Sunday 9 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

ایران ششمین کشور استخراج کننده است؛

سهم ۸%ایران از ماینینگ جهان؛دولت بیت‌کوین استخراج می‌کند ولی مردم نه؟!

بورسنا: موضوع ارتباط میان کمبود گاز و استفاده از مازوت در نیروگاه‌ها با استخراج رمزارز از سوی نهادهای دولتی، این روزها در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است؛ برخی از کاربران از این گلایه می‌کنند که چرا دولت در برابر ورود افراد عادی به ماینینگ مانع‌تراشی می‌کند.؛

به گزارش بورسنا،تجارت‌نیوز چندی پیش گزارشی را با موضوع استخراج بیت کوین و آلودگی هوا منتشر کرد.در این گزارش به این موضوع پرداخته شده بود که آیا بین آلودگی هوا و قطعی برق با استخراج دولتی بیت‌کوین رابطه‌ای وجود دارد؟

پیام باقری، نائب‌رئیس هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق این ارتباط را رد کرده اما امیر بیات، فعال صنعت ماینینگ، چنین احتمالی را منطقی دانسته بود.

به گفته بیات، بر اساس آمارها حداقل هشت درصد از ماینینگ دنیا در ایران انجام می‌شود و بسیار بعید است که این حجم از استخراج با روش‌های غیرقانونی و خانگی صورت بگیرد؛ بنابراین به احتمال قوی برخی نهادهای دولتی که به برق پرقدرت دسترسی دارند در حال انجام ماینینگ صنعتی هستند.

تعدادی از واکنش‌های مخاطبان به این گزارش را در ادامه می‌خوانید.

چرا مردم نمی‌توانند رمزارز استخراج کنند؟
برخی مخاطبان از این گلایه کرده‌اند که چرا دولت جلوی استخراج رمزارز از سوی مردم را می‌گیرد ولی نهادهای دولتی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

– «اگر ماینینگ فشار به شبکه برق ندارد چرا نمی گذارید مردم ماینیگ کنند و تا یکی دستگاه ماینینگ در منزل دارد انگار قتل مرتکب شده و اموالش را توقیف می کنید . مگر ماینینگ جرم است؟ خودتان هم می گویید فشار به شبکه برق نمی اورد.»

– «در تمام تاریخ ایران همواره اینطور بوده کمبودها تقصیر مردم و کارهای خوب مال حکومت‌ها بوده.»

– «برقی که ماینینگ های متفرقه مصرف می کنند یک درصد برق مصرفی دولت و ارگان های دیگه نیست ولی هیچ اسمی از اونها نیست و مثل همیشه ناکارامدی خودشون رو به نام مردم می نویسند.»

– «بورس تمام شد رفتن طرف مایینینگ و بیت کویین.»

از انتقاد به دولت تا تشکیک در آمار
این گزارش در شبکه‌های اجتماعی نیز با واکنش‌های مختلفی مواجه شد؛ برای مثال برخی کاربران از دولت انتقاد کردند و بعضی معتقد بودند آمار هشت درصدی صحیح نیست.

– «مردم تو خونه کاپشن بپوشن تو مصرف برق و گاز صرف جویی کنن تا بعضیا بیت کوین استخراج کنن.»

– «این هم لابد در راستای بی اثر کردن تحریم هاست. مثل دور زدن تحریمها یا مبادلات غیر رسمی

– «وقتی قیمت هر بیت کویین هشتصد میلیونه، معلومه که میصرفه برن ماینیگ از خودشون دَر وَکنن، بهترین راه سرکوب قیمت ب یکویین و قیمت دستوریه. اینطوری حساب کار دست سایر رمز ارزها هم میاد.»

– «الان بیت کوین منبع گنجه برای عزیزان، الان فقط مردم عادی مرزعه ندارند!»

– «اینو در کنار قطعی برق این روزهای شهر های بزرگ کشور قرار بدید ، پازل کامل می شه.»

– «بصورت میانگین ۹۰۰ بیت کوین هر روز تو دنیا استخراج میشه،۸% میشه ۷۲ عدد،هر بیت کوین حدود ۱۷۰۰ مگاوات برق نیاز داره،در هر روز برای استخراج ۷۲ بیت کوین حدود ۳۰ گیگاوات برق لازمه. مصرف کل شهر تهران در هر روز حدود ۵ گیگا وات هست. یعنی ۶ برابر مصرف پیک تهران در هر روز،صرف بیت کوین می شه.»

– «به عبارت ساده‌تر از هر ۱۳ بیت‌کوین، یکی در ایران استخراج می‌شود. چطور؟ با استفاده از برق ارزان مراکز دولتی و برق رایگان مساجد. قیمت هر بیت کوین در این لحظه ۳۱،۲۰۰ دلار. می‌تواند یکی از علل قطعی مکرر برق و فشار بر نیروگاه ها و آلودگی هوا باشد.»

‏- «وطن هتل نیست، مزرعه استخراج بیت کوینه!»

– «کمبریج را چک کردم، ۳.۸۲٪ بیت کوین در ایران استخراج می شود و نه ۸ درصد اما هنوز بسیار زیاد است به خصوص وقتی می‌بینی که ایران ششمین کشور استخراج کننده است! چه خبر است؟»

– «چین و روسیه بالاترین رو دارن»

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات