Monday 14 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2747
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
2,566 بازدید

حمایت و تسهیلگری نسبت به بخش خصوصی بابرنامه مدون و با ثبات؛

اعظم رشیدیان: فقدان اموزش وعدم شناخت مردم از بورس، آنها را گرفتار  هیجانات کرده واین هیجانات موجب تکرار معاملات اشتباه می‌شود!

بورسنا: با سرمایه کوچکی که داشتم و با توجه به اینکه بورس نیاز به سرمایه زیادی نداشت که حتی می‌توانستم با ۱۰۰ هزار تومان وارد این بازار شوم و همچنین بقول برخی دیگر که دوست دارند در زندگی خود همه چیز را تجربه کنند یا به این حوزه مهم وسرنوشت ساز بعنوان یک بازی هیجان انگیز نگاه می کنند.؛

به گزارش بورسنا،* اعظم رشیدیان– اینها و برخی دیگر از اینها مواردی است که در این فراز و نشیبهای شدید بازارسرمایه از زبان برخی مردمی که بدون هیچ اطلاعات و آموزشی و صرفا تابع هیجانات، تقلید و .. به بازار بورس آمدند و در گرداب پرخطر ریزشها گرفتار شدند.

آنچه مسلم است، سرمایه‌گذاری در بورس به افزایش تولید، اشتغال، کمک به تنظیم فعالیت‌های اقتصادی و راه افتادن چرخه تنظیم اقتصادی منجر خواهد شد، سرمایه‌ای که ورودی به بازار سرمایه، در سطح کلان،  اقتصاد ملی را به گردش در می آورد

طبق آمارهای موجود اقتصادی به طور حتم در میان‌مدت و بلندمدت، بازدهی بازار سرمایه نسبت به بازدهی سایر بازارها بیشتر خواهد شد و سهامداران نباید تحت تاثیر هیجانات ایجاد شده به بازار ورود کنند.

ولی یادمان میرود که اصلاً بپرسیم در چه بازه زمانی از بورس صحبت میکنیم و اینکه ما اگر عامل زمان را حذف کنیم اصلاً اطلاعات مطلوب و هدایت کننده ای به ما نمی دهد.
در واقع توی چه زمانی ما بحث نوسان می کنیم به نظرم همه جای دنیا کلیت بورس چون مبتنی بر فعالیت یکسری شرکت که اینها با یک سرمایه های کلان تأسیس شدند و الان دارند یک سری کارهایی را انجام میدهند که بقیه از انجام آن عاجز هستند.
اینها شاید خیلی دور از انتظارباشد، اما وقتی ما وارد بورس می شویم باید از خودمان بپرسیم ما چگونه سهامداری هستیم ؟
آیا پول وام آورده ایم؟ آیا پولی است که حداقل تا شش ماه دیگر به آن نیازی نداریم! و یا یک پس انداز فردی و یا خانوادگی است که به قولی آن را برای روز مبادا کنار گذاشته ایم!
پس اگر بدون دغدعه هستیم و زمان برایمان مهم نیست، می‌گوییم این پول را وارد بورس کرده تا برایمان سودآوری کند اینجا، .

اما تذکر مهم و خطر در این بخش آنجاست که این افراد طبیعتا آموزش‌های لازم را ندیده و موجب ایجاد هیجانات در بورس می‌شوند، واین هیجانات به طور عمده موجب تکرار معاملات اشتباه می‌شود و تکرار این موضوع باعث پرداخت هزینه مضاعف ضرر و زیان بیشتر خواهد شد.

دولت باید برای داشتن اقتصادی سالم و سازنده، از سفته بازی و انحراف حرکت ثروت به سمت‌وسوی غیرمعین، نامطلوب و غیرسازنده با حمایت و تسهیلگری نسبت به بخش خصوصی برنامه مدون و با ثباتی تهیه واجرا کند.

*اعظم رشیدیان، دانشجوی دکتری اقتصاد توسعه

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 4.63
[ 8 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات