پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح می شود

بورسنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افتتاح پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه در یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش بورسنا به نقل از مهر، دکتر علیرضا زالی در آیین افتتاح مجتمع فرهنگی و اجتماعی امام علی (ع) واقع در ضلع غربی ستاد دانشگاه با اشاره به دستاوردهای سال گذشته در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، بین الملل و غذا و دارو، گفت: پیشرفت‌های دانشگاه با تلاش هزار و ۵۵۲ عضو هیئت علمی که ۶۰ درصد آنها در حوزه بالینی و ۴۰ درصد در حوزه علوم پایه فعالیت دارند، حاصل شده است.

وی افزود: همچنین نزدیک به ۱۱ هزار و ۸۵۶ دانشجو که با احتساب دانشجویان نو ورود، ۶۲ درصد مجموع آنها دختر بوده، در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

زالی با اشاره به خدمت رسانی ۲۰ بیمارستان که ۱۲ مورد آن مراکز آموزشی هستند، ۷۴ مرکز تحقیقاتی و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان، اظهار کرد: بالغ بر شش میلیون جمعیت پایتخت، تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: تا یک ماه آینده نیز شاهد افتتاح پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سپس نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: از پنج هزار مقاله منتشر شده، هزار و ۵۰۰ مورد در نشریات بین المللی و هزار و ۶۰۰ مورد نیز با شاخص کیفی Q۱ به چاپ رسیده‌اند. همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد از ۱۲۸ هزار مورد استناد نیز عبور کرده‌ایم.

به گفته زالی، سال گذشته در چهار موضوع از هفت موضوع مطرح شده از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه اول را در میان سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی و در مجموع رتبه دوم کشوری را از آن خود کرد.

وی ادامه داد: هفت دانشکده دانشگاه تمام اولویت‌های آموزشی وزارت بهداشت را کسب کرده‌اند. همچنین ۴۷ نفر از همکاران در میان ۵ درصد اول و ۱۰ رتبه برتر دانشنامه تخصصی، جایگاه ملی کسب کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص دستاوردهای فرهنگی نیز بیان کرد: تشکیل باشگاه فرهنگی خانواده با محوریت ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، برگزاری رویدادهایی نظیر عهد آسمانی و تجهیز و نوسازی خوابگاه‌ها دانشجویی از جمله اقدامات مهم معاونت فرهنگی دانشگاه محسوب می‌شود.

به گفته وی، کسب رتبه اول کشوری توسط کمیته انضباطی دانشگاه و رتبه اول کشور توسط معاونت غذا و دارو در میان معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی از دیگر دستاوردهای دانشگاه است.

زالی راه اندازی مجتمع امام علی (ع) را همراستا با گسترش فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه دانست.

پروژه ساخت مجتمع فرهنگی دانشگاه، با هدف ایجاد فضای درخور برگزاری همایش و کنفرانس‌های دانشگاه از بهمن ۹۹ در ۲ طبقه کلید خورد. این ساختمان با بالغ بر ۲ هزار مترمربع بنا، دارای سالن همایش به ظرفیت ۱۵۴ نفر، سالن کنفرانس (خبرنگاران) به ظرفیت ۴۵ نفر، اتاق استودیو، اتاق VIP، سالن غذاخوری و پذیرایی به ظرفیت ۱۵۰ نفر، فضای نمایشگاهی، فضای اداری و مدیریت و مرکز تماس (Call Center) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Next Post

مهلت ۵۴ روزه سازمان بورس به کارگزاری‌ها برای تأمین حداقل سرمایه

س آوریل 18 , 2023
به گزارشبورسنا به نقل از مهر، نوید خالقی، سرپرست اداره امور کارگزاران سازمان بورس با اشاره به مهلت ۵۴ روزه و غیرقابل تمدید سازمان بورس به شرکت‌های کارگزاری برای تأمین حداقل سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی گفت: حدود ۵۵ درصد از شرکت‌های کارگزاری حداقل سرمایه لازم را احراز کرده‌اند. حدود ۲۵ […]

خبرهای دلخواه شما