Thursday 17 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 238
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
195 بازدید

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: “جهش تولید “با هدایت سرمایه به بورس، سرعت گرفت/تمرکز بانک صنعت و معدن بر سرمایه در گردش واحدها و توليد محصولات مرتبط با کرونا است

آشنايي مردم با بازار بورس علاوه بر تعميق اين بازار موجب هدايت سرمايه ها به سمت جهش توليد خواهد بودبورسنا- دکتر حسین مهری: اقبال عموم مردم به بورس و ورود به بازار سرمايه بيشتر شده و افراد در حال آشنایی با این بازار هستند و فرهنگ سازی و اطلاع رساني می تواند به این بازار تعمیق دهد و سرمايه ها را به سمت جهش توليد […]


آشنايي مردم با بازار بورس علاوه بر تعميق اين بازار موجب هدايت سرمايه ها به سمت جهش توليد خواهد بود
بورسنا- دکتر حسین مهری: اقبال عموم مردم به بورس و ورود به بازار سرمايه بيشتر شده و افراد در حال آشنایی با این بازار هستند و فرهنگ سازی و اطلاع رساني می تواند به این بازار تعمیق دهد و سرمايه ها را به سمت جهش توليد هدايت كند.
بورسنابه نقل از پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، دكتر مهري در گفتگو با گروه خبری اخبار بورس درخصوص شرایط این روزهای بازار سرمایه گفت: خوشبختانه ما امسال و سال گذشته شاهد تحولاتی در بازار سرمایه بودیم، هم از جهت کمی و هم از جهت کیفی و هم از جهت تنوع محصول می بینیم که سبدها و محصولات مختلفی تعریف می شود؛ بازار عمق پیدا کرده و تازه به این بازار توجه می شود زیرا می تواند تأمین مالی برای واحد های صنعتی، تولیدی و حتی استارت آپ ها که امید به شرکت هاي دانش بنیان بسته اند، انجام دهد.
وي افزود: از نظر بنده رشد بازار سرمایه درآینده به صورت قبل نخواهد بود چون در چندماه اخیر جهش بالایی رخ داده و این جهش شاید در آن مقطع لازم بوده ولی از این به بعد رشد شرکتها، رشدهای مقطعی خواهند بود و اغلب سهام ها به تدریج وارد مرحله اصلاح خواهند شد و به سمت واقعی شدن پیش خواهند رفت.
دكتر مهري يادآور شد: شرکت هایی که تا به حال تمایلی برای ورود به بازار سرمایه و بورس نداشتند، در حال حاضر نه تنها علاقه مند شدند بلکه تمایل دارند تا سریع تر بتوانند مراحل را طی کنند و به بازار سرمایه وارد شوند این اتفاق به خودی خود برای کشور اتفاق خوبی است چراكه در اکثر کشورهای توسعه یافته دنیا بازار سرمایه، بازار پر رونقی است و برخی از شرکت های دانش بنیان در همان کشورها ارزش بسیار بالایی در بورس دارند و خوشبختانه ما هم در کشورمان کم کم به این سمت در حال حرکت هستیم و بازار سرمایه محل مناسبی برای تامین سرمایه واحدهای تولیدی خواهد بود.
دکتر مهری درخصوص عملکرد بانک صنعت و معدن نیز افزود: ما سال گذشته وضعیت نسبتاً مناسبی داشتیم و شاخص هایمان در اکثر موارد رشد خوبی کردند و خوشبختانه بالای ۱۰۰ درصد رشد را تجربه کردیم به طور مثال در بحث پرداخت تسهیلات در ۴ ماهه ابتدای سال با وجود اینکه در فروردین و اردیبهشت سال جاري همه جا به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود ولی ما در پرداخت ها ۴۷ درصد رشد داشتیم و سعی کردیم بانک صنعت و معدن تعطیل نباشد و معتقد بودیم که باید در این شرایط حمایت بیشتری از صنعت و معدن کشور داشته باشیم تا با مشکل روبه رو نشوند.
مديرعامل بانك صنعت و معدن تصريح كرد: از ابتدای سال تمرکزمان در بانک صنعت و معدن بر روی بحث سرمایه در گردش واحدها و توليد محصولات مرتبط با کرونا بود که خوشبختانه ۶۳۰۰ هزار میلیارد ریال در این حوزه پرداخت تسهیلات داشتیم و این نوید را مي دهيم که این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت و امیدواریم که بتوانیم حمایت جدی تری در این شرایط سخت داشته باشیم.
وي تأكيد كرد: اولویت اول ما در پرداخت ها، تأمین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی و معدنی است. دومین اولویتی که ما در سال ۹۹ برای خودمان تعریف کردیم، طرح های نیمه تمامی است که پیشرفت بالای ۸۰ درصد دارند و۷۰ طرح را هدف گذاری کرده ایم تا امسال تأمین اعتبار کرده و حمایت کنیم که به بهره برداری برسند.
وي ادامه داد: بعد از آن طرح های توسعه ای که زنجیره را تکمیل می کند و ارزش افزوده ایجاد می کند در اولويت است و در آخر طرح های صادرات محور و اشتغال زا مطرح هستند. این ها سیاست ها و اولویت هایی است که در بانک صنعت و معدن دنبال می شود و طبیعتاً بانکداری دیجیتال یکی از اهداف استراتژیک و یکی از ابرپروژه های بانک صنعت و معدن است كه در این حوزه مفتخر به کسب رتبه دوم در بین سایر بانک ها بودیم.
دكتر مهري همچنین در ادامه این گفتگو درباره عرضه و واگذاری شرکت های زیرمجموعه طبق دستور اخیر رییس جمهور اذعان داشت: یکی از اقداماتی که ما در سال گذشته انجام دادیم واگذاری شرکت های بورسی و غیر بورسی و همچنین اموال و املاک مازاد بانک بود و موفق شدیم از ابتدای سال ۹۸ تاكنون سهام شرکت سیمان مازندران شرکت توسعه صنعت و تجارت و صندوق مالی تکنولوژی را واگذار کنیم و از شركتهای وابسته نظير نخ خمین و شرکت لاستیک پارس و كاغذ كارون خارج شویم.
وي عنوان داشت: مجموع فروش اموال و املاك تمليكي بانك از سال ۱۳۹۴ تا پايان سه ماهه اول سال جاري حدود ۴۸۰۰ ميليارد ريال بود كه از اين ميزان بيش از ۳۰۰۰ ميليارد ريال يعني ۶۳ درصد آن مربوط به ۱۵ ماه منتهي به پايان خرداد ماه سال۹۹ بوده و اميدواريم شتابي كه در فروش اموال مازاد از سال گذشته ايجاد شده است در سال جاري نيز ادامه يابد.
دكتر مهري اظهار داشت: در سال گذشته دارایی های بانک را هفت نوبت آگهی کردیم و حجم بالایی از اموال تملیکی را واگذار کردیم امسال هم این روند ادامه دارد و پس از آن شرکتی برای واگذاری نداریم. سیاست های دولت سیاست های درستی است و ما نباید بنگاه داری کنیم و نیز به دنبال این هستیم که از شرکت هایی مانند فولاد بافق و صنايع شيميايي ايران با نماد شیران و سرمايه گذاري آتيه دماوند با نماد واتي خارج شویم كه برای واگذاری آنها چندین بار آگهی شده و واگذار خواهند شد تا این منابع در راستای تقویت قدرت تسهيلات دهي به بخش تولید قرار بگیرند.
دكتر حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایجاد صندوق های ETF توسط دولت را کار ارزشمندی دانست و خاطر نشان کرد: مردمی کردن اقتصاد پیرو یکی از سیاست های کلانی بود که مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی ابلاغ کردند و امیدوارم این جریانات تداوم داشته باشد و سهام شرکت های بزرگ به مردم واگذار شود. این صندوق ها اقتصاد کشور را مردمی می کند، تصدی گری دولت را در این اوضاع کاهش می دهد، به بازار سرمایه عمق می بخشد و باعث می شود که مردم مستقیم وارد بورس نشوند و سود خوبی نصیب مردم گردد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات