وزیرنفت: ایران آماده است بهره برداری مشترک از 10 میدان نفتی و گازی دیگر را به روسیه پیشنهاد کند

بورسنا: اکنون شرکت‌های توانمند روسی در هفت میدان نفتی ایران سرمایه گذاری و آقای نواک معاون نخست وزیر این کشور توافق کرده که در توسعه ۶ میدان نفتی جدید نیز، سرمایه گذاری کنند؛ بنابراین زمینه همکاری بسیار خوبی را با شرکت‌های روسی داریم.

به گزارش بورسنا به نقل از اسپوتنیک، جواد اوجی وزیر نفت ایران، این مطلب را در کنفرانس مطبوعاتی در تهران پس از مذاکرات با هیئت روسیه به ریاست الکساندر نواک، معاون نخست وزیر اعلام کرد.
پیشتر جواد اوجی اطلاع داده بود بنابر توافق صورت گرفته میان ایران و معاون نخست وزیر روسیه قرار است روسیه در ۶ میدان نفتی جدید سرمایه گذاری کند.
او گفت: اکنون شرکت‌های توانمند روسی در هفت میدان نفتی ایران سرمایه گذاری و آقای نواک معاون نخست وزیر این کشور توافق کرده که در توسعه ۶ میدان نفتی جدید نیز، سرمایه گذاری کنند؛ بنابراین زمینه همکاری بسیار خوبی را با شرکت‌های روسی داریم.
آقای نواک نیز با بیان اینکه این نمایشگاه، بسیار بزرگ است، از وزیر نفت ایران بابت دعوت حضور در این نمایشگاه قدردانی کرد.
او گفت: فرصت حضور نمایندگان و شرکت‌های روسی در این نمایشگاه، برای حضور در بازار ایران مهیا شده است.
معاون نخست وزیر روسیه ادامه داد: ایران کشوری است که از لحاظ منابع طبیعی به خصوص در حوزه نفت و گاز، بسیار غنی است و به همین دلیل، همکاری میان دو کشور بسیار اهمیت دارد.
او با تاکید بر اینکه برای توسعه همکاری‌ها در این حوزه، برنامه‌های قابل توجهی داریم، گفت: امروز هم فرصت بسیار گسترده‌ای ایجاد شده تا همکاری‌ها را به سطح بسیار بالاتری ارتقا دهیم و شرکت‌های ایرانی و روسی باید مسیر ارتباط میان یکدیگر را پیدا و قرارداد‌های خود را امضا کنند.

Next Post

پناهندگی ایرانی‌ها به اتحادیه اروپا؛ مقصد اصلی آنها کجا و شانس موفقیتشان چقدر است؟

پ مه 18 , 2023
بورسنا: تعداد ایرانیانی که برای نخستین بار از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی کرده‌اند، طی ۷ ماه، ۲.۴ برابر شده و ۱۴۳ درصد افزایش یافته است.

خبرهای دلخواه شما