Sunday 11 April 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 3396
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
36 بازدید

دکتر رئیسی پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا؛

سخنگوی ستاد رونا: نوروز سفر نروید، خطر ویروس کرونای جهش یافته جدی است!

بورسنا: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا : سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع و توصیه بر پرهیز از هر گونه سفر غیر ضروری است. واکسیناسیون علیه کرونا تا آخر سال به یک میلیون نفر می رسد.؛

به گزارش بورسنا به نقل از صدا و سیما ، اقای دکتر علیرضا رئیسی پس از شصت و یکمین جلسه ستاد ملی کرونا که با حضور اقای روحانی رئیس جمهور برگزار شد، افزود : در این جلسه که آخرین جلسه ستاد در سال ۱۳۹۹ بود جمع بندی از روند یکساله ارائه شد.

معاون امور بهداشت وزیر بهداشت با تبریک پیشاپیش سال نو ، از هموطنان خواهش کرد تا شیوه نامه هایی که وضع شده است را به خوبی رعایت کنند.

آقای رئیسی افزود: همانطور که در صحبت های رهبر معظم انقلاب بود و آقای روحانی رئیس جمهور و آقای نمکی وزیر بهداشت توصیه کردند تا آنجا که امکان دارد از سفرهای غیرضروری پرهیز کنیم تا بدون خیز جدید سال نو را پشت سر بگذاریم تا روند واکسیناسیون هم کامل تر شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سال آینده از مهر به بعد و با انجام بخش زیادی از واکسیناسیون ، وضعیت بسیار بهتر خواهد شد.

مردم از سفر رفتن خودداری کنند
آقای رئیسی در خصوص تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای سفرهای نوروزی گفت: مقرر شد که در شهرهای قرمز و نارنجی سفر انجام نشود، در شهرهایی که قرمز است حتی هواپیما ، قطار و اتوبوس هم سفر به خارج استان مشروط به آزمایش منفی کروناست.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود : در شهرهای قرمز ورود خودروهای پلاک غیربومی ممنوع است و بنابراین ورود پلاک های غیربومی از شهرهای قرمز به سایر شهرها ممنوع است .

این ویروس جهش یافته را باید جدی گرفت
دکتر رئیسی تصریح کرد : این ویروس در ۲۸ استان در کشور شناسایی شده است و وضعیت فعلی اغلب استان ها نسبتا پایدار اما شکننده است و باید به دقت این وضعیت را حفظ کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با اجرای اقدامات ویژه مانند افزایش آزمایش ها و همکاری مردم از آذر ماه تا کنون وضعیت بهتر باشد اما وضعیت ویروس جهش یافته همچنان در ۲۸ استان در حال گردش است.

آقای رئیسی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در خوزستان ، گفت: همانطور که می دانید مردم عزیز و قهرمان ما در خوزستان که دین بزرگی بر گردن همه ایرانیان دارند ، این روزها درگیر این بیماری هستند و میزان زیادی ابتلا در خوزستان وجود دارد.

معاون امور بهداشت وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه با رعایت خوبی که در حال اتفاق است این امید می رود که ان شاء الله بزودی بتوانیم شاهد باشیم که مردم عزیز ما در استان خوزستان بر این ویروس فایق بیایند.

دکتر رئیسی خاطرنشان کرد : شادگان ، هویزه ، خرمشهر و دشت آزادگان با تدابیری که اتخاذ شد و همکاری مردم ، از وضعیت قرمز خارج شده است و به سمت نارنجی حرکت می کنند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه برخی شهرستان های دیگر خوزستان هم از نارنجی به سمت زرد حرکت کرده اند که جای خوشحالی دارد، افزود: میزان رعایت شیوه نامه ها باید افزایش یابد تا خیز جدید اتفاق نیفتد.

 

یک میلیون واکسیناسیون علیه کرونا تا پایان سال
دکتر رئیسی در خصوص تازه ترین خبرهای واکسیناسیون علیه ویروس کرونا نیز گفت: تا کنون ما ۴۱۰ هزار دُز واکسن اپوتنیک وی روسیه ، ۲۵۰ هزار دُز واکسن چینی، ۱۲۵ هزار دُز هندی و ۳۷۵ هزار دُز هم دوشنبه ، ۱۰۰ هزار دُز واکسن کوبایی به دستمان رسیده است که در مجموع حدود یک میلیون و ۲۶۰ هزار واکسن داریم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در این هفته برنامه گسترده ای برای واکسیناسیون علیه کرونا برای گروه درمان و گروه آسیب پذیر طبق پیش بینی انجام خواهد شد و تا پایان سال یک میلیون واکسیناسیون خواهیم داشت .

وی همچنین با اشاره به اینکه در این جلسه یاد و خاطره شهدای سلامت گرامی داشته و از زحمات گروه بهداشت و درمان در کشور و همچنین قشرهای مختلف مردم و اصناف و مسئولان و … قدردانی شد ، گفت: ویروس کرونا در جهان در حال تاخت و تاز است.

دکتر رئیسی خاطرنشان کرد : در برزیل میزان ابتلا و مرگ و میر در حال افزایش است، همان تجریه ای که در انگلیس بود و ویروس جهش یافته سبب شد که تعداد بیماری زیادی در بخش ویژه بستری شوند و تعداد زیادی هم فوت کردند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین از همه قشرهای مردم ، علما ، صنوف مختلف ، مسئولان قوای سه گانه ، نهادهای مختلف ، نیروهای مسلح و … که در یکسال گذشته در اجرای شیوه نامه های بهداشتی با وزارت بهداشت و ستاد ملی همکاری کردند قدردانی کرد.

 

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات