Thursday 17 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2700
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
115 بازدید

جناب دژپسند مردم دوبار از یه سوراخ گزیده نمی‌شوند؛

بی‌اعتمادی برای خرید دولتی / چرا مردم از دارا دوم استقبال نمی‌کنند؟!

بورسنا: با وجود سیگنال‌های مثبت از جمله تزریق واکسن کرونا که اندک جهشی در سهم‌های دارویی در پی داشت اما شاخص کل برخلاف روز گذشته با روند نزولی امروز را به پایان رساند.؛

به گزارش بورسنا به نقل از تجارت نیوز، سارا صفاری: اعلام خبر عرضه صندوق دارا دوم از سوی وزیر اقتصاد تا پایان سال جاری که با دریافت کارت زرد وی از سوی مجلس به سبب دلایل ناکافی واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه، همراه شد واکنش منفی مخاطبان تجارت‌نیوز را در پی‌داشت.

به اعتقاد کارشناسان در حالی که در شرایط سلامت بازار بورس، وجود سیگنال‌های مثبت می تواند روند بازار سرمایه را به سوی صعود سوق دهد اما به دلیل نبود پول در بازار سهام خبرهای عرضه اولیه نیز تاثیر چندانی در این بازار ندارد. هر چند مخاطبان تجارت‌نیوز معتقدند این نبود پول نیست که بازار سرمایه را از رونق انداخته بلکه عدم اعتماد مردم و دستوری بودن و رانت‌های اطلاعاتی بورس ایران است که حتی با وجود آموزش، سهامدار خرد قادر به پیش بینی درست و عرضه و تقاضای به موقع نیست.

با وجود سیگنال‌های مثبت بازار امروز از جمله واکسن کرونا که اندک جهشی در سهم‌های دارویی در پی داشت اما شاخص کل برخلاف روز گذشته با روند نزولی امروز را به پایان رساند.

واکنش برخی مخاطبان تجارت‌نیوز که اکثرشان تجربه خرید عرضه‌های اولیه را داشتند در خصوص اظهارات امروز وزیر اقتصاد را می‌خوانیم:

مسئولین مریخی
«بگذارید چند میلیون سودی که از حمایت دولت از بورس و صندوق پالایشی بدست آوردیم خرج کنیم بعد دارا دوم عرضه کنید. ما گنجایش این همه خوشی در یک سال را نداریم!!!»

«دیگه از این عرضه‌ها حرف نزنید همون یه بار افتادیم تو چاله برا هفت پشتمون بسه۲۰ میلیون پالایش خریدم الان شده ۱۶ میلیون میذاشتم تو بالشت به روش ننجون خدا بیامرزم الان همون ۲۰ میلیونو داشتم»

«پول خود را به بورس بسپارید و بروید و دیگر خبر پولتان را نگیرید تازه فهمیدن شما چی!»

«بورس ایران شده جای نوسان‌گیری دولت، حقوقی‌ها و کسانی که به کارگزاری‌ها و سازمان بورس وصل هستند .خیلی ساده است و تا وقتی این نوسانگیری باشه بورس همینه. بهترین کار بستن حساب نوسانگیرها برای یک ماه است»

«خواب دیدی خیر باشد جناب دژپسند مردم دوبار از یه سوراخ گزیده نمی‌شوند»

«من سهامدار صندوق پالایشی یکم هستم سه ماه است که پولم بلوکه شده و فعلا هم که دارم ضرر میدم. از خرید از شما پشیمونم. اگر این سهم‌ها سود ده بودن که خودتون نگهشون می‌داشتید.»

«یا خدا، این‌ها هنوز فکر می‌کنن با این وضع پالایشی ‌یکم مردم ازشون دارا دوم می‌خرن؟!!انگار مسئولین کره مریخن.»

سهام خریدیم ضرر کنیم!
«وقتی میاد پایین میگن طبیعیه وقتی میره بالا میگن غیر طبیعیه!یه جا بگو این ملت واسه ضرر کردن سهام خریدن و خلاص! سهم‌های کوچک رو هم با قلع و قمع کردن و دستکاری در معاملات بستین بلکه شاخص کل به طور مصنوعی بالا بره و سهام دولتی شاخص‌ساز رو بندازین به ملت!
تجربه نشون داده که دستکاری سلیقه‌ای قوانین بورس و اخلال در روال عادی بازار موجب بی‌اعتمادی و خروج سرمایه است »

« تو سهم پالایش بعد از ۴ ماه ۸۰۰ هزار توی ضررم حاضر نیستین همون ۱۰ هزار تومن از ما بخرین پول خودمون رو بدین. الانم خبر دارا دوم رو مطرح می‌کنید! مردم پول مفت ندارن زحمت کشیدن پول در‌آوردن به جای این که تو دوران کرونا دست مردم رو بگیرین جیبشون رو زدین»

مسئولین اول سقف می زنند بعد ستون!
«کدام خصوصی‌سازی شرکت‌های ورشکسته و بدون آینده را با مدیریت خودشان و بستگانشان به ملت می‌فروشند و مردم را فقط شریک ضررهایشان می‌کنند. شما صندوق‌های دارایکم و پالایشی را درست کنید صندوق‌های دیگر پیشکش!. مگر می‌شود اول سقف ساختمان را کار کنیم بعد پی ریزی و ستون و دیوار بزنیم دراین مملکت تمام کارها به مانند همین موضوع است.»

صدایی که به جایی نمی رسد
«مگه میشه یه روز یه سهمی مثبت ۸ بخوره و روز دیگه منفی ۸ این چه فسادیه! خوب دارن از مردم دزدی میکنن. بعدش میگن بیاین تو کشور خودتون سرمایه‌گذاری کنید. در بورس که جیب مردمو خالی می‌کنند، خودرو که چون مال خودشونه نمی‌ذارن ارزون بشه، دلار که چون به نفعشونه نمیذارن از ۲۵ پایین‌تر بیاد، مسکن که باید میلیارد داشته باشی که بتونی خونه بخری، این از گرونی لوازم خونه، لپ تاپ و…….
بخدا عمرمون تو این مملکت به فنا رفت. صدامونم به هیج جا نمی‌رسه . هم دنیامونو از دست دادیم و هم دینمون.»

و…….
درنتیجه مثل این هست که در بازی فوتبال چشم تیم مقابل باز باشه و شما را مجبور کنند با چشم بسته بازی کنید.»

«دولت به جای این که سهام‌های خودش را به بازار بورس عرضه کند، پول به بازار بورس تزریق کند تا این بازار جون بگیرد. دوم این که این چه بازی است که عرضه اولیه ها ۵۰ درصد سود می‌دهند بعد صف فروش می‌شود و هر چه سود داده است را پس می‌گیرد. سوم این که بازارگردان‌ها مگر نباید صف‌های فروش را جمع کنند و خرید کنند، آن‌ها فقط در مثبت‌ها می‌فروشند و بعد به اصطلاح خالی می‌کنند»

«تا زمانی که دولت در بورس واسه تامین اعتبار بودجه دخالت کند، وضع از این بهتر نخواهد شد .دولت با این بورس اعتماد صددرصدی نزد مردم از دست داده است.در کل فاتحه بورس باید خوانده شود، برای همیشه»

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات