Wednesday 16 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 244
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
201 بازدید

عضو شورای عالی بورس: رشد‌های هیجانی، رفتارهای هیجانی در پی دارد!/حقوقی ها، نقش بسیار پررنگی در رفتار‌های هیجانی دارند!

بورسنا: عضو شورای عالی بورس گفت: رفتار حقوقی‌ها به عنوان سیگنال بازار قلمداد می‌شود و در ایجاد جو و رفتار هیجانی بازار اثرگذار هستند.به گزارش بورسنا، سعید اسلامی بیگدلی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره خروجی جلسات شورای عالی بورس برای حمایت از بازار، اظهار کرد: شورای عالی بورس اساسا دخالتی در بازار انجام نمی‌دهد و فقط بازار را رصد و سیاست‌های کلی را تعیین […]


بورسنا: عضو شورای عالی بورس گفت: رفتار حقوقی‌ها به عنوان سیگنال بازار قلمداد می‌شود و در ایجاد جو و رفتار هیجانی بازار اثرگذار هستند.
به گزارش بورسنا، سعید اسلامی بیگدلی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره خروجی جلسات شورای عالی بورس برای حمایت از بازار، اظهار کرد: شورای عالی بورس اساسا دخالتی در بازار انجام نمی‌دهد و فقط بازار را رصد و سیاست‌های کلی را تعیین می‌کند، عمده اختیارات ریزساختار‌ها در اختیار سازمان بورس قرار دارد.

عضو شورای عالی بورس افزود: کار شورا تعیین خط مشی است و نهاد مشورتی برای سازمان بورس به شمار می‌آید.

وی درباره حمایت از بازار گفت: حمایتی که مدنظر بنده از بازار است با حمایت برخی‌ها متفاوت است اینکه به گونه ای کار انجام شود که ارزش سهم‌ها افزایش یابد، حمایت محسوب نمی شود.

اسلامی بیگدلی بیان کرد: بخشی از رفتار‌های هیجانی که شاهد آن هستیم به دلیل رشد‌های هیجانی است که اتفاق افتاده است.

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه زمانی که همه خرید و فروش‌ها بر اساس صف در حال انجام است همیشه بازار دارای رفتار هیجانی است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین راهکار حمایتی که نهاد حاکمیتی باید از بازار انجام دهد این است که طرحی اجرا شود تا اثر صف‌ها و خرید و فروش صفی از بین برود که در این مقطع زمانی این مهم‌ترین نیاز بازار است.

وی با بیان اینکه برخی از راهکار‌ها در گذشته راهکار‌های درستی نبوده است، تصریح کرد: برخی انتظار دارند حقوقی‌ها فقط خرید کنند این در حالی است که هیچکس اعم از حقیقی یا حقوقی موظف نیست زمانی که سهمی ارزش ندارد آن را خریداری کند، اما سهم‌های با ارزش را هم حقوقی‌ها و هم حقیقی‌ها حتما خریداری می‌کنند.

اسلامی بیگدلی اظهار کرد: بخشی از ریزش بازار که شاهد آن هستیم حاصل رفتار هیجانی گذشته است البته چه در منفی‌ها و چه در مثبت‌ها همیشه رفتار‌های هیجانی وجود دارد.

عضو شورای عالی بورس افزود: اصلاح قوانین و مقررات در شرایطی که بازار ملتهب است کار بسیار سختی است بنابراین بازار باید به آرامش برسد تا قانون و مقرراتی که منجر به رفتار‌های هیجانی می‌شود اصلاح شود.

وی با بیان اینکه کار سیاستگذار، حفظ نقدشوندگی و شفافیت بازار است، تاکید کرد: در کشور تمام حواس‌ها به فراز و فرود بازار است و سازو کار بازار را نمی‌پذیریم.

اسلامی بیگدلی گفت: البته این موضوع هم قابل درک است که بخش زیادی از سهامداران از قشر متوسط جامعه هستند به همین دلیل حاکمیت، دولت و سازمان بورس به عنوان ناظر خود را مسئول حفظ سرمایه‌های مردم می‌دانند بر این اساس بخشی از سیاستگذار گمان می‌کنند، رشد دائمی شاخص یعنی حمایت از بازار که تعریف اشتباهی است.

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه نقش حقوقی‌ها در بازار به دلیل اینکه هم سهام دار و هم دارای قدرت و توان مالی هستند بسیار پررنگ است، تصریح کرد: رفتار حقوقی‌ها به عنوان سیگنال بازار قلمداد می‌شود و در ایجاد جو و رفتار هیجانی بازار اثرگذار هستند.

وی تاکید کرد: تغییر این رفتار به دو موضوع مربوط است ابتدا ایجاد سازوکار‌هایی باید برای ورود به بازار سرمایه از طریق غیرمستقیم به نفع سرمایه گذار‌ها باشد، در این زمان عملا سرمایه گذار‌ها از طریق سازوکار حقوقی وارد بازار می‌شوند و موضوع دوم تغییر برخی از قوانین بازار است تا معامله گری صفی از فرایند بازار حذف شود که این دو موضوع نیاز به زمان برای اجرا دارد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات