Thursday 17 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2811
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
552 بازدید

کاربردهوش مصنوعی در تاکسی اینترنتی؛

وقتی “هوش مصنوعی” تاکسی اینترنتی را متحول می کند!

بورسنا: جدا از این کاربردهای موجود هوش مصنوعی در تجارت تاکسی ، توسعه اخیر سیستم پشتیبانی اعزام تاکسی مبتنی بر هوش مصنوعی کل صنعت تاکسی درخواستی را به متحول نموده است . این سیستم نوید خودکارسازی و بهبود عملکردها و فرایندهای برنامه تاکسی را می دهد تا برنامه را مطابق با خواسته های مسافران و رانندگان سازگار گردد. ؛

به گزارش بورسنا، *دکتر بهروز نقویان – هوش مصنوعی با استفاده از زیرشاخه های خود مانند یادگیری ماشین ، یادگیری عمیق و تحلیل پیش بینی ، مشاغل تاکسی سیار را قادر ساخته است تا کارایی و درجه شخصی سازی مشاغل خود را افزایش دهند. از طریق هوش مصنوعی است که برنامه های اشتراک سواری قیمت سواری شما را تعیین می کنند و زمان انتظار بعد از رزرو تاکسی را به حداقل می رساند. در صورتی که از خود می پرسید چطور تاکسی اینترنتی تقریباً در همان زمان استخدام یک تاکسی ، پیام تخفیف برای شما ارسال می کند ، اکنون پاسخ آن را می دانید.

جدا از این کاربردهای موجود هوش مصنوعی در تجارت تاکسی ، توسعه اخیر سیستم پشتیبانی اعزام تاکسی مبتنی بر هوش مصنوعی کل صنعت تاکسی درخواستی را به متحول نموده است . این سیستم نوید خودکارسازی و بهبود عملکردها و فرایندهای برنامه تاکسی را می دهد تا برنامه را مطابق با خواسته های مسافران و رانندگان سازگار گردد. هوش مصنوعی به شما کمک می کند تاکسی خود را با استانداردهای فعلی فن آوری به روز کنید و به احتمال زیاد آن را در بازار حمل و نقل آینده حفظ می کند.ادغام هوش مصنوعی در فرآیندهای خدمات درخواستی ، سهم عادلانه ای از مزایای ارائه دهندگان خدمات را به همراه دارد.
تجزیه و تحلیل داده محور به اپراتورهای تجاری کمک می کند تا هوشمندانه و آگاهانه تصمیم بگیرند. از طریق تجزیه و تحلیل سریع ، دقیق و عمیق الگوهای تاریخی مربوط به رفتار و تقاضای مصرف کننده برای خدمات ، فناوری هوش مصنوعی اپراتورهای تجاری را قادر می سازد ضمن تصمیم گیری تجاری ، روندهای تاریخی را در نظر بگیرند. تجزیه و تحلیل پیش بینی همچنین به شما کمک می کند توصیه هایی را به کاربران خود ارائه دهید. یک جریان عمده درآمد برای برنامه های خدمات درخواستی.
درجه شخصی سازی همان چیزی است که یک برنامه سرویس درخواستی معمولی را از یک برنامه بسیار موفق متمایز می کند. کاربران برنامه شما دوست دارند اطلاعات ، محتوا و پیشنهادات ویژه ای را که به طور خاص برای آنها طراحی شده است دریافت کنند. یک مزیت عمده یکپارچه سازی هوش مصنوعی در برنامه تلفن همراه شما این است که به مکان کاربر ، زمان اوج فعالیت و سیستم عامل هایی که مرتباً بازدید می کنند دسترسی کامل پیدا می کنید. سپس می توانید پیشنهادهای ویژه ای برای آنها طراحی کنید ، در زمانی که بیشترین فعالیت را دارند و تعامل کاربر با برنامه را افزایش می دهند. هوش مصنوعی به شما امکان می دهد شخصی سازی را به سطحی برسانید که قبلاً دست نیافتنی بود.
ویژگی هوش مصنوعی به شما امکان می دهد بدانید چه زمانی ، کجا ، چگونه و در چه جایی برنامه شما مورد بحث است. خواه در رسانه های اجتماعی ، همایش ها و یا از طریق سیستم عامل های پیام رسان ، شما درک می کنید که با چه رقبایی بیشترین مقایسه می شوید ، نحوه تعامل کاربران با برنامه شما و همچنین بازخورد حیاتی کاربران از سیستم عامل های خارجی. این داده ها بسیار ارزشمند است. به خصوص هنگامی که در حال مرور ویژگی های برنامه خود هستید ، سرویس جدیدی راه اندازی می کنید یا خط مشی کاربر را تغییر می دهید.
مزایای سیستم مدیریت تاکسی مبتنی بر هوش مصنوعی برای هر ۳طرف مربوطه چندین برابر است. اپراتورهای تجاری ، مسافران و رانندگان. برجسته ترین موارد شامل موارد زیر است:
پیش بینی تقاضا
تجزیه و تحلیل داده محور و تحلیل پیش بینی با هم سطح دقت پیش بینی تقاضا را افزایش می دهند. از کارآیی هوش مصنوعی در داده کاوی برای بازیابی داده های تاریخی مربوط به ارتباط بین تقاضا برای تاکسی و زمان استفاده می شود. سپس داده ها با استفاده از تحلیل پیش بینی برای ارائه پیش بینی های تقاضای بسیار دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. این به مجری تجارت کمک می کند تا منابع را به طور کارآمد بسیج کند.
بهینه سازی مسیر
منطق منطقی ، یکی از مولفه های اصلی هوش مصنوعی ، می تواند برای بهینه سازی مسیرهای رانندگان استفاده شود. الگوریتم استدلال داده های حاصل از رانندگانی را که در مسیرها سفر کرده اند مطالعه می کند. سپس داده ها با توجه به ۲ملاحظه ، زمان و جهت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و سپس مسیرها را برای کمک به رانندگان در رسیدن به مقصد در کوتاه ترین زمان ممکن بهینه می کنند.
اعزام اتوماتیک
داده کاوی و شناسایی الگو به تغییر داده و ساختاری به داده های غیر سازمان یافته و بدون ساختار کمک می کند. این تابع تجزیه و تحلیل داده ها را ساده می کند که به نوبه خود به حل برخی از مهمترین مشکلات آزار دهنده سیستم اعزام کمک می کند. خطای انسانی ، یک مشکل رایج که در سیستم اعزام تاکسی بوجود می آید ، با استفاده از هوش مصنوعی در تجارت تاکسی می تواند از بین برود.
در یکی از کشورها با هدف ادغام هوش مصنوعی در تجارت تاکسی سرمایه گذاری منجر به توسعه موفق سیستم پشتیبانی اعزام تاکسی شده است که تقاضای خدمات تاکسی را پیش بینی می کند. این سیستم داده هایی را که از سوابق خدمات تاکسی تهیه می شود با پیش بینی های جمعیتی ساخته شده توسط داده های مبتنی بر مکان و سایر عوامل موثر بر تقاضای تاکسی از جمله شرایط آب و هوایی ، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و غیره ترکیب می کند. این سیستم برای پیش بینی تعداد تاکسی های اشغال شده در توکیو از هوش مصنوعی استفاده می کند. آزمایشات اخیر صحت ۹۴.۱٪ را در پیش بینی ها نشان داده است.
هر شرکت نقش خاصی را ایفا می کند.شرکت های اطلاعاتی تمام داده های مربوطه را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند و داده های پیش بینی تقاضای تاکسی را به شرکت تاکسی اینترنتی ارائه می دهد. شرکت فوق برنامه ای را توسعه می دهد که این داده ها را در اختیار رانندگان قرار می دهد. همچنین اطلاعات مربوط به محل استقرار تاکسی های خالی ، درخواست مربوط به سرویس و بهترین مسیرها برای یافتن مسافر را جمع آوری می کند. یک فناوری پیش بینی جمعیتی را توسعه می دهد که حرکات افراد را بر اساس داده های بزرگ مبتنی بر مکان در نظر گرفته و بررسی می کند. دقت مرکزی وظیفه دارد الگوریتم تحلیلی هوش مصنوعی را ایجاد کند که موتور پیش بینی تقاضا را تأمین کند. این هم افزایی منابع و دانش با استفاده از هوش مصنوعی در تجارت تاکسی ، یک سیستم پشتیبانی اعزامی تاکسی را تا حد زیادی دقیق ایجاد کرده است.
با استفاده از سیستم پشتیبانی اعزام تاکسی مبتنی بر هوش مصنوعی ، سهولت پیش بینی دقیق برای تاکسی خود به طور تصاعدی افزایش می یابد. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در شرف تبدیل شدن به اجزای ضروری تجارت برنامه های تاکسی هستند. هرچه زودتر آنها را در کار خود پذیرفته و ادغام کنید ، برتری شما نسبت به رقبا بیشتر کند.

*دکتر بهروز نقویان، مدیر پژوهشکده فناوری های پیشرفته و هوش مصنوعی

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات