حرکت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سمت هوش مصنوعی در پزشکی

بورسنا: معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از موافقت با پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در رشته «هوش مصنوعی در پزشکی» در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش بورسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر محسن رازقی با اشاره به موافقت با پذیرش سه دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D.) در رشته هوش مصنوعی در پزشکی، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این دانشجویان پس از پذیرش، با شرکت در آزمون مرکز سنجش آموزش پزشکی، برای آغاز تحصیل به دانشگاه معرفی می‌شوند.حرکت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سمت هوش مصنوعی در پزشکی

او افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از نخستین دانشگاه‌های کشور است که با استقرار گروه هوش مصنوعی در پزشکی، در حال آماده شدن برای تربیت نیروی متخصص در این زمینه است.

دکتر رازقی گفت: در دنیای امروز، استفاده از هوش مصنوعی امکان افزایش بهره وری را فراهم کرده است و می‌تواند شرایطی را برای انسان فراهم کند که خدمات بهتری را در راستای بهبود در رفع نیاز‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله سلامت ارایه دهد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تعیین مدیر برای این گروه و تلاش در زمینه ایجاد امکانات مناسب برای پذیرفته شدگان این رشته، اظهار امیدواری کرد که دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این عرصه نیز بتواند منشاء ارائه خدمات مناسب در حوزه سلامت باشد.

دکتر رازقی با اعلام مهلت نام نویسی، ویرایش فرم نام نویسی و تکمیل مدارک تا بیستم شهریور گفت: متقاضیان ادامه تحصیل در این رشته می‌توانند اطلاعات مربوط به شرایط و ضوابط شرکت در آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت را در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir دنبال کنند.

Next Post

همکاری های متقابل مناطق آزاد قطر و اروند

د سپتامبر 11 , 2023
بورسنا: در نشست مشترک مسئولان مناطق آزاد و سرمایه گذاری غرفه قطر و منطقه آزاد اروند در نمایشگاه سیفیت چین، همکاری‌های دو طرف مورد ارزیابی قرار گرفت.

خبرهای دلخواه شما