Wednesday 16 June 2021
هترین خرید هاست سی پنل ارزان پرسرعت پربازدید, وردپرس, فروشگاهی, دانلود از وبتوک قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده،

قالب کده یک تیم بی ادعا و با اراده

دومین نوروزی که کشور گرفتار پاندمی کووید ۱۹ است؛

برای سفر‌های نوروزی برنامه ریزی نکنید! / ورود به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع!

بورسنا: معاون‌کل وزیر بهداشت: فعلاً برنامه ریزی جدی برای سفر‌های نوروزی نداشته باشید./جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا برای تعیین تکلیف سفرهای نوروزی به ریاست رئیس جمهور برگزار و اعلام شد که تمامی تردد‌ها و سفر‌ها به شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.؛

به گزارش بورسنا به نقل ازشبکه خبر، ایرج حریرچی – معاون‌کل وزیر بهداشت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: از سال گذشته تاکنون با وجود اعلام محدودیت‌ها ۲ تا ۳ درصد از میزان تحرکات جامعه کاهش یافته است. دو نوروز گذشته سفری انجام نشده و میزان تحرک خیلی از افراد جامعه کم بوده، اما در کل تغییری محسوسی وجود نداشته است، چون برخی ها به پروتکل‌ها پایبند نبوده اند.
وی با بیان اینکه سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع است، افزود: سفر به شهر‌های زرد در استان‌های مسافر پذیر (استان‌های شمالی، مشهد، اصفهان و شیراز) هم ممنوع است.
ایرج حریرچی گفت: مسافر پذیری در هتل‌های برخی شهرهای با وضع خوب کرونایی هم اگر مجوز داشته باشند با ۵۰ درصد ظرفیت امکانپذیر است.
معاون کل وزیر بهداشت هرگونه مسافرت در ایام پایانی سال و تعطیلات سال جدید به شهر‌های قرمز، نارنجی و برخی شهر‌های زرد را ممنوع اعلام کرد.
دکتر حریرچی گفت هم اکنون سفر به استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان و شهر‌های مشهد، شیراز و اصفهان ممنوع است و پیش بینی می‌کنیم در تعطیلات پایان سال و آغاز سال جدید نیز همین وضع حاکم باشد.
دکتر حریرچی سرعت بالای شیوع ویروس جهش یافته را علت اصلی نگرانی‌ها عنوان کرد.
معاون‌کل وزیر بهداشت، وضعیت کرونا در کشور به جز استان خوزستان را کاهشی اعلام، اما تاکید کرد این وضع شکننده است.
معاون‌کل وزیر بهداشت افزود: در کرونای معمولی دو هفته زمان نیاز بود تا بیشتر جامعه درگیر ویروس شود اما در کرونای جهش یافته این زمان خیلی کمتر است و مثل قبل دو هفته طول نمی‌کشد.
وی افزود: فعلاً برنامه ریزی جدی برای سفر‌های نوروزی نداشته باشید.
====================

ورود به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع!

به گزارش بورسنا به نقل ازشبکه خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دستورالعمل هماهنگی مدیریت و مسئولیت پذیری سفر‌های نوروزی در شرایط کرونا، عصر امروز (پنجشنبه، ۱۴ اسفند ۹۹) در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، بررسی شد.

در چارچوب این دستورالعمل که در قرارگاه عملیاتی و با مشارکت کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین شده، پیش‎‌بینی شد که تمام تردد‌ها و سفر‌ها به شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

کمیته بهداشتی و درمانی موظف شد اقدامات لازم را برای بازنگری در پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با سفر، اقامتگاه‌ها، مراکز تفریحی و محیط‌های کسب و کار و نظارت دقیق بر روند اجرای این پروتکل‌ها، انجام دهد.

قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز موظف شدند بر تغییر وضعیت احتمالی استان‌ها در خلال سفر‌های استانی و هماهنگی میان دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی، وزارت میراث فرهنگی و راه و شهرسازی برای کنترل تردد افراد با تست مثبت کرونا و برخورد با خاطیان عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اقدامات لازم را با نهایت دقت انجام دهند.

رئیس جمهور با اشاره به تجارب به دست آمده در یکسال اخیر و در عین حال دومین نوروزی که کشور گرفتار پاندمی کووید ۱۹ است، گفت: با بهره گیری از این تجربیات و همچنین رعایت دقیق و جدی پروتکل‌ها و پیش گرفتن زندگی سازگار با کرونا می‌توان تعطیلات مرتبط با نوروز را با اجرای پروتکل‌ها برگزار کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی افزود: اگرچه توصیه جدی متخصصان، فعالان و مسئولان بهداشتی کشور عدم رفت و آمد غیرضرور به‌ویژه برای افراد خطرپذیر است و بسیاری نگرانی‌ها که در خصوص شیوع بیماری با توجه به رفت و آمد‌های نوروزی وجود دارد، اما می‌توان با اتکا بر مسئولیت پذیری جامعه و مردم و حساسیت‌هایی که نسبت به حفظ سلامت وجود دارد، امیدوار بود که با رعایت دستورالعمل‌ها، امکان تردد در ایام نوروز به شهر‌های با وضعیت آبی و زرد فراهم شود.

رئیس جمهور از کمیته تبلیغات خواست با همکاری قرارگاه و کمیته بهداشتی و درمانی در یک برنامه‌ریزی تبلیغی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، تمامی جزئیات دستورالعمل مرتبط با ایام نوروز اطلاع رسانی و آموزش داده شود تا مردم به هیچ وجه نسبت به وضعیت‌های مختلف در مورد اجازه و یا ممنوعیت تردد به شهر‌های با وضعیت‌های چهارگانه دچار ابهام نشوند و بتوانند به طور دقیق برای خود برنامه ریزی کنند.

وی به این کمیته مأموریت داد با همکاری صدا و سیما و وزارتخانه‌های ارتباطات و ارشاد و به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور، امکان پخش برنامه‌های نشاط آور متناسب با ایام شادی و تعطیلات نوروزی از جمله نمایش فیلم‌ها، اکران‌های متناسب سینمایی و کنسرت‌های برخط (آنلاین) را فراهم کند.

رئیس جمهور با اشاره به بررسی‌های به عمل آمده از وضعیت‌های مختلف در جامعه گفت: مقاومت، صبر و تحمل مردم در یکسال گذشته در برابر فشار شدید اقتصادی در دوره تحریم‌ها و شیوع کرونا، ستودنی است و باید قدردان چنین مردمی باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی گفت: میزان فشاری که بر مردم وجود دارد از سوی مسئولان و دولت قابل درک است و تمامی تلاش دولت این است که در عین حفظ سلامت بتواند در شرایط جنگ تحمیلی اقتصادی عوارض اجتماعی و اقتصادی کرونا را نیز کنترل کند و همواره تلاش داشته که کمترین عوارض متوجه زندگی مردم شود و تمام اقداماتی که در این عرصه انجام گرفته، با قدرت تداوم می‌یابد.

رئیس جمهور افزود: تمامی دستگاه‌ها در دولت و سایر قوا باید با هماهنگی و اقدامات منسجمی که انجام می‌دهند موجبات کاهش فشار‌های حاشیه‌ای و یا غیرمرتبط شوند و اجازه ندهند که درگیری‌های جناحی و یا سلایق خاص افراد، عوارض ناخواسته جنگ اقتصادی و کرونا بر مردم را تشدید کند.

دکتر روحانی در ادامه پس از گزارش کمیته اقتصادی در خصوص مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد ارائه سه خدمت عمومی با بیشترین تقاضای مردمی در بستر سکوی دولت همراه، و معرفی وزارت راه و شهرسازی و سازمان تامین اجتماعی به عنوان پیشروترین دستگاه‌ها در اجرای این مصوبه، دستگاه‌های مسوول را موظف کرد نسبت به پیوستن به سکوی دولت همراه و اجرای مصوبه ستاد کرونا تسریع کنند و کارگروه‌های مختلف در این خصوص ماموریت یافتند بر حسن اجرای این مصوبه نظارت و اقدامات اجرایی را انجام دهند.

رئیس جمهور تأکید کرد که باید به دقت وضعیت و شرایط جدید بیماری مربوط به ویروس جهش یافته کرونا را رصد کرده و مداخله مناسب را انجام داد.

در طرح جدید شاخص تعداد بستریها، رنگ‌بندی شهرها را مشخص می‌کند. به این ترتیب که بستری‌های چهار نفر در ۱۰۰ هزار نفر زرد، شش نفر در ۱۰۰ هزار نفر نارنجی و ۱۰ نفر در ۱۰۰ هزار نفر، شهرهای قرمز را تعیین می‌کند.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود

موسسه آموزش عالی قناوران حکیم


توضیحات توضیحات توضیحات

توضیحات