Wednesday 16 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

میزان تعامل بیت کوین به عنوان یک سیستم ارزی؛

فناوری ارز دیجیتال و بلاکچین چگونه می تواند درثبات سرمایه مردم نقش داشته باشد؟

بورسنا: بیت کوین در ابتدا در کشورهای پیشرفته صنعتی مانند ایالات متحده به شهرت رسید و همچنان بیشترین کاربرد را در این کشورها دارد. با این وجود ، یک بحثی که ایجاد شده این است که آیا بیت کوین را می توان در متن توسعه بین المللی ، شمول مالی و تلاش های تجاری هرم پایین استفاده کرد. تعدادی از روایات در مورد اینکه چرا ممکن است در کشورهای کمتر توسعه یافته قدرت بخش باشد ، ظاهر شده است.؛

به گزارش بورسنا(سرویس ارزهای دیجیتال)، مهندس حامد نقویان– همچون سایر موارد چون بورس ، ارز، املاک عده به اصطلاح فرصت طلب خود از رانت استخراج ارز دیجیتال بهره می جویند در حالیکه این گنج در جامعه بحران زده ما می تواند منبع درآمد همگانی باشدو هر کسی قادر نسبت به افزایش ثروت خود و راحتی خیال از حفظ سرمایه تلاش کند.
ارز دیجیتال غیرمتمرکز بیت کوین (و فناوری زیربنایی آن “بلاکچین”) هیاهوی زیادی را در جامعه فناوری ایجاد کرده است .
افزایش بسیاری از محافل بین المللی و توسعه آن با خیزش بیت کوین روبرو شده است.
مبانی ارز دیجیتال
برای درک سیستم بیت کوین ، توصیف شباهت ها و تفاوت ها با سیستم پرداخت الکترونیکی عادی که توسط بانک اداره می شود ، مفید است. در سیستم عادی:
۱. شخصی شماره حسابی در بانک دارد.
۲. آنها راهی برای اثبات کنترل این شماره حساب دارند – به عنوان مثال ، یک پین کد
۳. بانک ، به نوبه خود ، دارای یک سابقه داده است که مقدار پول قابل انتساب به آن شماره حساب را نشان می دهد ، در نتیجه نمره پول شخص را در یک پایگاه داده داخلی یا دفتر نگه می دارد.
۴- سپس فرد می تواند با استفاده از یک سیستم ارتباطات الکترونیکی خود را به عنوان دارنده اعتبار معتبر به بانک خود معرفی کند و می تواند درخواست کند پول مربوط به شماره حساب خود به حساب شخص دیگری در بانک دیگری منتقل شود.
۵- این امر باعث تعاملی در بانک می شود تا دفتر حساب خود را تغییر دهد – امتیاز شخص را تغییر دهد و به بانک گیرنده نیز بگوید که همان کار را انجام دهد. روند کار کمی پیچیده تر از این است ، اما در واقع پول از طریق یک سری از پایگاه های داده خصوصی در حال ویرایش حرکت می کند.
بنابراین سیستم پرداخت بانکی عادی توسط مجموعه محدودی از واسطه های خصوصی پایگاه داده های شخصی را که کنترل می کنند ویرایش می کند و سپس به دارندگان حساب اطلاع می دهد که معاملات انجام شده است .
سیستم بیت کوین – مانند سیستم عادی پرداخت های بانکی – برای جابجایی نشانه های پولی بین افراد از طریق تغییر در ورودی حساب ها در پایگاه داده ها در نظر گرفته شده است ، اما این دو تفاوت آنی دارند. اول ، پایگاه داده ای که برای ثبت پرداخت بین مردم استفاده می شود ، به جای بانک های اطلاعاتی حساب خصوصی سیستم بانکی عادی ، عمومی است. دوم ، واسطه هایی که آن پایگاه داده را تغییر می دهند به جای اینکه بانک ها سیستم های نرم افزاری خصوصی خود را اجرا کنند ، یک شبکه غیرمتمرکز از افراد (“ماینرها”) هستند که از نرم افزار ویژه بیت کوین استفاده می کنند.
بنابراین ، سیستم بیت کوین ، در ساده ترین حالت ، از یک دفتر عمومی (یا پایگاه داده) به طور گسترده توزیع شده که کاملا قابل مشاهده است تشکیل شده است – که به طور عامیانه به عنوان بلاکچین شناخته می شود – که مردم می توانند با استفاده از آن معاملات توکن های دیجیتال را بین خود ثبت کنند. بنابراین پایگاه داده نمرات رمزهای خود را به روشی کاملاً عمومی و شفاف بر روی سیستم نگه می دارد.
در سیستم بیت کوین:
۱. شخصی که مایل به پرداخت است آدرس عمومی (مشابه شماره حساب) دارد.
۲. آنها روشی برای کنترل آدرس عمومی از طریق استفاده از کلید خصوصی دارند (تقریباً شبیه کد پین)
۳- سپس آنها از یک سیستم ارتباطات الکترونیکی (اینترنت) برای شناسایی خود به شبکه بیت کوین استفاده می کنند و درخواست می کنند که نشانه های دیجیتال – مرتبط با آدرس عمومی آنها – به آدرس عمومی شخص دیگری منتقل شود.
۵- این امر با ایجاد تغییری در دفتر بلاکچین توسط مجموعه ای از شرکت کنندگان که به زبان عامیانه به عنوان ماینر شناخته می شوند ، رخ می دهد. شرح دقیق ابزارهایی که این اتفاق می افتد از حوصله این مقاله خارج است ، اما این فرآیند شامل ماینرهایی از توان محاسباتی خود برای اعتبار سنجی معاملات استفاده می شود.
۵- دو طرف کنترل کننده آدرسهای عمومی می توانند این تغییرات را مشاهده کنند و ثابت کنند که توکن ها از یک آدرس به آدرس دیگر منتقل شده اند.
آیا بیت کوین پول است؟
هنگام پرداختن به سوال اول ، توجه به این نکته مهم است که پول عادی ما نیز فقط توکن است – چه در یک شکل دیجیتالی و چه به صورت نمادین یا کاغذ یا فلز – که افراد با ویرایش پایگاه های داده (پول الکترونیکی) یا با واگذاری واقعی بیش از نمایش فیزیکی نمادین (پول نقد).بنابراین ، در حالی که توانایی تبدیل شدن به یک واحد ارزی را دارد ، اما در عمل تعداد کمی از افراد بیت کوین را به معنای پول به عنوان واحد ارز سنتی استفاده می کنند یا تصور می کنند.
همین امر باعث شده است برخی مقامات ملی آن را به عنوان یک دارایی دیجیتال و نه یک ارز توصیف کنند. از این نظر تا حدودی شباهت به طلا دارد .
روایت هایی از توانمند سازی ارزهای دیجیتال
بیت کوین در ابتدا در کشورهای پیشرفته صنعتی مانند ایالات متحده به شهرت رسید و همچنان بیشترین کاربرد را در این کشورها دارد. با این وجود ، یک بحثی که ایجاد شده این است که آیا بیت کوین را می توان در متن توسعه بین المللی ، شمول مالی و تلاش های تجاری هرم پایین استفاده کرد. تعدادی از روایات در مورد اینکه چرا ممکن است در کشورهای کمتر توسعه یافته قدرت بخش باشد ، ظاهر شده است. این شامل:
• بیت کوین به عنوان وسیله ای برای تسهیل حواله های کم هزینه برای افرادی که قصد انتقال مبالغ کمی از پول را در سطح بین المللی دارند
• بیت کوین به عنوان وسیله ای برای داشتن یک حساب بانکی غیرمتمرکز جهانی در غیر اینصورت از شخص مستثنی ، به جای اینکه مجبور شوید با یک موسسه مالی رسمی راه اندازی کنید ، فقط با بارگیری کیف پول اپن سورس از اینترنت قابل دسترسی است.
• بیت کوین – یا فناوری زیربنای آن – متعاقباً زمینه را برای مجموعه ای غنی از خدمات مالی فراهم می کند
حواله (و تجارت بین المللی در مقیاس کوچک)
بیت کوین این امکان را دارد که به عنوان ارز واسطه ای بین ارزهای دیگر ، غالب تر ، مورد استفاده قرار گیرد و بنابراین می تواند برای حواله ها مفید باشد. به جای استفاده از شرکت هایی مانند موسسات انتقال ارز ، یک کارگر فیلیپینی در نیویورک ممکن است از سرویسی استفاده کند که دلار آمریکا را به بیت کوین منتقل می کند و یکی از اعضای خانواده را در فیلیپین قادر به “برداشتن” پزوی طرف دیگر می کند. برای ساخت این کار ، باید بازار واسطه برای دلار به بیت کوین و بیت کوین به پزو وجود داشته باشد.
حواله های بین المللی از طرق مختلف تحت فشار هستند. به عنوان مثال ، در سومالی به دلیل نگرانی بانک ها و دولت ها مبنی بر اینکه بودجه تروریست ها را تأمین می کنند ، سیستم های حواله در معرض تهدید به توقف قرار گرفته اند. حواله ها یکی از عناصر حیاتی اقتصاد سومالی است ، اما شرکت هایی این خدمات مهم را ارائه می دهند ، برای حذف بانک ها در مکانهایی مانند انگلستان که دارای جمعیت زیادی در سومالی است ، هدف قرار گرفته اند. از نظر تئوریك می توان از بیت کوین برای دور زدن چنین بانك هایی برای ایجاد یك کانال حواله جایگزین استفاده كرد.
بیت کوین همچنین توانایی تسهیل تجارت بین المللی در مقیاس کوچک را دارد. تجار محلی در کشورهای فقیر ممکن است برای دستیابی به سیستم های پرداخت بین المللی برای فروش کالاهای خود در خارج از کشور تلاش کنند. به عنوان مثال ، یک تعاونی صنایع دستی روستایی از زیمبابوه ممکن است برای راه اندازی یک وب سایت با یک سیستم پرداخت کارت اعتباری یکپارچه تلاش کند ، اما دریافت آدرس (Bitcoin )ممکن است آنها را قادر به فروش محصولات در ازای توکن های (Bitcoin) کند ، بنابراین از سیستم های تجارت الکترونیکی سنتی (که اغلب شامل ایجاد حساب تجاری در یک بانک رسمی است) استفاده می کنند. به شرطی که بازاری برای مبادله چنین بیت کوین های دریافتی در تجارت به یک ارز محلی قابل استفاده وجود داشته باشد ، این می تواند مفید واقع شود. به عنوان مثال ، یک سناریو را تصور کنید که در آن یک تولید کننده مستقل مقیاس کوچک محصولات کره کاکائو آنها را در ازای علامت های بیت کوین که پس از آن با ارز محلی یا خارجی در صرافی بیت کوین خریداری شد ، به مشتریان ایالات متحده می فروشد. به همین ترتیب ، یک سازمان غیردولتی در مقیاس کوچک می تواند به راحتی راه اندازی شود تا رمزهای بیت کوین را به عنوان کمک مالی دریافت کند.
افرادی که از آن برای انجام نقل و انتقالات بین المللی استفاده می کنند یا از آن برای خرید کالاهای بین المللی از بازرگانان کوچک استفاده می کنند ، اما هیچ مطالعه منظمی فراتر از مطالعات پروکسی کاربران بیت کوین وجود ندارد.
در مثال های ذکر شده ، بیت کوین به عنوان ارز واسطه ای برای تسهیل انتقال بین ارزهای دیگر مورد استفاده قرار گرفت. این ممکن است فرض شود کاربر به یک حساب بانکی دسترسی دارد ، اما با هزینه و دشواری حمل و نقل بین المللی یا سیستم های تجارت الکترونیکی دست و پنجه نرم می کند. با این وجود ممکن است تمرکز بر سیستم بیت کوین به عنوان یک نوع بانک غیرمتمرکز به خودی خود باشد. اگر شخصی رایانه شخصی یا تلفن همراهی داشته باشد که با استفاده از آن می توان کیف پول بیت کوین را بارگیری کند ، می تواند یک کلید عمومی بدست آورد که نشان دهنده حساب وی در سیستم جهانی است. این به نوبه خود شبیه یک حساب شبه بانکی است که در آن می توانید پس انداز کنید. در زمینه کشوری با زیرساخت های بانکی ضعیف و اتکا به پول نقد ، چنین فناوری می تواند – از نظر فرضی – راهی ایمن برای نگهداری پول و راهی مناسب برای انتقال پول در معاملات روزمره باشد. بیت کوین به جای اینکه فقط برای سیستم های حواله مفید باشد ، می تواند زیرساختی برای پرداخت های محلی روزمره در محیط های غیررسمی و نامطمئن باشد.
این ایده که کیف پول های بیت کوین سیار می توانند به عنوان نوعی حساب بانکی عمل کنند با یک پیشنهاد گسترده تر مبنی بر اینکه بیت کوین می تواند توسط افراد – از جمله افراد ثروتمندتر – به عنوان ارز جایگزین در کشورهایی با ارزهای ملی ناپایدار استفاده شود ، تلاقی می کند. بنابراین ، یک فرد می تواند از سیستم ارزی که در حال غرق شدن است فرار کند و از سیستم متفاوت “قایق نجات” استفاده کند. در عمل ، این مورد احتمالاً به شکل افرادی است که بیت کوین را به عنوان دارایی پشتیبان یا ذخیره در مقام متنوعی از دارایی های دیگر به دست آورد. کشورهایی که دارای شهروندانی هستند که به احتمال زیاد در آینده بیت کوین استفاده می کنند ، قرار می دهد. در مورد آرژانتین و ونزوئلا ، عامل غالب مورد استفاده در آینده استفاده از خطر تورم در پول ملی است ، در حالی که در مورد زیمبابوه عامل اصلی حضور پررنگ بازارهای سیاه غیر رسمی است. هیلمن استدلال می کند که در چنین شرایطی ، گمنامی ارائه شده توسط ارزهای دیجیتال می تواند به کسانی که در معاملات تجاری غیررسمی – از نظر فنی غیرقانونی – هستند ، کمک کند.
این البته فرض می شود که توکن های بیت کوین به مرحله ای می رسند که ارزش ادراک شده آنها ثابت بماند. بیت کوین در این مرحله قرار ندارد ، اما مورد استفاده در زمینه ارز دولتی موجود بسیار بی ثبات است. بیت کوین ممکن است بی ثبات باشد و مورد گمانه زنی های ناپایدار قرار بگیرد ، اما با این وجود شبکه انعطاف پذیری از بازیکنان از سراسر جهان ، از جمله مردمی از کشورهای پیشرفته صنعتی مانند ایالات متحده را به خود جلب کرده است. از دیدگاه شخصی در کشوری به شدت ناپایدار ، چنین توکن دیجیتالی ممکن است به نظر نسبتاً امن تر از واحد پول خود یا حداقل نوعی حصار یا وسیله متنوع سازی باشد.
یک زمینه جالب توسعه در حوزه برنامه های Blockchain 2.0 ، استفاده بالقوه از فناوری به سبک بیت کوین برای ارائه خدماتی مانند قراردادهای بیمه و صدور سهام است.
میزان تعامل بیت کوین به عنوان یک سیستم ارزی می تواند در آینده با فناوری قرارداد هوشمند blockchain 2.0 برای ایجاد برنامه های امن تر استفاده گردد‌

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات