Wednesday 16 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 1118
تاریخ انتشار : جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
190 بازدید

زندگی در محله‌های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد!

بورسنا: نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که زندگی در یک منطقه پُر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد. به گزارش بورسنا به نقل از دانانیوز – روزنامه دیلی میل نوشت: محققان دانشگاه «میشیگان» در آمریکا در این مطالعه متوجه شدند که تنها ۱۰ دسی بل افزایش سطح صدا – تفاوت بین تنفس و زمزمه – خطر ابتلا به آلزایمر را […]


بورسنا: نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که زندگی در یک منطقه پُر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد.

به گزارش بورسنا به نقل از دانانیوز – روزنامه دیلی میل نوشت: محققان دانشگاه «میشیگان» در آمریکا در این مطالعه متوجه شدند که تنها ۱۰ دسی بل افزایش سطح صدا – تفاوت بین تنفس و زمزمه – خطر ابتلا به آلزایمر را ۳۰ درصد افزایش می دهد.
آنها افزودند: این موضوع احتمال ابتلا به اختلالات خفیف شناختی را که شامل مهارت های حافظه و تفکر می شود، ۳۶ درصد افزایش می دهد.
محققان دانشگاه میشیگان در این تحقیق با بررسی پنج هزار و ۲۲۷ فرد بالای ۶۵ سال در شیکاگو،  عوامل خطرزای ابتلا به زوال عقل را از جمله آلودگی هوا و مسمومیت با سرب و همچنین سر و صدای جاده ها، راه آهن، هواپیما، صنعت و کارهای ساختمانی شناسایی کرد.
سطح سر و صدا در این مطالعه از ۵۱.۱ تا ۷۸.۲ دسی بل – تفاوت میان یک منطقه مسکونی آرام و نزدیک به یک بزرگراه – متفاوت بود.
نتایج منتشر در مجله علمی Wiley نشان داد که به ازای هر ۱۰ دسی بل افزایش سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر تقریبا یک سوم افزایش می یابد.
پروفسور «سارا آدار»  نویسنده این مطالعه اظهار داشت: سطح بالاتر سر و صدا بر مغز افراد مسن تأثیر می گذارد و باعث می شود عملکرد آنها بدون کمک، دشوارتر شود.
دکتر «بایرون کریز»  از دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر هم گفت: این مطالعه تاییدی است بر شواهد در حال افزایشی که نشان می دهد محیطی که در آن زندگی می کنیم می تواند بر خطر ابتلا به زوال عقل تأثیر گذارد.  
بورسنا:سازمان بهداشت جهانی محاسبه کرده است که دست کم یک میلیون سال زندگی سالم، هر ساله در کشورهای اروپای غربی به دلیل سر و صدای محیط زیست از بین می رود و  بیماری های قلبی عروقی در اکثر قریب به اتفاق مرگ ها نقش دارد.
مشروح این مطالعه در مجله Alzheimer’s & Dementia منتشر شده است. ایرنا

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات