در بالاترین مقام به معاونت ریاست جمهوری صعود کرد . خانم هریس اولین زن رنگین پوست است که به این مقام رسید و این یک نقطه عطف برای تاریخ تبعیض نژادی ، است که با بی عدالتی نژادی مواجه است .انتخاب خانم هریس ، ۵۶ ساله ، در کنار رئیس جمهور سفيد پوست بایدن ۷۷ ساله آینده کشوری را نشان می دهد که از نظر نژادی تنوع بیشتری پیدا خواهد کرد .

این که او در رهبری کشور بالاتر از هر زنی قرار می گیرد ، از نظر سیاسی خارق العاده خواهد بود . وی بعنوان وکیل دادگستری سابق سانفرانسیسکو به عنوان اولین زن سیاه پوست که به عنوان دادستان کل کالیفرنیا خدمت می کند ، انتخاب شد.در سال ۲۰۱۶ به عنوان سناتور ایالات متحده نیز انتخاب شد . در واشنگتن نامزد دادرسی در جلسات سنا ، نیز بود .
لازم به ذکر است آنچه که او را متمایز کرده ، زندگی نامه شخصی او است : او دختر پدری جامائیکایی و مادری هندی بود واز همان سالهای ابتدایی زندگی خود در اوکلند و برکلی ، کالیفرنیا ، درگیر مسائل عدالت نژادی بود و در خاطرات خود از شعارها ، فریادها با عنوان “دریای پاهایی که حرکت می کنند” نوشت . وی یادآوری کرد که در سال ۱۹۷۱ شرلی چیشولم ، اولین زن سیاه پوستی که برای مبارزات انتخاباتی خود به عنوان رئیس جمهور فعالیت می کرد ، در سال ۱۹۷۱ در یک مرکز فرهنگی سیاهان در برکلی صحبت می کردکه وی در آن زمان یک دختر نوجوان بود و در آنجا حضور داشته است.
پس از چندین سال اقامت در مونترال ، خانم هریس در دانشگاه هووارد ، یک کالج تاریخی سیاه پوستان و یکی از معتبرترین کشورها تحصیل کرد ، سپس به عنوان دادستان در مورد خشونت خانگی و موارد استثمار کودکان را پیگیری می کرد.
او اغلب از مادرش که یک محقق سرطان پستان بودو در سال ۲۰۰۹ درگذشت ، صحبت می کند. شوهر خانم هریس سفیدپوست و یهودی بنام داگلاس امهوف است .

خانم هریس با شروع ادای احترام به خانم چیشولم ، جمعیتی را در اوکلند که مشاورانش بیش از ۲۰،۰۰۰ نفر تخمین زده میشد ، جذب کرد ، این نشان دهنده قدرت فوق العاده ای بود که بلافاصله وی را به عنوان یک زن پیشرو تثبیت کرد. او که برای انتخاب در برابر متنوع ترین کاندیداها در تاریخ رقابت می کرد ، توانست موجی از حمایت را به دست آورد و هفته ها قبل از رأی دادن رأی داد.
بخشی از چالش وی ، به ویژه با جناح مترقی حزب دموکرات که سعی در جلب آن داشت ، مشکلی بود که او در آشتی دادن مواضع گذشته خود به عنوان دادستان کل کالیفرنیا با اخلاقیات فعلی حزب خود داشت. او تلاش کرد تا برنامه سیاست خود را تعریف کند.
خانم هریس در مصاحبه ای با نیویورک تایمز در ژوئیه ۲۰۱۹ گفت: “این اصل راهنمای من است: آیا این موضوع مهم است؟ نه ، “آیا غزل زیبایی است؟” “

همین استحکام عقیدتی است که وی را برای معاونت ریاست جمهوری مناسب می کند .خانم هریس به عنوان نامزد معاون ریاست جمهوری و از حامیان قدرتمند آقای بایدن و مواضع ایشان بود .
. از مهمترین دلایل حمایتهای وی تاکید بر زنان و سیاهپوستان است و تلاش در ارتباطات فراگیر با رای دهندگان این اقشار قرار گرفته و اهداف خود را متمرکز پیش برده است . با تاسف باید گفت ترامپ در تقابل با وی و پس از بحث معاون ریاست جمهوری شدن وی به تمسخر از وی بعنوان «هیولا» یاد می کرد .
در حالی که برخی از اعضای تشکیلات سیاسی از این توهین ها خشمگین بودند ، دوستان خانم هریس می دانستند که عمل گرایی او با درک او از نحوه برخورد جهان سیاسی با زنان رنگین پوست گسترش می یابد.

سناتور کوری بوکر ، همکار و دوست خانم هریس که دهه هاست او را می شناسد ، در مصاحبه ای گفت که او همیشه یک زن سیاه پوستى بوده است که سدهای جلو راهش را نپذیرفته است.

او اجازه نمی دهد این چیزها بر روحیه او تأثیر گذارد. “آقای بوکر گفت. “او این کار را برای تمام امور حرفه ای خود تحمل کرده و به مردم مجوز ورود به قلب خود را مى دهد.
پس از روزها انتظار برای نتیجه ، دموکراتها از پیروزی خوشحال شدند که نقطه درخشانی را برای راهشان گشود .
باربارا لی ، نماینده دموکرات کالیفرنیا ، که از طریق مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور خانم چیشولم درگیر سیاست شد ، گفت که او همیشه معتقد بود که او اولین زن سیاه پوست را در پله های کاخ سفید می بیند.
وی گفت: “در اینجا شما اکنون این زن برجسته ، آمریکایی آفریقایی تبار ، زن جنوب آسیا را دارید که آماده تحقق آرزوها و آرزوهای شرلی چیشولم و خودم و بسیاری از زنان رنگین پوست است.” “این هیجان انگیز است و سرانجام دستیابی به موفقیت بزرگ است که بسیاری از ما منتظر آن بوده ایم. و این آسان نبود. “
، “بالاترین و سخت ترین سقف شیشه ای” را دست نخورده باقی گذاشته است. در ابتدا رأی دهندگان ابتدایی دموکرات ، از جمله تعداد قابل توجهی از زنان ، پشت سر آقای بایدن تجمع کرده بودند زیرا آنها معتقد بودند که آقای بایدن قادر به شکست دادن آقای ترامپ است. چهار سال پیش که از شکست هیلاری کلینتون ترسیده بودند، بسیاری معتقد بودند که کشور کاملاً آماده انتخاب یک فرمانده کل زن نیست.
حضور خانم هریس در این کارزار انتخاباتی برای همیشه به قول صریح آقای بایدن در انتخاب و تایید یک زن رقیب در آینده حزب و شخصیت منحصربفردش موثر خواهد بود .

خانم هریس اکنون خود را بطور آشکار وارث کاخ سفید می داند. شاید بیش از سایر معاونان رئیس جمهور ، به دلیل بلند پروازی هایش مورد بررسی دقیق قرار گیرد چنانکه ، آقای بوکر گفت: “او واقعاً ما را به انتخابات بعدی می آورد.”
خانم هریس کاملاً از جایگاه خود در تاریخ آگاه است. او کار خود را به عنوان رهبران حقوق مدنی که قبل از او آمده اند “اجدادش”همچنین نسل های كنونى که امیدوار هستند تا بتوانند آنها را قدرتمند کنند ، مرتبط می داند.
پرامیلا جیاپال ، نماینده جناح چپ حزب دموکرات واشنگتن ، اظهار داشت: صعود خانم هریس باعث افتخار در میان آسیای جنوبی است .خانم جیاپال با افتخار از ارتباط خود با معاون جدید رئیس جمهور صحبت کرده است و در ماه آگوست مقاله ای فوری در لس آنجلس تایمز نوشت و شرح سابقه خانوادگی آنها در جنوب هند را توصیف كرد.
وی با اشاره به کار خانم هریس در زمینه حقوق کارگران خانگی و کمک به مهاجران مسلمان برای دسترسی به مشاوران حقوقی گفت: “او درک می کند فرزند مهاجران بودن به چه معناست – معنای آن این است که فردی رنگین پوست به دنبال عدالت نژادی باشید.” . “فقط موارد زیادی وجود دارد که لازم نیست شما برای معاون رئیس جمهور هریس توضیح دهید و من معتقدم که او برای بسیاری از موضوعات مهم برای جامعه آسیای جنوبی مبارزه خواهد کرد.
زنان سیاه پوست در سیاست های فدرال خانم هریس را به عنوان یک مربی و متحد می دانند و از حمایت وی از موضوعاتی مانند مرگ مادران سیاه و قانون ضد لاینش که به طور معمول مورد توجه قرار نگرفته است و می تواند به دنبال یک قدرت سیاسی با قدرت بالا باشد ، تمجید می کند.
کیمبرله کرنشاو ، دانشمند برجسته ترقی خواه سیاه پوستان ، از صعود خانم هریس به سمت معاون ریاست جمهوری استقبال کرد و وی را “در موقعیت خوبی براى مقابله با
خطرات بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا ، دانسته خانم لی قصد ندارد مراسم تحلیف آقای بایدن را در ژانویه امسال در واشنگتن از دست بدهد – برای دیدن خانم هریس.
وی گفت: “من می خواهم بتوانم به نوه هایم بگویم که احساس می کند یک زن معاون رئیس جمهور است.” “من فقط باید بروم.”
ترجمه با تلخيص از لينك مقاله زير:

Kamala Harris’s History of Firsts

A senator from California and a former prosecutor, Ms. Harris has a track record in breaking new ground. Now, she is the first woman, first Black person, and first person of Asian descent elected to the country’s second-highest office.

A barrier-breaking prosecutor with a love for grilling — “Question, I will repeat —” — and music — ♫ “One nation under a groove —” ♫ California Senator Kamala Harris is making history as the first woman, and first woman of color, elected vice president. “Let’s talk about who is prepared to lead our country over the course of the next four years.” She ran for president, going head-to-head with Biden over school busing. “You know, there was a little girl in California who was part of the second class to integrate her public schools, and she was bused to school every day. And that little girl was me.” But she later endorsed him, and he picked her as his running mate. And soon they will be entering the White House together. “I am incredibly honored by this responsibility, and I am ready to get to work.” Haris has a track record of being the first. “You may be the first to do many things, but make sure you’re not the last.” She was the first black person and first woman to become district attorney of San Francisco, and later attorney general of California. “I decided to become a prosecutor because I believed that there were vulnerable and voiceless people who deserved to have a voice in that system.” And in 2016, she was elected the first Black senator from California. And now she will be the first woman, first Black person and first person of Asian descent elected to the country’s second-highest office. So what is she known for in Washington? “So my question to you —” As a senator, Harris served on four committees, and was perhaps best known for her tough questions. “It makes me nervous.” “Is that a no?” “Is that a yes?” “Can I get to respond please, ma’am?” “No, sir. No, no.” And some of her policy priorities? Criminal justice reform and racial justice legislation. “Racial justice is on the ballot in 2020.” After George Floyd’s killing in police custody, Harris became an outspoken voice in the national debate on police brutality. “We should have things like a national standard for excessive use of force.” And on the campaign trail, she doubled down on that message, making a concerted effort to reach voters of color. “People have been asking, ‘Why should I vote?’ One: Honor the ancestors. Honor people like the late, great John Lewis, who shed his blood on the Edmund Pettus Bridge so we could vote.” But she’s faced criticism from progressive activists over her record as a prosecutor, including her push for higher cash bails for certain crimes, and for refusing to support independent investigations for police shootings as recently as 2014. So what does she bring to the White House? “This is our house!” She is policy-oriented and pragmatic. Proponents say that her experience in law enforcement will help her face the unique challenges of the moment and that her lack of ideological rigidity makes her well suited for the vice presidency. “We can overcome these challenges.” Harris embodies the future of a country that is growing more racially diverse. As one of the best-known Black women in American politics, Harris now finds herself the most clearly positioned heir to the White House, with the oldest incoming president in history.

A senator from California and a former prosecutor, Ms. Harris has a track record in breaking new ground. Now, she is the first woman, first Black person, and first person of Asian descent elected to the country’s second-highest office.CreditCredit…Erin Schaff/The New York

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات