Tuesday 11 May 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 3176
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
73 بازدید

محمد سالاری: شهرداری ملزم به ارایه برنامه عملیاتی احداث پارکینگهای عمومی و زیر سطحی با رویکرد مشارکتی است

بورسنا: تصویب طرح «الزام شهرداری به ارایه برنامه عملیاتی احداث پارکینگ عمومی در شهر تهران و پارکینگ‌های زیر سطحی با رویکرد مشارکتی» آغازگر نهضت پارکینگ سازی در پایتخت خواهد بود.؛

به گزارش بورسنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در توضیح طرح یک فوریتی کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه مبنی بر «الزام شهرداری به ارایه برنامه عملیاتی احداث پارکینگ عمومی در شهر تهران و پارکینگ‌های زیر سطحی با رویکرد مشارکتی»، گفت: نگرانی برای پیدا کردن جای پارک در سطح خیابان‌های شهر تهران یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات امروز شهروندان تهرانی است.
وی ادامه داد: تهران، شهری خودرو محور است و جای پارک ماشین به یکی از ابرچالش‌های شهر تبدیل و در عمل بسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌ها تبدیل به توقفگاه شده است و تردد در آن‌ها به سختی صورت می‌گیرد.
سالاری با اشاره به تصمیم شورای پنجم برای رفع این معضل، اظهار داشت: ما طی تصمیمی، شهرداری تهران را ملزم کردیم نسبت به تامین پارکینگ‌های محله‌ای اقدام کند و برای این منظور هم اعلام کردیم که شهرداری مکلف است کل منابع درآمدی حاصل از کسری پارکینگ در ساختمان‌هایی را که امکان تامین پارکینگ ندارد، پس از واریز در حسابی جداگانه، صرفا در این حوزه هزینه کند.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: پس از پیگیری‌های مکرر توانستیم در تعامل با سازمان ثبت اسناد، آن‌ها را اقناع کنیم تا ساختمان‌هایی که کسری پارکینگ دارد، بتواند در جای دیگری پارکینگ بگیرد و سند نیز برای آن‌ها زده شود. طرح تفصیلی این زمینه را فراهم کرده بود که اگر یک ساختمانی کسری پارکینگ داشت، بتواند در شعاع ۲۵۰ متری این کسری را جبران کند، اما سازوکار ثبت سند آن فراهم نشده بود که خوشبختانه ما توانستیم این موضوع را محقق کنیم.
وی با بیان اینکه امروز پارکینگ سازی توجیه اقتصادی دارد و اعداد و ارقام قابل توجهی برای خرید فروش آن مطرح می‌شود، گفت: اکنون هم سرمایه گذاران بخش خصوصی برای پارکینگ سازی انگیزه اقتصادی دارند و هم شهرداری مجموعه‌ای از ظرفیت‌های مغفول مانده از جمله فضا‌های زیر سطحی را دارد که می‌تواند آن‌ها را بالفعل کند.
سالاری با اشاره به طرح «الزام شهرداری به ارایه برنامه عملیاتی احداث پارکینگ عمومی در شهر تهران و پارکینگ‌های زیر سطحی با رویکرد مشارکتی»، افزود: این طرح شهرداری را مجاز می‌کند، مبتنی بر سازوکار‌های قید شده در طرح که بر مبنای کارکارشناسی تهیه شده است، زمینه را برای نهضت پارکینگ سازی در پایتخت فراهم کند و این رویکرد و الگو می‌تواند به سایر شهر‌های کشور تعمیم پیدا کند.
وی افزود: اجرای این طرح هیچ بار مالی برای شهرداری ندارد بلکه ارزش افزوده و درآمد نیز دارد، هرچند هدف اصلی ما از ارائه این طرح ساماندهی وضعیت نابسامان پارک خوردرو در کوچه‌ها و خیابان‌ها با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از فضا‌های زیر سطحی شهر است.
یک فوریت این طرح پس از بحث و بررسی توسط اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات