Wednesday 5 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

ناشرین مدعی هستند قانون تجارت برای ما ملاک است؛

روزبه شریعتی: گنجاندن عواقب قضایی در دستورالعمل جدید بازارگردانی ضروری است!

بورسنا: کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر قرار بر اصلاح دستورالعمل بازارگردانی است باید تخطی از این دستورالعمل عواقب قضایی و سندیت اجرایی داشته باشد.؛

به گزارش بورسنا،  روزبه شریعتی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره اصلاح دستورالعمل بازارگردانی اظهار کرد: دستورالعمل فعلی برای شرکت‌ها که حداقل مظنه را برای رفع تکلیف انجام دهند عملاً مشکلی از سهام برطرف نمی‌کند، حجم و اندازه بازار به‌اندازه‌ای بالا رفته نمی‌توان با یک دستورالعمل ثابت بازار را کنترل کرد.

کارشناس بازار سرمایه بابیان اینکه نمی‌توان به بازارگردان عنوان کرد فقط برای پنج روز بخرید یا بفروشید این دستورالعمل پویایی لازم را ندارد، افزود: بسیاری از سهم‌ها حداقل مظنه‌ای که برای آن‌ها تعیین‌شده در مقابل میانگین حجم معاملات صورت گرفته آن‌ها بسیار کمتر است.

وی گفت: حتی با توجه به این موضوع هم بسیاری از ناشر‌ها همین حداقل را هم به‌صورت کامل رعایت نکردند و حتی بسیاری از ناشر‌ها اصلاً این کار را انجام ندادند.

شریعتی بیان کرد: ناشرین مدعی هستند قانون تجارت برای ما ملاک است و سازمان بورس با این دستورالعمل نمی‌تواند ما را مجبور به اجرا کند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اگر قرار بر اصلاح دستورالعمل بازارگردانی است باید تخطی از این دستورالعمل عواقب قضایی داشته و سندیت اجرایی داشته باشد و به‌صرف دستور سازمان بورس به ناشرین سندیت اجرایی نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: حتماً باید عواقب قضایی در دستورالعمل جدید گنجانده شود، علاوه بر آن سقف بازارگردانی از پنج روز افزایش و به‌طور مداوم صورت گیرد تا بازارگردان از سوی ناشر حمایت شود.

شریعتی بابیان اینکه در هفته گذشته صندوق بازنشستگی فولاد ۱۲۰ میلیون سهم سایپا که مورد رصد بازار و به‌عنوان لیدر شناخته می‌شود، عرضه کرد، افزود: علاوه بر اصلاح دستورالعمل بازارگردانی، باید جلوی این‌گونه حقوقی‌ها گرفته شود تا حقیقی‌ها به‌واسطه ترس از این نوع عرضه‌ها به سمت سهم‌های کوچک کم پتانسیل حرکت نکنند که تبدیل به معضلی شده است.

کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: سازمان بورس به‌عنوان نهاد ناظر در بحث نظارت فقط به سرمایه‌گذاران فشار وارد می‌کند، اما درباره ناشر‌ها و اعضای هیئت‌مدیره کمتر شاهد هستیم که موضوع قضایی برای آن‌ها به وجود بیاید.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات