ابداع یک بانک روسیه؛ رقیب روسی ” چت جی پی تی” آمد!

بورسنا:
بانک روسی «اسبربانک» (Sberbank) رقیب چت جی پی تی به نام «گیگاچت» را ارائه کرده است. این فناوری در حال حاضر در وضعیت آزمایشی است و افراد با استفاده از دعوتنامه می توانند از آن استفاده کنند.

به گزارش بورسنا به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوشت: در سال گذشته میلادی شرکت اوپن آ آی با پشتیبانی مایکروسافت چت جی پی تی را ارائه کرد. این چت بات به تحولی عظیم در بخش فناوری منجر شد و هوش مصنوعی را در اختیار کاربران بیشتری قرار دارد.

به گفته اسبربانک نکته متمایز گیگاچت توانایی برقراری ارتباط هوشمندانه‌تر به زبان روسی نسبت به سایر شبکه‌های عصبی خارجی است.

اسبربانک یا بانک پس‌انداز فدراسیون روسیه بزرگترین بانک در روسیه و اروپای شرقی است که در سال‌های اخیر سرمایه گذاری عظیمی در این فناوری کرده است. هدف این بانک کاهش اتکای کشور به واردات است زیرا پس از حمله روسیه به اوکراین کشورهای غربی صادرات را به شدت کاهش داده و تحریم‌های علیه آن وضع کرده اند.

Next Post

آیا سرمایه گذاری بخش خصوصی در تجدیدپذیرها اقتصادی می‌شود؟

س آوریل 25 , 2023
بورسنا: توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر‌ در برنامه ششم پیش بینی شده و قرار بود تا پایان برنامه، در سال ۱۴۰۰ سهم نیروگاه‌های پاک از تولید انرژی در کشور حداقل به ۵ درصد برسد که با بی مهری‌هایی روبرو شد و پیشرفتی در این زمینه حاصل نشد.

خبرهای دلخواه شما