سنگاپور، آزادترین اقتصاد جهان

بورسنا: بر اساس گزارش جدید اندیشکده فریزر درباره آزادترین اقتصادهای جهان، سنگاپور با سبقت گرفتن از هنگ‌کنگ به آزادترین اقتصاد جهان تبدیل‌شده است.

به گزارش بورسنا، در این گزارش آمده است امتیاز کلی سنگاپور به دلیل پیشرفت و توسعه مؤلفه‌های دولتی و مقررات تجاری ۰٫۰۶ واحد افزایش ‌یافته و این کشور در رتبه‌ اول جهان قرار گرفت.

🔹این در حالی است که موانع نظارتی جدید برای ورود به بازار و تجارت، افزایش هزینه کسب‌وکار، محدودیت‌های استخدام نیروی کار خارجی و تلاش‌دولت برای کنترل بخش خصوصی، رتبه هنگ‌کنگ را کاهش داده است.

🔹پس از سنگاپور و هنگ‌کنگ کشورهای سوئیس، نیوزلند و آمریکا به ترتیب در جایگاه‌های سوم تا پنجم جهان قرارگرفته‌اند.

🔹بعضی از اصول مورداستفاده در این گزارش برای سنجش شاخص آزادی اقتصادی مبتنی بر سهولت تجارت بین‌الملل، آزادی ورود و رقابت در بازارها، و همچنین مقررات تجاری و دیگر معیارهای دیگر هستند.

🔹متن کامل گزارش را در لینک زیر بخوانید:

https://otaghiranonline.ir/news/67860

Next Post

طراحی چت‌بات هوشمند برای پاسخگویی آنلاین به مشتریان شرکت‌ها

س سپتامبر 26 , 2023
بورسنا: یک شرکت دانش‌بنیان با هم‌سرمایه‌گذاری مشترک با صندوق نوآوری و شکوفایی و خانه نوآوری تهران، موفق به تولید چت‌بات هوشمند شده است که با بارگذاری روی وبگاه‌های سازمان‌ها، بنگاه‌‍‌های اقتصادی و شرکت‌ها و با استفاده از کمک هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها، خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته‌ای را به مشتریان این شرکت‌ها ارائه می‌کند.

خبرهای دلخواه شما