Thursday 17 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2151
تاریخ انتشار : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
200 بازدید

ممنوعیت ثبت سفارش واردکنندگان بی تعهد!

بورسنا: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، از ثبت سفارش و تخصیص ارز به واردکنندگانی که تعهدات ارزی خود را ایفا نکرده اند، جلوگیری می‌شود. به گزارش بورسنا به نقل از ایسنا، بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، از ثبت سفارش و تخصیص ارز به واردکنندگانی که مهلت رفع تعهد ارزی آنها منقضی شده و کمتر از ۱۰ درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده […]


بورسنا: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، از ثبت سفارش و تخصیص ارز به واردکنندگانی که تعهدات ارزی خود را ایفا نکرده اند، جلوگیری می‌شود.

به گزارش بورسنا به نقل از ایسنا، بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، از ثبت سفارش و تخصیص ارز به واردکنندگانی که مهلت رفع تعهد ارزی آنها منقضی شده و کمتر از ۱۰ درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده اند به صورت سیستمی ممانعت خواهد شد و ساز و کار دایر کردن مجدد ارایه خدمات نیز سیستمی خواهد بود.

همچنین به وارد کنندگانی که تا پایان سال ۱۳۹۸ ارز داشته و هیچ اقدامی برای واردات کالا انجام نداده‌اند، ارز جدید اختصاص نمی‌یابد.

پیش‌تر هم بانک مرکزی اعلام کرده بود با صادرکنندگانی که تعهدات ارزی خود از محل صادرات غیر نفتی در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ را ایفا نکرده‌اند، برخورد خواهد شد. با ورود سازمان توسعه تجارت، تعدادی از کارت‌های بازرگانی پس از این تاریخ معلق شدند و بانک مرکزی اعلام کرد فهرست این صادرکنندگان را به قوه قضاییه تحویل داده است اما طبق اعلام سازمان توسعه تجارت فرایند تعلیق کارت‌ها از ۳۱ شهریور ماه متوقف و مقرر شد متقاضیان دریافت کارت بازرگانی، اطلاعات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

اما آنچه اواخر مهر ماه درباره ایفانشدن تعهدات واردکنندگان خبرساز شد اظهارات رئیس کل بانک مرکزی بود که گفت بررسی‌ها نشان داده که ۷۰ نفر از صادرکنندگان بدحسابی که ارز خود را بازنگردانده‌اند، افراد کارتن‌خواب بوده‌اند و با استفاده از کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف این صادرات انجام شده است. از این رو بانک مرکزی نام این متخلفان را به قوه قضاییه تحویل خواهد داد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات