طبقه‌بندی بازارهای بورس در سال جاری/ دامنه نوسان تغییر می‌کند

بورسنا: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از طبقه‌بندی بازارها در سال جاری خبر داد و گفت: دامنه نوسان طبق طبقه‌بندی تغییر خواهد کرد.

به گزارش بورسنا، مجید عشقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طبقه‌بندی بازارهای بورس طبق برنامه پیش می‌رود، اظهار کرد: پس از آنکه موضوع طبقه‌بندی بازارهای بورس نهایی شود، دامنه نوسان متناسب با طبقه‌بندی بازار تغییر خواهد کرد.

وی به این سوال که طبقه‌بندی بازارها چه زمانی انجام خواهد شد؟ پاسخ داد: زمان دقیق آن مشخص نیست زیرا هم به شرایط بازار و هم به طبقاتی که مصوب خواهد شد بستگی دارد، اما می‌توان گفت تا پایان سال این اقدام انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مجید عشقی پیش از این اعلام کرده بود که با توجه به ساختار بازارهای بورس و فرابورس یک بحث کارشناسی در مورد طبقه‌بندی بازارها در حال انجام است. در حال حاضر بازارهای اول و دوم اختلاف معناداری با هم ندارند. به نظر می‌رسد به یک تجدید ساختاری در طبقه‌بندی بازارهای بورس و فرابورس نیاز است. پیشنهاد همکاران در بورس و فرابورس این بود که اعمال تغییرات دامنه نوسان در مرحله بعد را همزمان با تغییرات طبقه‌بندی بازارها انجام دهیم.

Next Post

در نمایشگاه آبادیران عنوان شد؛ ابلاغ بسته ویژه حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان

ج ژوئن 16 , 2023
بورسنا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: همچنین به دنبال دانش بنیان شدن شرکت‌های توانمند و مستعد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشورمان نیز هستیم و این کار را به کمک مشاوران تخصصی خود انجام می‌دهیم.

خبرهای دلخواه شما