نمایشگاه تلکام آغاز شد

بورسنا: نمایشگاه تلکام زیر بنایی ۲۲ هزار متر مربع را در بر می‌گیرد. ما در این نمایشگاه میزبان ۱۶۰ شرکت داخلی و خارجی هستیم که رشد ۱۲۵ درصدی نسبت به سال‌های گذشته دارد. همچنین میزبان هیات تجاری از ۹ کشور هستیم.

صبح امروز نمایشگاه تلکام با شعار «تحول دیجیتال و اتصال‌پذیری» آغاز به کار کرد.

به گزارش بورسنا به نقل از ایسنا، صبح امروز ۲ دی‌ماه (شنبه) بیست و چهارمین نمایشگاه تلکام (مخابرات، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال) با شعار تحول دیجیتال و اتصال پذیری، با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری، معاون وزیر صمت و معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه احمدرضاعلامه طباطبایی – مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی اظهار کرد: دو شرکت سهامی برگزار کننده این نمایشگاه هستند و سطح برگزاری این نمایشگاه به این صورت است که به جز این نمایشگاه پنج نمایشگاه دیگر در حال برگزاری است.

وی افزود: نمایشگاه تلکام زیر بنایی ۲۲ هزار متر مربع را در بر می‌گیرد. ما در این نمایشگاه میزبان ۱۶۰ شرکت داخلی و خارجی هستیم که رشد ۱۲۵ درصدی نسبت به سال‌های گذشته دارد. همچنین میزبان هیات تجاری از ۹ کشور هستیم.

در ادامه مجید سلطانی – مدیرعامل شرکت مخابرات ایران بیان کرد: شرکت مخابرات ایران بزرگ‌ترین اپراتور جمهوری اسلامی ایران است که با بیش از ۳۰ میلیون مشترک تلفن ثابت، بزرگ‌ترین مشتریان از باند پهن و دارا بودن ۷۰ میلیون مشترک سیار به مردم خدمت ارایه می‌کند.

وی افزود: این شرکت برای خدمت به مردم گام برمی‌دارد و رویکردی که ما در شرکت مخابرات ایران در سه سال اخیر پیگیری می‌کنیم، این‌گونه است که در این شرکت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی را داریم و به شدت آن را دنبال می‌کنیم. اما براساس برنامه راهبردی فیبر نوری که برای ما ترسیم شده، از توانمندی‌های شرکت مخابرات برای برنامه‌های کلان وزارت ارتباطات استفاده می‌کنیم.

سلطانی گفت: دو کار اساسی از سال ۱۴۰۰ شروع شده و آن نهضت جهادی فیبر نوری است که کار را در استان‌های کشور شروع و افتتاح کرده‌ایم. از سوی دیگر برای اینکه نقش مخابرات در اقتصاد دیجیتال پررنگ شود، فعالیت‌هایی را مانند انقلاب صنعتی چهارم و اقتصاد دیجیتال آغاز کردیم. همچنین چندین رویداد را با همکاری شرکت‌های فناور برگزار کردیم که این کار درحال توسعه است.

Next Post

«آکادمی مهندسی چین» ۱۰ پیشرفت مهم مهندسی را انتخاب کرد؛ چت جی‌پی‌تی و ایستگاه فضایی در میان برترین‌ها

د دسامبر 25 , 2023
بورسنا: آکادمی مهندسی چین گفت که این فهرست عمدتا بر نتایج نوآورانه عمده در حوزه مهندسی و فناوری از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ متمرکز شده است که به طور مشترک یا مستقل تکمیل و تأیید شده‌اند و اهمیت جهانی دارند. این فهرست شامل پروژه‌های بزرگ مهندسی، تجهیزات کلیدی حوزه فناوری و نوآوری‌های اصلی در مهندسی و فناوری است.

خبرهای دلخواه شما