محسنی‌بندپی: سازمان‌های بیمه‌گر افزایش تعرفه‌های پزشکی را جبران کنند!

بورسنا: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر افزایش تعرفه‌های پزشکی را جبران کنند، گفت: نباید افزایش تعرفه‌های پزشکی فشار مالی به بیماران وارد کند.

به گزارش بورسنا، محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به مصوبه شورای عالی بیمه سلامت مبنی بر افزایش ۴۶ درصدی تعرفه های پزشکی در سال آینده گفت: افزایش تعرفه پزشکی یکی از کارهای خوب وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و شورای عالی سلامت برای ماندگاری بیشتر پزشکان و کادر پزشکی و پیشگیری از خروج نخبگان و جوانان است که با توجه به نرخ تورم، خدمات پزشکی به قیمت واقعی خود نزدیک می‌شود.

وی ادامه داد: البته باید افزایش تعرفه خدمات پزشکی به گونه‌ای باشد که هیچ فشار مالی به بیماران وارد نکند؛ بدین شکل که افزایش تعرفه‌ها توسط سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت شود؛ به عبارت دیگر باید سقف ریالی پرداختی بیماران ثابت بماند و عملا فرانشیز پرداختی آنها کم شود؛ این کار به نظارت بیشتر وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و مجلس نیاز دارد تا با افزایش تعرفه، فشاری به مردم وارد نشود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزایش تعرفه خدمات پزشکی را گام خوبی برای ایجاد انگیزه بیشتر در بین پزشکان جهت کار کردن در بخش دولتی دانست و گفت: افزایش تعرفه های پزشکی نه تنها نباید فشاری به بیماران وارد کند که باید سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات پزشکان و بیمارستان‌ها را طبق مقررات قانونی و به موقع پرداخت کرده تا به پایداری ارائه خدمات در نظام سلامت برسیم.

محسنی بندپی در پایان و در جمع‌بندی گفت: سازمان‌های بیمه‌گرها میزان افزایش تعرفه‌های پزشکی را جبران کنند تا از جیب مردم پرداخت نشده و فشاری به مردم وارد نشود. به عبارت دقیق‌تر نباید سقف ریالی پرداخت مردم برای تعرفه‌های پزشکی تغییر کند که این به نظارت بیشتر نیاز دارد.

Next Post

تکلیف خانوارهای معترض به «دهک‌بندی» مشخص شد/ شاخص‌های موثر در حذف و دریافت «یارانه‌»

د ژانویه 15 , 2024
بورسنا: درحالی اطلاعات خانوارها براساس آخرین آمار ثبتی دستگاه‌ها، به تازگی در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به‌روزرسانی و براساس آن ۶۰ هزار خانوار جدید مشمول دریافت «یارانه» معیشتی و ۶۰ هزار خانوار از دریافت یارانه حذف شده‌اند که این امر با وسع‌سنجی دارایی‌های افراد با «کدملی» بررسی و در این زمینه میزان وام دریافتی، سود و تعاملات بانکی، خودرو،حقوق، سفر خارجی و ... مدنظر قرار گرفته است.

خبرهای دلخواه شما