Thursday 17 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2828
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
114 بازدید

وعده عدم دخالت دولت در بورس؛ جهانگیری: باید تلاش کرد تا فضای عدم اطمینان و نگرانی به بورس تزریق نشود!

بورسنا: جلسه فوری نهاد ریاست جمهوری برای حمایت از بورس با وعده جهانگیری به عدم دخالت دولت، ثبات مقررات به دلیل حضور ۴۰ میلیون سهامدار، درخواست از حقوقی ها ،مخالفت با مواضع وزیر صنعت و...برگزار شد.؛

به گزارش بورسنا به نقل از دانانیوز، در پی حاشیه سازی مخرب وزیر صنعت که منجر به افزایش بی اعتمادی ها به دولت و بازار سرمایه شد ، نهاد ریاست جمهوری با با دعوت فوری از بانک‌ها، وزارت‌خانه‌ها و شرکت‌ها تابعه و صندوق‌ها برای حمایت از بورس ، عصر دیروز جلسه ایی مهم با حضور معاون اول روحانی ، سه وزیراقتصاد ، نفت و تعاون و روسای سازمان های بورس تأمین اجتماعی ، مدیران هلدینگ ها و شرکت های حقوقی و … برگزار کرد .

در این میان با دستور جهانگیری ، شیوه‌نامه قیمت‌گذاری فولاد که توسط وزارت صنعت صادر شده بود، بلا اعتبار اعلام شد.

در این رویداد ، اسحاق جهانگیری با تأکید بر اینکه بورس نهادی کاملاً‌ مستقل است، گفت : دولت نمی خواهد و نباید در قوانین، مقررات و ساز و کارهای بورس دخالت داشته باشد. مردم نیز برای حضور در بازار سرمایه باید به سازوکارهای اقتصادی توجه و از نظر و مشورت کارشناسان و صاحبنظران استفاده کنند. مدیریت بازار سرمایه نیز باید ساز و کاری تدوین کند تا اشخاص حقیقی با آگاهی در این زمینه اقدام کنند .

وی ادامه داد: ساز و کار بورس ، کاملاً اقتصادی و تصمیمات شورای عالی بورس برای دولت معتبر است . رسالت دولت هم در این مقطع ، حمایت و پشتیبانی از این تصمیمات و روش های منطقی و عقلایی اتخاذ شده است. زیرا بورس نشان داده می تواند محل مناسبی برای تأمین منابع مالی بنگاه های دولتی، عمومی و خصوصی باشد.

این مقام مسئول با اشاره تلویحی به مواضع بی منطق وزیر صنعت ، افزود : با توجه به افزایش تعداد سهامداران ، هرگونه قانون و مقررات مدنظر دولت و مجلس باید با توجه کامل به مسایل بازارسرمایه بوده و نباید اقدامی بر سرنوشت بیش از ۴۰ میلیون سهامدار خرد تأثیر منفی بگذارد. ضمن آن که باید از هر گونه دخالت غیرکارشناسی در بازار سرمایه به خصوص در مقطع کنونی اجتناب کرد .

جهانگیری خاطر نشان کرد: پیش بینی ها می شود با توجه به تحولات بین المللی، اقتصاد ایران شرایط بهتری داشته و به سمت ثبات پیش برود. گزارش ها نیز نشان می دهد تولیدات بنگاه ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار و روند رشد اقتصادی در شش ماه اول سال مثبت بوده و انتظار می رود در پایان سال وضعیت بهتری هم داشته باشد .

وی با درخواست از حقوقی ها و مدیریت سازمان بورس در ایجاد ثبات و صیانت از بازار سرمایه گفت: با هماهنگی دو طرف و استفاده از ابزارهای اقتصادی دیگر می توان ضمن حمایت از بازارسرمایه، نیازهای مالی هلدینگ های بزرگ اقتصادی را مرتفع کرد.

فرهاد دژپسند هم با گزارشی از وضعیت بازارسرمایه و مقایسه با سال گذشته از اتفاقاتی نظیر بازارگردانی شرکتها و انتشار اوراق تبعی به عنوان نقطه عطف یاد کرد و گفت: بورس در سال بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای شرکت های دولتی، عمومی و خصوصی تأمین سرمایه کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به تحولات اخیر و تأثیر رویدادهای داخلی و خارجی بر بورس ، باید هماهنگی و همکاری دستگاه ها و سهامداران حقوقی و شرکت های بزرگ برای حفظ پویایی بازار سرمایه انجام شود و علاوه بر عرضه اولیه تعداد زیادی از بنگاه ها باید تلاش کرد فضای نااطمینانی و نگرانی به بورس تزریق نشود. منبع: بورس پرس

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات