Monday 21 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

موانع جدید بانک مرکزی برای تامین ارز کالا‌های اساسی دپو شده/فعالان اقتصادی بدون هیچ قید و شرطی حاضر به تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور هستند!

بورسنا: عضو هیئت رئیسه اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران گفت: شرایط بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز واردکنندگان کالا‌های اساسی دپو شده در گمرکات، تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور را سخت‌تر می‌کند. به گزارش بورسنا، آقای داوود رنگی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: متاسفانه شرایطی که بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی رسوبی تعیین کرده، […]


بورسنا: عضو هیئت رئیسه اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران گفت: شرایط بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز واردکنندگان کالا‌های اساسی دپو شده در گمرکات، تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور را سخت‌تر می‌کند.

به گزارش بورسنا، آقای داوود رنگی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: متاسفانه شرایطی که بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی رسوبی تعیین کرده، یکجانبه و به زیان واردکنندگان است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران با بیان اینکه بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی رسوبی سه شرط را تعیین کرده است اضافه کرد: براساس شروطی که بانک مرکزی تعیین کرده تامین ارز مورد نیاز برای واردات کالا‌های اساسی شامل عدم بیشبود و کسری تخلیه، تامین ارز سه ماه پس از ترخیص و تعیین نوع ارز است.

رنگی با تاکید بر ضرورت تامین ارز مورد نیاز برای واردات کالا‌های اساسی گفت: در شرایطی که مسئولان برای اخذ وام با بهره و شرایط خاص از بانک جهانی نامه نگاری‌های متعددی را انجام می‌دهند، اما حاضر به استفاده از سرمایه و اعتبار واردکنندگان برای تامین کالای مورد نیاز کشور نیستند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران افزود: متاسفانه مقادیر بسیاری از کالا‌های اساسی در بنادر و گمرکات رسوبی شده و در حال نابودی است، اما بانک مرکزی حاضر به حل مشکلات بازرگانان و فعالان اقتصادی نیست.

وی اضافه کرد: اگر بانک مرکزی به تامین ارز قابل انتقال برای واردات کالا مصمم باشد می‌تواند تب تند کمبود و گرانی کالا در بازار را کاهش دهد.

بورسنا: رنگی با تاکید براینکه دولت باید برای جلوگیری از خراب شدن کالا‌های رسوبی اقدامات لازم را انجام دهد، گفت: صادرکنندگان و فعالان اقتصادی بدون هیچ قید و شرطی حاضر به تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور هستند، اما بانک مرکزی با سیاست گذاری‌های اشتباه نه تنها از آن‌ها حمایت نمی‌کند بلکه سیاست‌های تنبیهی را در قبال واردکنندگان اتخاذ کرده است.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات