Tuesday 11 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

تنها یک ساعت کافی بود تا دلار به قعر قیمتی ۴۰ روز اخیر برود؛

زلزله در بازارها؛ سرازیری سکه به زیر ۱۱ میلیون/ سقوط یک ساعته در بازار دلار 

بورسنا: امروز فاصله قیمتی بین حواله درهم و دلار نیز به حدود 800 تومان رسید. درهم در همان یک ساعت اول روز، مرز 7 هزار تومانی را از دست داد و انتظارات کاهشی را کمی بیشتر کرد. با اینحال، با حفظ سطح 6هزار و 950 تومانی، ارزش دلار در بازار داخلی می توانست 25هزار و 500 تومان باشد.؛

به گزارش بورسنا به نقل از اقتصادنیوز امروز ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، اسکناس آمریکایی در محدوده ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز به کار کرد،‌ ولی خیلی زود، فروشنده ها به بازار هجوم آوردند و توانستند دلار را به زیر ۲۵ هزار تومان ببرند.

 

از ساعت یک ظهر، جو فروش کمی در بازار خوابید و دلار با ملایمت بیشتری به کاهش خود ادامه داد تا اینکه درمحدوده ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومانی آرام گرفت. این قیمت نزدیک به ۳ درصد کمتر از روز پنج شنبه بود و موجب شد که مجموع افت دلار از چهارشنبه گذشته به حدود هزار و ۳۰۰ تومان برسد؛

جنس افت دلار

برخی فعالان حاضر در بازار افت روز شنبه را هیجانی توصیف می کردند و اعتقاد داشتند، معامله گران در واکنش به پذیرش شکست از سوی ترامپ،‌ در موقعیت فروش قرار گرفتند. به نظر می رسد، بخشی از معامله گران داخلی تا زمان تایید کنگره آمریکا، پیروزی بایدن را نپذیرفته بودند و انتظار داشتند، ترامپ معادلات را برهم بزند. برخلاف انتظار آن ها، این اتفاق نیافتاد و در نتیجه تصمیم به فروش ارزهای دپویی خود گرفتند.

بر هم خوردن تعادل بازارها

افت هیجانی دلار در بازار روز شنبه و افزایش میزان فروش ها در خیابان فردوسی موجب شد که تعادل بازارهای مختلف بر هم بخورد. به عنوان مثال، امروز در اتفاقی نادر، ارزش اسکناس دلار در بازار تهران در سطح پایین تری نسبت به ارزش این ارز در هرات افغانستان قرار گرفت. به طور سنتی دلار در تهران در سطح قیمتی بالاتری نسبت به هرات افغانستان قرار داشت. به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، شدت هیجان فروش در میان معامله گران خیابان فردوسی به اندازه ای بود که
در کنار این، امروز فاصله قیمتی بین حواله درهم و دلار نیز به حدود ۸۰۰ تومان رسید. درهم در همان یک ساعت اول روز، مرز ۷ هزار تومانی را از دست داد و انتظارات کاهشی را کمی بیشتر کرد. با اینحال، با حفظ سطح ۶هزار و ۹۵۰ تومانی، ارزش دلار در بازار داخلی می توانست ۲۵هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

به باور کارشناسان، بازار ارز در روزهای آتی باید به تعادل برسد. این به آن معناست که یا دلار در بازار تهران باید گران شود یا ارزش درهم به سوی سطوح پایین تری حرکت کند.
سقوط سکه اتفاق افتاد

«اقتصاد نیوز» پیش از شروع بازار امروز، از احتمال سقوط سکه خبر داد، اتفاقی که با سرعت زیادی رخ داد. سکه در همان ابتدای روز معاملات خود را زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی آغاز کرد و در ادامه روز حتی به زیر ۱۱ میلیون تومان نیز رفت. با این حال، در اواخر روز کمی خریداران به بازار وارد شدند و قیمت را روی سطح ۱۱ مییلون و ۵۰ هزار تومان قرار دادند. سکه در مجموع امروز بیش از ۵ درصد از ارزش خود را از دست داد. نیم سکه هم در روز شنبه مرز ۶ میلیونی را از دست داد و ربع سکه نیز به زیر ۴میلیون تومان رفت. در صورت ادامه افت دلار، افت بیشتر انواع سکه دور از ذهن نخواهد بود.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات