برای رونق بازار؛ حمایت از دانش بنیان های تجهیزات پزشکی

بورسنا: ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی به دنبال تامین نیازهای کشور در حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی با کمک توانمندی‌های فنی و ایده‌های نوین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است.

حمایت از دانش بنیان های تجهیزات پزشکی

به گزارش بورسنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر همین اساس فراخوانی منتشر کرده است تا این شرکت‌ها با ورود به این حوزه و شناخت اولویت‌های مدنظر؛ اقدام به تولید محصول یا ارائه خدمات کنند تا از محصولات آنها حمایت شود.

اولویت‌های حمایتی شامل «تجهیزات آزمایشگاهی تشخیصی پیشرفته»، «تجهیزات پزشکی پیشرفته»، «مواد اولیه پیشرفته و پرمصرف»، «دستگاه‌ها و لوازم عمومی پزشکی» و «فناوری‌های نوین حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی» می‌شود.

در این فراخوان تاکید شده است که از طرح‌های پیشنهادی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای تولید بار اول و تجاری‌سازی و توسعه بازار محصولات حمایت خواهد شد.

«عمق‌دهی دانشی در حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی»، «برخورداری از TRL و MRL قابل قبول»، «برخورداری از زیرساخت تولیدی یا امکان همکاری با شرکت‌های تولیدی حاضر در بازار» و «برخورداری از بازار صادراتی» از جمله شاخص‌های انتخاب طرح‌های پیشنهادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Next Post

از تدوین نهایی برنامه هفتم توسعه چه خبر؟!

ج آوریل 21 , 2023
بورسنا: برنامه هفتم توسعه که در حال حاضر در مراحل نهایی تدوین قرار دارد، به نظر می‌رسد تا پایان اردیبهشت ماه برای بررسی و تصویب به مجلس ارسال شود.

خبرهای دلخواه شما