Wednesday 16 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2074
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۰۶
256 بازدید

بهروز نقویان: هوش مصنوعی، تحول ،دقت، تسهیل و تسریع امور را به همراه دارد/ هوش مصنوعی بدنبال ایجاد مشاغلی است که انسانی تر هستند!

بورسنا: “آنچه برای همه روشن است این است که هوش مصنوعی در مورد حذف شغل نیست ، بلکه در مورد حذف وظایف مشاغل و ایجاد مشاغل انسانی تر است . به گزارش سرویس فناوریهای نوین وکارآفرینی بورسنا، دکتر بهروز نقویان- هوش مصنوعی آماده است تا به یکی از مهمترین تحول تجارت در عصر ما تبدیل شود. اما اغلب افراد فقط به غلط نکات منفی ماشین […]


بورسنا: “آنچه برای همه روشن است این است که هوش مصنوعی در مورد حذف شغل نیست ، بلکه در مورد حذف وظایف مشاغل و ایجاد مشاغل انسانی تر است .

به گزارش سرویس فناوریهای نوین وکارآفرینی بورسنا، دکتر بهروز نقویان- هوش مصنوعی آماده است تا به یکی از مهمترین تحول تجارت در عصر ما تبدیل شود. اما اغلب افراد فقط به غلط نکات منفی ماشین های شبیه سازی هوش انسانی هراس دارند و از تأثیر مثبت و ارزشی که هوش مصنوعی تحول اساسی فرهنگی می دهد چشم پوشی می کنند همانند اکثر اختراعات و نوع آوریها همچون اینترنت ،ماهواره و تلفن های هوشمند که هم اکنون جزو لاینفک زندگی ما شده است ، به ویژه هنگامی که صحبت از فرهنگ سازمانی می شود. تغییراتی که هوش مصنوعی به وجود می آورد قابل توجه خواهد بود و برای استفاده بهتر از این فناوری ، سازمان ها باید از فرهنگ نوآوری استفاده کنند .
همانطور که از دیجیتال سازی به دوران کامل دیجیتال می رسیم ، ما معتقدیم که تغییر ذهنیت و دور شدن از تمرکز بر تهدیدها به تمرکز بر فرصت های ارائه شده توسط هوش مصنوعی جدید و فن آوری های شناختی بسیار مهم است.” تأثیر هوش مصنوعی بر فرهنگ اشتباه از دست دادن شغل بجای تحول ،دقت و تسریع، که احتمالاً در تمامی کارها تا کنون ۴۵۰ و بیشترحرفه وشغل اتفاق خواهد افتاد ، هوش مصنوعی بشریت ما را به خود جلب می کند ، زیرا استفاده از داده ها برای تجزیه و تحلیل الگوها و به ویژه الگوهای رفتاری در قلب آن است.
ما فرهنگ را به عنوان الگوی رفتاری تعریف می کنیم که” با گذشت زمان توسط مردم و سیستم ها مورد تشویق ، دلسردی و یاتحمیلی قرار می گیرد. ” “با در نظر گرفتن این تعریف ، به راحتی می توان درک کرد که فرهنگ در هوش مصنوعی چگونه است.
در واقع ، هوش مصنوعی هوش نمایش داده شده توسط ماشین ها است. این اصطلاح زمانی به کار می رود که دستگاهی عملکردهای شناختی را که انسان با سایر ذهن انسان مرتبط می کند ، تقلید کند.این اصطلاح موارد زیادی را در بر می گیرد ، اما در حال حاضر تأکید زیادی بر استفاده از الگوریتم ها برای انجام کارهای بسیار هوشمندانه دارد. برنامه نویسی را بسیار ساده تر و جالب تر می کند. آنچه امروز در هوش مصنوعی مشاهده می کنیم بیشتر مطابقت با الگوها و ظرفیت جستجو در مجموعه داده های بزرگ دارد. در حال حاضر تحقیقاتی در مورد توانایی ماشین ها در تحریک همدلی در حال انجام است ، جایی که بتواند احساسات انسان را تفسیر کرده و رفتار آن را برای دادن پاسخ خاص تطبیق دهد.به راحتی می توان تأثیری را که هوش مصنوعی می تواند در تجارت داشته باشد ، مشاهده کرد: ماشین آلاتی که با شکایت مشتری برخورد می کنند ، می توانند سریع حل کنند ، مشکلات مهم را سریعتر و موثرتر از انسان حل می کنند .
تحقیقات انجام شده نشان می دهد که فقط در ۱۲ سال آینده ۷۵ تا ۳۷۵ میلیون کارگر در سراسر جهان به دلیل اتوماسیون و انتقال آن به هوش مصنوعی و رباتیک مجبور به تغییر دسته های شغلی و فراگیری مهارت های جدید می شوند.بسیاری از صنایع در حال حاضر از هوش مصنوعی استفاده می کنند. به عنوان مثال ، در مراقبت های بهداشتی ، یک برنامه به پزشکان کمک می کند تا صدها داروی سرطان را غربال کرده و بهترین دارو را انتخاب کنند ، براساس تجزیه و تحلیل سریع مقالات ، داده ها و سوابق ، همچنین یافتن روندها و درمان مشکلات بالقوه بهداشتی قبل از اینکه با تشخیص منظم ظاهر شوند . صنعت خودرو از این فناوری در اتومبیل های بدون راننده استفاده می کند. در خدمات مالی ، هوش مصنوعی به سازماندهی عملیات ، حفظ حسابداری و سرمایه گذاری در سهام کمک می کند. همچنین برای تشخیص الگوهای رفتاری برای تغییرات غیر عادی برای کاهش کلاهبرداری و جرایم مالی استفاده می شود.
آنچه برای همه روشن است این است که هوش مصنوعی در مورد حذف شغل نیست ، بلکه در مورد حذف وظایف مشاغل و ایجاد مشاغلی است که انسانی تر هستند – به عبارت دیگر ، مشاغلی که ماشین ها قادر به انجام آنها نیستند – یا هنوز نمی توانند انجام دهند .
دو زاویه اصلی را پیش بینی می شود که در آنها هوش مصنوعی بر فرهنگ سازمانی تأثیر می گذارد. اولین مورد این است که هوش مصنوعی به مدیریت فرهنگ کمک می کند. برای مثال می تواند به ارزیابی فرهنگ فعلی کمک کند. هدف هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل مقدار زیادی از داده ها برای استخراج الگوها است.با تجزیه و تحلیل مجموعه داده های رفتاری ، سازمان ها تصویر خوبی از فرهنگ خود ایجاد می کنند. ما می توانیم جهانی را به که داده ها از منابع زیادی مانند داده های منابع انسانی ، مصاحبه های خروج ، فرآیندهای القایی ، مدیریت عملکرد ، فرایندهای تجاری ، مجامع رهبری و مباحث بحث برای استخراج الگوهای رفتار در زمان واقعی برای ایجاد یک تصویر تقریباً روزانه از فرهنگ به تصویر بکشیم .
همچنین می تواند فرهنگ هدف را شناسایی کند. هوش مصنوعی ممکن است بتواند بهترین فرهنگ هدف را بر اساس صدها هزار منبع اطلاعات داخلی و خارجی پیش بینی کند.برای این کار ، می تواند سناریوهای مختلف تغییر رفتار را شبیه سازی کرده و نتایج حاصل از تجارت را اندازه گیری کند.
برای استفاده هرچه بیشتر از هوش مصنوعی ، سازمان ها باید به سمت نوآوری متمایل شوند و کنجکاوی را فراتر از آنچه اکنون می توانند ببینند و تفسیر کنند ، ایجاد کنند. آنها باید سوالات درستی از ماشین آلات بپرسند ، آنها باید آماده آزمایش راه حل های ارائه شده و سریع حرکت باشند.هوش مصنوعی نوآوری خواهد کرد ، الگوهایی را می بیند که مغز انسان قادر به تشخیص آنها نیست و راه های جدیدی را برای پیشرفت ارائه می دهد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات