واردات نفت هند از روسیه ۱۰ برابر شد

بورسنا: مدیر شرکت نفت و گاز هند (ONGC) اعلام کرد سهم نفت روسیه از واردات هند از کمتر از دو درصد در سال مالی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، افزایش ۱۰ برابری پیدا کرده و به ۲۰ درصد رسیده است.

به گزارش بورسنا، آرون کومار سینگ، مدیر شرکت نفت و گاز هند (ONGC) پیش بینی کرد روسیه تا پایان سال مالی جاری، حدود یک سوم سهم از واردات نفت هند خواهد داشت.

خبرگزاری اینترفکس روسیه به نقل از سینگ که در مجمع اقتصادی بین الملل سن پترزبورگ حضور داشت، نوشت: سهم نفت روسیه از واردات هند از کمتر از دو درصد در سال مالی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، افزایش ۱۰ برابری پیدا کرده و به ۲۰ درصد رسیده است. وی افزود: این سهم ممکن است تا پایان سال مالی ۲۰۲۴-۲۰۲۳، به ۳۰ درصد برسد.

روسیه مسیر صادرات انرژی خود را از کشورهای غربی که مسکو را بر سر جنگ اوکراین، هدف تحریمهای گسترده قرار داده اند، به شرق تغییر داده است.

بر اساس گزارش رویترز، واردات نفت از روسیه به هند که سومین واردکننده بزرگ جهان است، در ماه مه به بالاترین رکورد همه زمان‌ها رسید و خرید نفت با تخفیف روسیه، باعث شد تقاضای هندی‌ها برای نفت خاورمیانه و آفریقا، کمتر شود. ایسنا

Next Post

۹۱ درصد ایرانیان مشمول دریافت «یارانه»/ حدود ۸ میلیون ایرانی در دهک دهم درآمدی

د ژوئن 19 , 2023
بورسنا: معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۹۱ درصد مردم (ایرانیان) مشمول دریافت یارانه هستند، اظهار کرد: درباره «فقر تغذیه‌ای» شاهد تناقضاتی هستیم و به دلیل اینکه یک مرکز رسمی در این زمینه نمی‌تواند به طور دقیق صحبت کند، در وزارت رفاه به دنبال دریافت مجوز هستیم تا برآوردی از «خط فقر» داشته باشیم.

خبرهای دلخواه شما