Monday 21 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

معاون خدمات گردشگری کشور: مشکلات سوخت بوم گردی ها حل خواهد شد/صدور هیچ مجوزی نباید بیش از ۳۰ روز طول بکشد!

بورسنا: اسماعیل برات گفت: برای روان سازی صدور پروانه ها قانون مدت زمان معینی تعریف کرده است و اگر مرجعی پاسخ استعلام را در موعد مقرر نداد جواب آن مرجع مثبت تلقی می شود . به گزارش بورسنا به نقل از برنا؛ اسماعیل برات، معاون دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور در سفر به استان فارس که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و […]


بورسنا: اسماعیل برات گفت: برای روان سازی صدور پروانه ها قانون مدت زمان معینی تعریف کرده است و اگر مرجعی پاسخ استعلام را در موعد مقرر نداد جواب آن مرجع مثبت تلقی می شود .

به گزارش بورسنا به نقل از برنا؛ اسماعیل برات، معاون دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور در سفر به استان فارس که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، معاون گردشگری استان، روسای انجمن ها و جوامع حرفه ای هتلداران، مهمانپذیران، اقامتگاه های بوم گردی، مجتمع های بین راهی، اقامتگاه های سنتی، اتحادیه صنایع دستی و جمعی از پیشکسوتان صنعت گردشگری، انجام گرفت و با اشاره به اینکه استان فارس و شهر شیراز در حوزه فرهنگ و هنر دارای جایگاه رفیعی در کشور است، بیان کرد : اتفاقات سال ۹۸ و پس از آن بیماری کرونا صدمات زیادی به گردشگری زده است که برای جبران بخشی از این ضررها با پیگیری وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری وصنایع دستی و تلاش های معاون گردشگری کشور در ستاد ملی مدیریت کرونا، مصوب شد تسهیلات کم بهره و با تنفس شش ماهه به تاسیسات و فعالان گردشگری اعطا شود.
او با اشاره به لزوم ثبت اطلاعات فعالین گردشگری در سامانه جانا به آدرس http://myst.mcth.ir/ افزود: این سامانه که به سامانه کارا، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از طریق وب سرویس متصل می شود، به پرداخت عادلانه تسهیلات به تاسیسات گردشگری کمک می کند.
معاون دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درخصوص ضرورت اخذ کد شناسه QR code اظهار کرد: کلیه تاسیسات گردشگری موظف اند نسبت به تکمیل اطلاعات در سامانه جانا اقدام نموده و همکاران استان ها و شهرستان ها نیز مکلف اند ظرف ۲۴ ساعت اطلاعات وارده را بررسی و مورد صحت سنجی قرار دهند.
برات ادامه داد: خوشبختانه مشوق های خوبی برای بخش گردشگری در نظر گرفته شده است. لیکن اعطای کلیه مشوق های حمایتی از قبیل تسهیلات کم بهره، مشوق های بیمه ای و مالیاتی همه منوط به اخذ رمزینه در سامانه جانا است.
او با توجه به اظهارات رییس انجمن حرفه ای بوم گردی استان فارس در خصوص مشکلات مربوط به سهمیه سوخت ادامه داد: مشکلاتی که برخی از اقامتگاه های بوم گردی در زمینه سوخت دارند با ثبت اطلاعات در همین سامانه به زودی رفع خواهد شد زیرا طی گفتگوها و جلساتی که با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی داشته ایم، معرفی تاسیسات گردشگری باید از طریق سامانه های الکترونیکی صورت پذیرد.
معاون دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درخصوص راه اندازی سامانه جانا گفت: ابتدا سامانه جانا را در ۱۰ استان کشور به صورت پایلوت اجرا کردیم تا اگر نواقصی در فرآیند بود، آن را رفع و سپس به سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ شد و در حال حاضر نظارت بر بیش از ۱۲۰۰۰ واحد از تاسیسات گرشگری کشور از طریق سامانه جانا انجام می پذیرد.
برات در پاسخ به درخواست تشکل های گردشگری مبنی بر ضرورت روان سازی صدور مجوزها اظهار کرد: صدور هیچ مجوزی در حوزه گردشگری در صورت دارا بودن شرایط لازم نباید بیش از ۳۰ روز طول بکشد.
او افزود: برای روان سازی صدور پروانه ها قانون مدت زمان معینی تعریف کرده است و اگر مرجعی پاسخ استعلام را در موعد مقرر نداد جواب آن مرجع مثبت تلقی می شود .
بورسنا: این مقام مسئول در وزارت میراث فرهنگی همچنین با اشاره به اهمیت صنایع دستی در رونق گردشگری تصریح کرد: یکی از موارد پیش بینی شده در ضوابط ارزیابی و درجه بندی هتل ها استفاده از صنایع دستی همان منطقه است.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات