داوود منظور: ۴۰۰ هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند!

بورسنا: رئیس سازمان امور مالیاتی از حضور ۱۰ میلیون مودی مالیاتی در سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی خبرداد و گفت: هنوز ۴۰۰ هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد این سامانه نشده‌اند.

به گزارش بورسنا به نقل از مهر، داوود منظور در میزگرد اقتصادی سیما اظهار کرد: ۱۰ میلیون مودی مالیاتی در سامان مودیان سازمان امور مالیاتی حضور دارند؛ عدم حضور در این سامانه، باعث لغو معافیت‌های قانونی مالیاتی برای شرکت‌ها می‌شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه ۷۵ درصد شرکت‌های بورسی در سامانه مودیان حضور دارند، افزود: با وجود این که ۵۰۰ شرکت بورسی و ۵۰۰ شرکت دولتی در سامانه مودیان سازمان مالیاتی حضور دارند، اما هنوز ۴۰۰ هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد این سامانه نشده‌اند.

منظور همچنین گفت: حدود ۸۰ درصد صورت حساب‌های مالیاتی توسط خود مودیان اعلام شده است. هزینه شرکت‌های معتمد مالیاتی را خود سازمان مالیاتی می‌پردازد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان این که قانون پایانه‌های فروشگاهی از سال قبل ابلاغ شده است، گفت: از آن زمان تا کنون ۵۰ میلیون صورت حساب به ارزش ۹۰۰ هزار میلیارد تومان صادر شده است و ۶۵ هزار میلیارد تومان ارزش مالیات ابرازی این صورت حساب‌ها خواهد بود.

وی گفت: شرط برخورداری از معافیت مالیاتی مانند معافیت سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و معافیت مالیاتی صادراتی، حضور در سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی است و اگر شرکت‌ها در مهلت فراخوان شده در این سامانه حضور نیابند، علاوه بر جریمه‌های قانونی ۱۰ درصد کل فروش، از معافیت قانونی نیز محروم می‌شوند.

منظور این را هم گفت: ما نمی‌خواهیم مردم دچار عسر و حرج شوند، اگر شرکت‌ها دلایل موجهی برای عدم حضور به موقع در سامانه مودیان داشته باشند، سازمان مالیاتی این اختیار را دارد که تا ۵۰ درصد جریمه آنها را نادیده بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Next Post

جدال آمریکا با چین بر سر «تیک تاک» و «تراشه»

ش آوریل 1 , 2023
بورسنا: تیک تاک که شبکه اجتماعی محبوبی در سراسر جهان است، اکنون از سوی دولت ها یک تهدید امنیتی به شمار می رود این در حالی است که ریشه این اتهامات در تنش های آمریکا با چین است.

خبرهای دلخواه شما