Saturday 19 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

کد خبر : 3135
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
113 بازدید

محمود محمودزاده : فاصله قیمت ساخت و فروش مسکن، قابل مقایسه نیست!/”سامانه اسکان املاک” برای شناسایی واحد‌های خالی

بورسنا: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت هر متر مربع مسکنی که ساخته می‌شود با قیمتی که به فروش می‌رسد، حدود ۵۰۰ درصد فاصله دارد که این موضوع قابل تفسیر نیست. ؛

به گزارش بورسنا به نقل از شبکه خبر،  با بیان اینکه خوشبختانه قیمت مسکن در ماه‌های اخیر در حال تثبیت است، اظهار کرد: تنها دلیل فاصله زیاد قیمت ساخت و فروش مسکن، برخورد سرمایه‌ای با مسکن است. به همین دلیل از اواخر سال گذشته اقداماتی تحت عنوان “سامانه اسکان املاک” برای شناسایی واحد‌های خالی انجام شد با این امید که مالکان، واحد‌های خالی خود را به بازار عرضه کنند.

وی اضافه کرد: زمانی که قیمت مسکن در حال افزایش بود، بخشی از آن مربوط به خود مسکن و بخش دیگر ناشی از تاثیرپذیری از سایر بازار‌های رقیب بود زیرا وقتی جریان اقتصادی به یک سمت حرکت می‌کند، مسکن از آن مستثنی نخواهد بود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: وقتی از وجود چندصدهزار یا چند میلیون واحد خالی در سراسر کشور اطلاع می‌دهند، طبیعی است سریع‌ترین واحد‌هایی که می‌تواند به بازار عرضه شود، واحد‌های آماده است.

وی افزود: اقدام دیگر برای تثبیت قیمت ها، تکمیل طرح‌های مسکن مهر بود که از بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن مهر، فقط ۵۰ هزار واحد آن باقی مانده که به زودی تحویل داده می‌شود و پرونده این طرح برای همیشه بسته خواهد شد.

محمودزاده ادامه داد: ورود به واحد‌های خالی از طریق سامانه اسکان املاک، سیاستی کلی بود که بتواند در کوتاه‌ترین مدت، بازار مسکن را هدایت کند تا این بازار به تعادل برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اقدام دیگر این بود که بخشنامه‌هایی به سراسر کشور ابلاغ شد تا به همه کسانی که واحد‌های نیمه‌کاره دارند و به دلیل مشکلات مالی نمی‌توانند آن را تکمیل کنند، تسهیلات پرداخت کنیم تا این واحد‌ها تکمیل و به بازار عرضه شود.

وی گفت: همچنین از خود مالکان یعنی کسانی که در صنعت ساختمان فعالیت دارند دعوت کردیم با مشوق‌های تعریف شده، وارد این حوزه شوند و در قالب طرح اقدام ملی مسکن، همه دستگاه‌های دولتی، بانک ها، شهرداری‌ها و دستگاه‌های خدماتی دست به دست هم دهند تا جایگاه مسکن از یک کالای ارزشمند در سبد خانوار به کالای مصرفی تقلیل پیدا کند.

محمودزاده تاکید کرد: بدنه دولت و حتی مجلس به فکر کمک کردن برای حل مشکل مسکن هستند و عزم صددرصدی در دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و نهاد‌های نظارتی وجود دارد و همه به این خوشبین هستیم تا نیاز متقاضیان مسکن را برطرف کنیم.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات