هوش مصنوعی در۴۰ درصد مشاغل نابرابری شغلی ایجاد می‌کند!

بورسنا: صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد نیمی از مشاغل تحت تاثیر استفاده از هوش مصنوعی بهبود می‌یابند، در حالی که در نیمی دیگر از مشاغل ممکن است هوش مصنوعی به‌طور کامل پیشی بگیرند.

به گزارش بورسنا به نقل از ایسنا، براساس اعلام اکونومی، صندوق بین‌المللی پول (IMF) در تحلیل جدید خود پیش‌بینی کرد که هوش مصنوعی (AI) ۴۰ درصد مشاغل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و این رقم در اقتصادهای پیشرفته به ۶۰ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول، کریستالینا جورجیوا پیشرفت سریع هوش مصنوعی را عاملی برای هیجان و هشدار خواند و تاثیر واقعی هوش مصنوعی بر اقتصاد جهان را پیش‌بینی دشوار دانست.

جورجیوا، پتانسیل هوش مصنوعی را برای جایگزینی نیروی انسانی در مشاغل با مهارت بالا می‌بیند که آن را از اتوماسیون تاریخی کارهای تکراری جدا می‌کند.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد نیمی از مشاغل تحت تاثیر استفاده از هوش مصنوعی بهبود می‌یابند، در حالی که در نیمی دیگر از مشاغل ممکن است هوش مصنوعی به‌طور کامل پیشی بگیرند.

وی افزود کارگران مسن‌تر ممکن است سخت‌تر با هوش مصنوعی سازگار شوند.

صندوق بین‌المللی پول گفت: کشورها باید شبکه‌های جامع ایمنی اجتماعی ایجاد کنند و برنامه‌های بازآموزی را برای کارگران آسیب‌پذیر ارائه دهند.

Next Post

محسنی‌بندپی: سازمان‌های بیمه‌گر افزایش تعرفه‌های پزشکی را جبران کنند!

د ژانویه 15 , 2024
بورسنا: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر افزایش تعرفه‌های پزشکی را جبران کنند، گفت: نباید افزایش تعرفه‌های پزشکی فشار مالی به بیماران وارد کند.

خبرهای دلخواه شما