Monday 21 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 870
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
169 بازدید

کارنامه شهریورماه کارگزاری‌ها؛ رتبه فعالترین متعلق به کارگزاریهای مفید وآگاه و جایگاه ضعیف‌ترین معاملات به «پارس نمودگر» و «آبتین استاک» تعلق گرفت!

بورسنا: بررسی فعالیت ۱۰۹ شرکت کارگزاری فعال در بازار سرمایه طی دوره یک ماهه شهریور ماه ۹۹، نشان از ارزش خرید و فروش بیش از ۴۶۳ هزار میلیارد تومانی این نهادهای مالی در معاملات سهام، اوراق مشتقه و اوراق بدهی دارد؛ البته در این آمار میزان خرید و فروش در بازار صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس نیز توسط این صندوق‌ها درنظر گرفته شده […]


بورسنا: بررسی فعالیت ۱۰۹ شرکت کارگزاری فعال در بازار سرمایه طی دوره یک ماهه شهریور ماه ۹۹، نشان از ارزش خرید و فروش بیش از ۴۶۳ هزار میلیارد تومانی این نهادهای مالی در معاملات سهام، اوراق مشتقه و اوراق بدهی دارد؛ البته در این آمار میزان خرید و فروش در بازار صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس نیز توسط این صندوق‌ها درنظر گرفته شده است.

به گزارش بورسنا به نقل از پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، بررسی دقیق‌تر عملکرد کارگزاری‌های فعال در بازار سرمایه نشان می‌دهد، این نهادهای مالی در شهریور ماه خرید و فروش ۴۶۳ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومانی را در کارنامه خود ثبت کردند که در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال گذشته یعنی شهریور ماه ۹۸، رشد ۶برابری داشته است. یادآور می شود شرکت های کارگزای فعال در بازار سرمایه طی دوره یک ماهه شهریورماه ۹۸ درآمدی بالغ بر ۷۳.۶هزار میلیارد تومان کسب کرده بودند.

براساس این گزارش، جزئیات خرید و فروش‌های ثبت شده توسط این نهادهای مالی در شهریور ماه امسال نشان می‌دهد که حدود ۳۳۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این رقم یعنی بالغ بر ۷۲ درصد از کل دادوستد ها در اختیار مبادلات آنلاین بوده است؛ همچنین ۱۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز حجم معاملات عادی در خرید و فروش سهام در این نهادهای مالی بوده است.

همچنین بررسی عملکرد این کارگزاری ها به تفکیک فعالیت در انواع اوراق و بازار نشان می دهد که این نهادهای مالی در ماه گذشته درآمدی در حدود ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در خرید و فروش اوراق در بازار بدهی داشته اند. همینطور در بخش بازار اوراق مشتقه نیز درآمد این نهادهای مالی به بیش از ۱۵۶میلیارد تومان رسیده است. در همین راستا ۴۶ هزار میلیارد تومان از درآمد کارگزاری‌ها در ماه گذشته مربوط به معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس بوده است.

بیشترین درآمد در اختیار کدام کارگزاری بود؟

در این میان طبق روال همیشگی، درصد بالایی از خرید و فروش‌ها تنها در انحصار چند کارگزاری بود. به‌طوری‌که کارگزاری مفید به تنهایی خرید و فروش ۹۱هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی را در ماه گذشته تجربه کرد و به این ترتیب حدود ۲۰ درصد از کل مبادلات صورت گرفته در این ماه از کانال کارگزاری مفید بوده است. این کارگزاری نیز بیشترین فعالیت را در حوزه معاملات آنلاین داشته است. به طوریکه ۹۵ درصد از معاملات صورت گرفته در آن یعنی بالغ بر ۸۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت برخط یا همان آنلاین بوده است.

در ادامه برترین کارگزاری ها شهریورماه می توان به کارگزاری آگاه نیز با دادوستد بیش از ۴۸.۷ هزار میلیارد تومانی اشاره کرد. سهم این کارگزاری از کل مبادلات به حدود ۱۰ رسید. در ادامه دیگر کارگزاری‌های برتر مردادماه، با اختلاف زیادی از این سه کارگزاری قرار گرفتندف به‌طوری‌که کارگزاری مبین سرمایه، بانک پاسارگاد و فارابی هر کدام معاملاتی در حدود ۱۲ تا ۱۶ هزار میلیارد تومانی را به خود اختصاص دادند. در این میان خرید و فروش ۱۶.۱ هزار میلیارد تومانی در کارنامه کارگزاری مبین سرمایه، ۱۴ هزار میلیارد تومانی در کارنامه کارگزاری بانک پاسارگاد و ۱۲.۷هزار میلیارد تومانی در کارنام کارگزاری فارابی ثبت شد؛ به این ترتیب سه کارگزاری مزبور به ترتیب رتبه های سوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که کارگزاری «پارس نمودگر» با خرید و فروش ۵.۶ میلیارد تومانی به عنوان ضعیف‌ترین کارگزاری در ماه گذشته شناخته شد. کارگزاری «آبتین استاک» و شاخص سهام نیز از دیگر کارگزاری‌هایی بودند که در فهرست کم فعالیت‌ترین های شهریورماه جای گرفتند. خرید و فروش کارگزاری شاخص سهام بالغ بر ۲۶.۷ میلیارد تومان بوده است. در همین راستا مبادلات ۳۳.۴میلیارد تومانی نیز در کارنامه ماه گذشته کارگزاری آبتین استاک ثبت شد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات