Tuesday 11 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2447
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
94 بازدید

برخورد با ۱۶۰ ناشر متخلف بورسی؛

وزیر امور اقتصاد: به صراحت می‌گویم اقتصاد ما گرفتار سیاست زدگی است! / برای ناشران متخلف سه نوع محکومیت است

بورسنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای گفتگوی دولت به بخش خصوصی بر تعامل بیشتر دولت و بخش خصوصی تاکید کرده و گفت: صراحت می‌گویم اقتصاد ما گرفتار سیاست زدگی است که راه درمان آن، تعامل و عملکرد حرفه‌ای همراه با آرامش است.؛

به گزارش بورسنا به نقل از دانانیوز، فرهاد دژپسند در یکصدمین نشست شورای گفتگوی دولت به بخش خصوصی گفت: اگر میدان را برای فعالیت موثرتر بخش خصوصی باز کنیم به نتایج مطلوبی می‌رسیم. دژپسند افزود: نمی‌توان توقع داشت بخش خصوصی و دولتی بدون هم بتوانند کار کنند، بنابراین لازمه همکاری دولت با بخش خصوصی تعامل میان این دو است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: به صراحت می‌گویم اقتصاد ما گرفتار سیاست زدگی است که راه درمان آن، تعامل و عملکرد حرفه‌ای همراه با آرامش است.

دژپسند افزود: باید حرفی بزنیم که مشکل گشا باشد اینکه برای خوش آمد عده‌ای حرف بزنیم چاره کار نیست.

وی اضافه کرد: بدنبال کسب محبوبیت و یا مقابله با بخش خصوصی به عنوان بخش جدی اقتصاد کشور که در این شرایط رنج‌های زیادی هم متحمل می‌شود نیستیم از این رو معتقدم اگر میدان را برای فعالیت موثرتر بخش خصوصی باز کنیم به نتایج مطلوبی دست پیدا می‌کنیم.

برخورد با ۱۶۰ ناشر متخلف بورسی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سازمان بورس با ۱۶۰ ناشر که در بازارگردانی تخلف کردند برخورد کرد.

آقای فرهاد دژپسند در حاشیه یکصدمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران افزود: در مدیریت بازار بورس اقداماتی مانند بازارگردانی باید انجام می‌شد که در این بین عده‌ای از ناشران بورس تخلف کردند که تخلفات به حدی زیاد بود که حتی به ۱۶۰ ناشر متخلف رسید، اما به سرعت بعضی از ناشران اصلاح رفتار کردند و آن‌هایی هم که محکومیت پیدا کرده بودند در دوره تجدید نظر، اصلاح رفتار کردند و در واقع رفع حکم صورت گرفت.

وی اضافه کرد: سه نوع محکومیت برای ناشران متخلف در نظر گرفته شد، به این ترتیب که بعضی از ناشران جریمه شدند، برای بعضی حکم تخلف در پرونده درج شد و بعضی هم سلب صلاحیت مدیریتی برای دوره شش ماهه شدند.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سازمان بورس با استفاده از این ابزار‌ها در حال ثبات بخشی به بازار سرمایه است گفت: آثار این ثبات بخشی در حال نمایان شدن است البته باید عوامل نوسان را بررسی و با آن مواجهه کنیم.

آقای دژپسند افزود: در بازار سرمایه، سرمایه گذار حساس است بنابراین افرادی که بی محابا به اظهارنظر‌های فاقد مبانی حقوقی اقدام می‌کنند قطعاً باید روزی پاسخگو باشند و آن‌هایی که فعالان بازار سرمایه را می‌ترسانند و در این بازار رعب و وحشت ایجاد می‌کنند باید پاسخ دهند.

وزیر اقتصاد گفت: در تأمین مالی اقتصاد کشور، بازار سرمایه به عنوان یکی از ارکانی است که قابل چشم پوشی نیست، زیرا اقتصاد ما به گونه‌ای پیش می‌رود که نمی‌توانیم بازار سرمایه را از ارکان تأمین مالی نادیده بگیریم بنابراین آن‌هایی که با اظهارنظر‌های بی مورد در این بازار اخلال ایجاد می‌کنند یا این بازار را به چیز‌های خلاف شأن تشبیه می‌کنند باید پاسخگو باشند، زیرا بازار سرمایه متناسب و تابع قانون عمل می‌کند.

وی درباره فروش حواله‌های ارزی گفت: بانک مرکزی در این باره برخورد‌های لازم را انجام داد و برنامه‌ای هم برای برخورد‌های جدی‌تر دارد.

آقای دژپسند درباره ماندگاری بیش از حد کالا‌ها در گمرک گفت: هم اکنون دوره ترخیص کالا در گمرک با بکارگیری سامانه‌های الکترونیکی، حذف نظارت‌های پیشینی و اکتفا کردن به نظارت‌های پسینی به شدت کاهش یافته است، اما برخی از وارد کنندگان بدون ثبت سفارش یا بدون تأیید منشأ ارز اقدام به واردات کردند که از عهده گمرک خارج است ضمن این که عده‌ای از واردکنندگان هم برای ترخیص کالا برنامه‌ای نداشتند.

وی افزود: به طور نمونه، سال گذشته گمرک محموله بزرگی از گوشت را کشف کرد که وارد کننده آن به نوعی خود را قایم کرده بود و به ترخیص کالا اقدام نمی‌کرد.

وزیر اقتصاد درباره راهکار‌ها برای حل مشکلات تسهیلات گیرندگان ارزی گفت: قرار شد برای اخذ مجوز قانونی در این باره اقداماتی صورت گیرد و در بودجه ۱۴۰۰ نیز حکمی پیشنهاد داده شود تا بخشی از مشکلات این فعالان اقتصادی حل شود.

آقای دژپسند با بیان اینکه به علت ساختار تأمین منابع کشور، در دوره‌های مختلف، جهش نرخ ارز مشکلات جدی برای تسهیلات گیرندگان به وجود آورده است، افزود: سعی می‌کنیم با اقدامات در دست اجرا این مشکلات را رفع کنیم و در آینده نیز در این باره مشکلات کمتری برای فعالان بخش خصوصی ایجاد شود.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات