Monday 21 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

تاکید بر همکاری و اعتماد متقابل در پایان سفر رافائل گروسی به تهران؛

مدیرکل آژانس انرژی اتمی: نتایج خوب و معقولی در گفتگو‌ها با ایران محقق شد/آژانس به نظارت‌های ضروری ادامه خواهد داد

بورسنا: رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه مشترک، روح همکاری و اعتماد متقابل تقویت شده را مورد تاکید مجدد قرار دادند. ؛

به گزارش بورسنا به نقل از شبکه خبر، در این بیانیه که در پایان سفر رافائل گروسی به تهران منتشر شد، ایران آژانس بین‌المللی را مطلع کرد براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، اجرای اقدامات داوطلبانه فراپادمانی در برجام را از ۲۳ فوریه ۲۰۲۱ (۵ اسفند) متوقف خواهد کرد.

این بیانیه می‌افزاید: ایران به اجرای توافق‌نامه جامع پادمان خود با آژانس، همانند گذشته، ادامه خواهد داد.

براساس یک تفاهم فنی دوجانبه موقت، سازگار با قانون ایران، آژانس به فعالیت‌های ضروری راستی‌آزمایی و نظارت خود تا سه ماه ادامه خواهد داد. این تفاهم فنی با هدف اطمینان از حصول به اهداف آن، به طور منظم مرور خواهد شد.

در این حال، نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت: در سفر مدیر کل آژانس به تهران، آژانس بر ضرورت احترام به قانون مجلس تاکید کرد. غریب‌آبادی افزود: هیچ تمدید یا استمهالی در کار نیست؛ هیچ نظارت و دسترسی فراپادمانی به آژانس داده نشد.

به گفته غریب آبادی، براساس تفاهم ایران و آژانس، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و دسترسی‌های برجامی، متوقف و صرفاً تعهدات پادمانی ایران اجرا می‌شود.

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد: مقصود از ادامه راستی‌آزمایی و نظارت ضروری که در بند ۲ بیانیه آمده، این است که ایران تا سه ماه، اطلاعات برخی فعالیت‌ها و تجهیزات نظارتی را ضبط می‌کند و نزد خود نگه می‌دارد، در این مدت، آژانس به این اطلاعات هیچ دسترسی نخواهد داشت و اطلاعات منحصراً نزد ایران باقی می‌ماند و چنانچه ظرف سه ماه تحریم‌ها کامل لغو شد، ایران این اطلاعات را در اختیار آژانس می‌گذارد؛ در غیر این صورت اطلاعات برای همیشه پاک خواهد شد.

غریب آبادی گفت: اجرای مصوبه مجلس برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت، دغدغه و دستور کار اصلی همه مراکز و دستگاه‌های مربوط در ایران است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم در پایان سفر به تهران گفت: نظارت‌ها در ایران کم می‌شود، اما آژانس به نظارت‌های ضروری ادامه خواهد داد. گروسی افزود: رایزنی‌های فشرده به نتایج خوبی منجر شد؛ به توافق فنی موقتی با ایران دست یافتیم و بازرسی‌های ضروری آژانس سه ماه دیگر ادامه می‌یابد. مدیرکل آژانس گفت نتایج خوب و معقولی در گفتگو‌ها با ایران محقق شد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات