Sunday 9 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 3070
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
78 بازدید

سهم ۵۰ درصدی بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد؛

وزیر اقتصاد: حجم صادرات غیرنفتی، گوی سبقت را از صادرات نفت خام ربوده است

f,vskh: وزیر اقتصاد گفت: در ۱۰ ماهه امسال پانصد هزار میلیارد تومان تامین مالی در بازار سرمایه اتفاق افتاد که نیمی از تامین مالی در اقتصاد کشور است.؛

به گزارش بورسنا به نقل از شبکه خبر، فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی افزود: در نخستین جلسه شورای گفتگو که حضور پیدا کردم اعلام کردم باید امسال هزار میلیارد تومان تامین مالی در اقتصاد داشته باشیم که ۵۰ درصد آن از طریق بازار سرمایه اتفاق افتاد این در حالیست که کل تامین مالی بازار سرمایه در سال گذشته ۲۶۴ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی اضافه کرد: برای سال ۱۴۰۰ باید برنامه ریزی و تلاش کنیم تا هزار و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و تامین مالی برای اقتصاد صورت گیرد که بخش عمده آن باید سرمایه‌گذاری جدید باشد.

وزیر اقتصاد گفت: اگر بتوانیم این هدف را محقق کنیم می‌توان گفت برای رشد اقتصادی خیز برداشتیم. البته امسال هم رشد خوبی صورت گرفته است همچنین برنامه ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که بازار پول و بازار سرمایه به صورت ترکیبی تامین مالی اقتصاد کشور را انجام دهند.

دژپسند افزود: وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی و بخش خصوصی باید کمک و برنامه راهبردی را برای تامین مالی و سرمایه گذاری ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومانی اقتصاد ارائه کنند که این برنامه‌ها می‌تواند به صورت مشارکت بخش خصوصی و یا رشد صادرات غیرنفتی و دیگر راهکار‌های موجود باشد.

وزیر اقتصاد گفت: یکی از آرزو‌های ما این بود که کشور را از وابستگی مطلق به نفت رها کنیم که امروز این مهم اتفاق افتاد و حجم صادرات غیرنفتی، گوی سبقت را از صادرات نفت خام ربوده است.

وی افزود: در دوره‌ای صادرات غیر نفتی تنها ۲ درصد، سهم از کل صادرات کشور داشت، اما امروز در شرایط جنگ اقتصادی صادرات غیر نفتی بسیار بیشتر از صادرات نفت خام است و اگر دشمنان از دشمنی دست بردارند این سهم بسیار بیشتر نیز خواهد شد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات