Thursday 17 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 2929
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
124 بازدید

نرخ ارز نیمایی متعادل می‌شود؛

رئیس کل بانک مرکزی: بازار ارز روند خوبی دارد و بهتر نیز خواهد شد!/قدرت بازارسازی بانک مرکزی افزایش یافت

بورسنا: رئیس کل بانک مرکزی گفت: نرخ ارز نیمایی کمی بالاتر از نرخ بازار است که با توجه به تاخیری که در معاملات این سامانه وجود دارد، این نرخ هم با کمی تاخیر متعادل می‌شود.؛

به گزارش بورسنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ همتی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: بازار ارز روند خوبی دارد و بهتر نیز خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: مردم بهترین قضاوت کننده درباره شرایط اقتصادی هستند و عوامل بنیادی بازار تعیین کننده نرخ ارز خواهند بود و شرایط اقتصادی نیز بر همان اساس شکل خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه روند بازار ارز را مثبت و به نفع مردم می‌بینم گفت: باید صبر داشت و عجله نکنیم و به تدریج فعالان اقتصادی نیز خود را با شرایط جدید تطبیق می‌دهند.

همتی در خصوص بازگشت ارز‌های بلوکه شده کشور گفت: بخشی از این کار انجام شده و در حال استفاده از این ارز‌ها هستیم و به تدریج با تحولاتی که اتفاق می‌افتد بخش دیگر نیز تامین خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: این منابع متعلق به بانک مرکزی است و قدرت بازارسازی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد.

همتی افزود: رییس کل بانک مرکزی نخستین کسی است که طرفدار افزایش ارزش پول ملی است و حیثیت و اعتبار ارزی رئیس کل بانک مرکزی به تعدیل نرخ ارز است نه اینکه اجازه پایین آمدن نرخ ارز را ندهد.

وی یادآور شد: در بازار اسکناس تعدیل نرخ‌ها سریع اتفاق می‌افتد، اما در بازار نیما به خاطر اینکه معاملات صادرکننده و واردکننده یکی دو روز طول میکشد، روند کند تری دارد و فعالان اقتصادی باید خود را با شرایط جدید تطبیق دهند.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات