Thursday 17 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2284
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
204 بازدید

رونمایی از درگاه ملی قوه قضاییه

دانانیوز: آیین رونمایی از درگاه ملی قوه قضاییه، کارتابل یکپارچه خدمات قضایی و سامانه هدایت الکترونیک قضایی (سها) در راستای قوه قضاییه هوشمند برگزار شد. به گزارش بورسنا به نقل از شبکه خبر، عیسی زارع پور، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نشست خبری امروز که به صورت مجازی برگزار شد با ارائه گزارش عملکردی از اقدامات مرکز آمار قوه قضاییه در هشت […]


دانانیوز: آیین رونمایی از درگاه ملی قوه قضاییه، کارتابل یکپارچه خدمات قضایی و سامانه هدایت الکترونیک قضایی (سها) در راستای قوه قضاییه هوشمند برگزار شد.

به گزارش بورسنا به نقل از شبکه خبر، عیسی زارع پور، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نشست خبری امروز که به صورت مجازی برگزار شد با ارائه گزارش عملکردی از اقدامات مرکز آمار قوه قضاییه در هشت ماهه امسال که همزمان با دوران کرونا و توسعه خدمات غیرحضوری بود، گفت: دستیابی به قوه‌قضاییه هوشمند یکی از محور‌های تحولی دستگاه قضاست و ما به دنبال دستیابی به آن، طی یک برنامه چهار ساله هستیم.
وی با اشاره به محور‌های هوشمندسازی خدمات قضایی افزود: به دنبال این هستیم با استفاده حداکثری از فناوری، دسترسی مردم به خدمات قضایی در نهایت سهولت و کرامت انجام شود و آرای صادره با دقت و به شکل موثر اجرا شود.
 زارع پور تصریح کرد: بانک‌هاى اطلاعاتى مختلفى را در دست داریم که مى‌توان با آن از وقوع جرایم پیشگیرى کرد.
کاهش نیم میلیونی مراجعه حضوری به قوه قضاییه
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با بیان اینکه ماهانه ٣٠٠ هزار مراجعه به قوه را سامان دادیم و ٥٠ استعلام را به شکل الکترونیکى از دستگاه‌هاى مختلف دریافت مى‌کنیم، گفت: در این هشت ماه بیش از نیم میلیون مراجعه به قوه قضاییه کمتر شده و به بیش از ٨٠٠ هزار مراجعه را سامان دادیم.
وی افزود: در تلاش هستیم در زمینه استعلامات الکترونیکى همه دستگاه‌ها را پای کار بیاوریم و هدف گذارى ما بیش از ٢٠٠ نوع استعلام است.
تا پایان سال ١٥ استعلام الکترونیکى می‌شود
زارع پور با بیان اینکه یکى از زیرساخت‌هاى دادرسی‌هاى الکترونیکى فراهم شده است، تصریح کرد: تا پایان سال برنامه داریم ١٥ استعلام را الکترونیکى کنیم و دو هفته قبل، ١٤٠٠ اتاق دادرسی الکترونیکى را فراهم کردیم.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: در بسیارى از استان‌ها اعزام زندانى به صفر رسیده و تا پایان سال همه زندان‌ها را مجهز مى‌کنیم تا اعزام و بدرقه زندانى به صفر برسد.
وی با بیان اینکه برنامه ما این است که هر هفته پروژه‌هایى را در راستاى الکترونیکى کردن قوه قضاییه رونمایى کنیم، گفت: امروز درگاه ملى قوه قضاییه رونمایى خواهد شد و تمام آرایى که قابلیت انتشار عمومى دارند در این سامانه در اختیار مردم قرار مى‌گیرد.
زارع پور افزود: در سیستم گواهى عدم سوءپیشینه در کمتر از ٢٤ ساعت گواهى به شکل الکتروتیکى براى مردم صادر مى‌شود.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه تصریح کرد: همه خدمات در این سامانه به طور یکپارچه است و مى‌توان استعلام گرفت که فردى که ادعاى وکالت یا کارشناس می‌کند، وکیل یا کارشناس هست یا خیر.
وی بیان کرد: یکى دیگر از سامانه‌ها، سامانه هدایت الکترونیک قضایى (سها) است و ما بر اساس قانون مکلفیم به مردم آموزش ساده طرح دعوی دهیم. در این سامانه در هزار مورد از دعاوى پرتکرار براى طرح دعوی، آموزش لحاظ شده است و تا پایان سال تمامى دعاوى پرتکرار براى مردم قابل اطلاع رسانی است.
رونمایى از نسخه تلفن همراه خدمات قوه قضاییه در هفته آینده
زارع پور افزود: برنامه ما این است که نسخه تلفن همراه خدمات قوه قضاییه را در هفته آینده رونمایى کنیم و هفته بعد از آن احراز هویت از راه دور را راه اندازى کرده تا کسانى که ثنا ندارند بتوانند از خدمات قوه قضاییه استفاده کنند.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه بیان کرد: تا پایان سال سامانه شناسایی و توقیف اموال محکوم علیه را راه اندازى خواهیم کرد و این یک اقدام بسیار تحولى در قوه است که باعث مى‎شود پرونده هاى اجراى احکام به سرعت اجرا شود.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات