Monday 14 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 1736
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
169 بازدید

محدودیت‌های سطح قرمز برای ۱۰۰ شهرستان!/ ۱۵۵ شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارند

بورسنا: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا جزئیات مصوبات ستاد ملی کرونا را تشریح کرد.سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان تست‌های تشخیصی در کشور ما به ۴۰ هزار تست در روز رسیده است، افزود: در جلسه امروز بر رعایت دستورالعمل‎ها تأکید زیادی شد، همچنین تأکید شد که خدمات الکترونیک باید توسعه یابد. به گزارش بورسنا به نقل ازشبکه خبر،علیرضا رئیسی، سخنگوی […]بورسنا: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا جزئیات مصوبات ستاد ملی کرونا را تشریح کرد.سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان تست‌های تشخیصی در کشور ما به ۴۰ هزار تست در روز رسیده است، افزود: در جلسه امروز بر رعایت دستورالعمل‎ها تأکید زیادی شد، همچنین تأکید شد که خدمات الکترونیک باید توسعه یابد.

به گزارش بورسنا به نقل ازشبکه خبر،علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به مصوبات امروز (شنبه، ۲۴ آبان) جلسه ستاد و تصویب کلیات طرح جامع مبارزه با کرونا گفت: این طرح از شنبه اول آذرماه آغاز می‌شود.

وی افزود: همان‌طور که می‎دانید با شروع شدن فصل سرما میزان شیوع بیماری به صورت شتابدار در حال بالا رفتن است. در اروپا در برخی کشور‌ها میزان مرگ‌ومیر‌ها به هزار نفر و آمار مبتلایان در یک روز در آمریکا به ۱۸۰ هزار نفر رسیده و میزان مرگ و میر و ابتلا در کشور ما افزایش داشته است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان تست‌های تشخیصی در کشور ما به ۴۰ هزار تست در روز رسیده است، افزود: در جلسه امروز بر رعایت دستورالعمل‎ها تأکید زیادی شد، همچنین تأکید شد که خدمات الکترونیک باید توسعه یابد.

رئیسی گفت: هر تصمیمی که در ستاد ملی گرفته می‌شود بر این اصول استوار است که مردم می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌ها، کاهش تردد و تجمعات قطعا موجب پایین آمدن میزان شیوع بیماری شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هرگاه رعایت دستورالعمل‌ها دچار اختلال شود و تجمعات و مهمانی‌های خانگی و سفرها شکل می‌گیرد، میزان ورودی به بیمارستان‌ها به قدری می‌شود که شاید قابل تحمل نباشد، به همین دلیل کشور‌ها مجبور می‌شوند در چنین شرایطی محدودیت‌هایی را انجام دهند.

رئیسی افزود: ما حدود سه هفته پیش برای ۴۳ شهرستان محدودیت شدید ایجاد کردیم و بعد از آن هم ۴۶ شهرستان اعمال محدودیت شدند. نتیجه ارزیابی‌ها نشان می‌دهد محدودیت‌های ایجاد شده کارساز بوده و به همین دلیل طرح جامعی آماده شد و امروز مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: این طرح طرحی هوشمند و پویاست و بر اساس بررسی‌های وزارت بهداشت از بار بیماری و میزان بستری روزانه بیماران در شهرستان‌ها صورت گرفته است. در این زمینه سه سطح هشدار تعریف شد. سطح هشدار سه شامل شهرستان‌های قرمز، سطح هشدار دو شامل شهرستان‌های نارنجی و سطح هشدار یک شامل شهر‌ها و شهرستان‌های زرد هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس این رنگ بندی‌ها و متناسب با هر وضعیت، محدودیت‌هایی اعمال می‌شود که باید به طور قطع اعمال شود و حدود دو هفته زمان لازم است که ارزیابی کنیم و ببینیم این اعمال محدودیت‌ها تا چه اندازه موثر بوده و بر اساس آن نیاز به تمدید و تشدید و یا بالعکس نیاز به تسهیل دارد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا تأکید کرد: واقعیت این است که هدف در این محدودیت‌ها، تعطیلی کسب و کار مردم نیست، ولی جا‌هایی مجبوریم به خاطر عدم رعایت دستورالعمل‌ها و بار زیاد بیمارستان‌ها اعمال محدودیت کنیم.

وی گفت: در ارزیابی اولیه شاید بیش از ۱۰۰ شهرستان مشمول محدودیت‌های سطح قرمز می‌شوند که اکثر مراکز استان‌ها و از جمله تهران جزو این وضعیت قرمز هستند،۱۵۰ شهر در سطح دو و نارنجی قرار دارند که محدودیت سطح سه و چهار را شامل می‌شود و ۱۵۵ شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارند که در سطح شغلی چهار برای آنها محدودیت ایجاد می‌شود. محدودیت‌ها شامل فعالیت مدارس و فعالیت آموزشگاه ها، مراسم‌های مذهبی و فرهنگی خواهد بود.

بورسنا: رئیسی در ارتباط با حضور فعالیت کارکنان و کارمندان گفت: در شهر‌های قرمز یک سوم کارکنان حضور پیدا خواهند کرد، در شهر‌های سطح نارنجی نیمی از کارکنان در محل کار حضور خواهند داشت و در شهر‌های زرد دو سوم حضور خواهند یافت و مسئولان ادارات اعلام خواهند کرد که چه تعداد از کارکنان در محل کار حضور داشته باشند.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات